Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vittél már be rossz/kinőtt...

Vittél már be rossz/kinőtt autót használtautó kereskedőhöz beszámításba?

Figyelt kérdés

Milyen hibái voltak az autódnak?

Értesítetted a kereskedőt róla?

Mennyiért számolta be?



#autó #pénz #használt autó #keresekedő #hibáskocsi #kinőtautó
2021. máj. 16. 13:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10: Gondolom műszaki állapotára értette a korosodást. Van nálunk a családban egy G Astra, 2007-es, tehát 14 éves. 200 ezer kilométer lesz benne lassan. Kasztnija mindenhol rohad, 1 liter olajat eszik 1000 kilométeren, váltójában a szinkronoknak annyi, összes szilentje kuka, stb. Legalább 800 ezer lenne megjavíttatni. Így megy szépen a bontóba, mert ennyire rossz állapotban senkinek nem merjük eladni, lassan az életveszélyes kategória lesz. Ezek az autók már sajnos ilyenek, sok esetben egyszerre döglik meg rajtuk minden, így van az a pont, mikor nem érdemes megmenteni őket. Egy 2000 után gyártott autó simán lehet "öreg" ennyi idősen is. Sőt! A kettővel lejjebbi szomszédom nemrég bontotta el a 9 éves A-Class Mercijét. Végig márkaszervizbe hordta, még a garancia lejárta után is. Aztán elő jött rajta egy csomó hiba, szétrohadt mindkét küszöb belülről (soha nem volt üregvédőzve, valószínűleg gyárilag se nagyon), lengőkarokat cserélni kellett volna elöl, a kormánnyal is baj volt mert nem jött vissza egyenesbe, motorja hangosan csattogott, meg még volt egy pár baja. 3 hónapon belül jött elő mindez. 2 millió feletti összeget mondtak neki a javításra. Úgyhogy anyagi totálkár, sérülés nélkül.
2021. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem műszaki állapotra értette(m).

Vagyis attól függ honnan nézzük. Nem rohadt, vagy okosba műszakin áttolós, vagy ilyesmi. Merhető olajfogyasztás nem volt. Végig vigyáztam rá, garázsban tartottam, 13 évesen is márkaszervizbe hordtam. Utángyártott vagy bontott cserealkatrészt sosem látott, csak gyárit mindenből.

Nem azt írtam, hogy öreg egy 13 éves autó, vagy hogy már semmire nem jó bontószökevény. De egy új 0 km-eshez képest nekem már mindenképp idősödő kategória.

13 év alatt 340.000 km-t pakoltam bele. Ennek a 90%-a autópálya-km, így a magas futás ellenére sem szakadt, ütött-kopott az autó. De mivel az autó nekem féligmeddig munkaeszköz, beruháztam egy újra. Egész évben, minden körülmények között, hóviharban, éjszaka, kánikulában is van hogy napi 1000km-t leautózom. Nem szerettem volna megvárni, míg a 300+e km-esben ez-az, költségesebb dolgok elkezdenek sorozatosan elfáradni, mondjuk vasárnap éjszaka az ország túlsó végében valahol a leállósávban az autópálya mentén...

Egyébként általános felhasználásra, napi futkosásra teljesen alkalmas. Arra meg is tartottam volna. Mivel ismerős vette meg, így mindig látom, hogy zokszó nélkül teszi a dolgát a mai napig.

2021. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
10%
Soha, s nem is fogom. Inkább akkor álljon a garázsban forgalomból ideiglenesen kivonva.
2021. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!