Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet olyan rossz minőségű...

Lehet olyan rossz minőségű benzint tankolni, hogy fulladjon tőle a motor? (injektoros)

Figyelt kérdés

900 köbcenti, 2 henger. Albániában egy random kútnál tankoltam, 11 litert, csurig, ahogy szoktam (20 literes a tank összesen ). A tank kb felénél az alapjárat elkezdett leesni és le is fulladt párszor a motor. Sose szokta ezt csinálni, gondosan szervizelt Yamaha, amióta megvan nem volt ilyen probléma vele soha.


Ismét teletankoltam, még egy picit szórakozott, de azóta jó.


Lehetett a benzintől, vagy érdemes lenne alaposabban körüljárni a dolgot? Nem tudom, hogy a benzin volt-e a rossz, de eléggé no-name kút volt. Viszont nem egyből csinálta, hanem csak 200 km-rel később.


2019. szept. 18. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet.

Gondolom először még a "jó" benzint szívta és aztán a 200 km után kezdte szívni a noname benzint.

2019. szept. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen én is erre gondoltam, de a 200 km alatt eléggé girbe-gurba kanyargós utakon mentem le-föl, sokszáz kanyarral, ahol döntöttem redesen. Nem keveredik össze a két 95-ös benzin ilyen körülmények között?


Egy pár pillanatig arra is gyanakodtam, hogy dízel ment bele, ami addig a benzin tetején maradt. Aztán rájöttem, hogy a dízel sűrűbb a benzinnél, azaz akkor hamarabb jelentkeznie kellett volna ennek.

2019. szept. 18. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor nyomod bele már akkor össze keveredik, majd nézd meg . Más lesz az .
2019. szept. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Addigra dugította el a kosz. Aztán a jobb benzin megint kimosta....?
2019. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!