Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy megy egy vadonatúj autó...

Hogy megy egy vadonatúj autó vásárlása? Kifizetés stb..?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bemész egy szalonba, és ott mindent elmondanak.

Te is elmondod, hogy kp-ben veszed, vagy hitelre, vagy egyéb (vegyes) konstrukció. Megmondják, hogy a kiválasztott modell elérhető-e, vagy mennyit kell rá várni. BEfizetsz valamennyi előleget, és majd az átvételkor a többit. Ha hitel kell, akkor meg ők intézik a bankkal....

2021. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Én amikor vettem, akkor leültünk és mindent felírtak, lejegyeztek.

A legutolsó csavarig hogy milyen legyen.

Mit kérek és mit nem kérek bele.

Majd megnézte és ilyen akkor nem volt egész európában egyik szalonban sem.

Megrendelte és kb 3 hónap volt mire megjött.

Egy kis előleget kellett fizetnem (100000ft) és kész voltunk.

2021. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a szalonba (előtte érdemes átbújni az internetes konfigurátort, árlistákat, extralistákat), ha már tudod hogy mit szeretnél konkrétan, véglegesítitek a színt, extrákat, motortípust, stb. Kapsz róla egy dossziényi papírt, hogy megrendelted az autót. Persze fel kell venni a személyes adataidat is, aláírod. Ezután van néhány napod, hogy elutald az előleget. Ez általában nem meghatározott összeg, de pár százezret szoktak kérni. Ha ez nem történik meg X napon belül, a megrendelés semmis és addig nem is továbbítják a gyár felé. Átutalod az előleget, megkezdődik a gyártás. Általában vársz 2-3 hónapot. Utána szólnak, hogy megjött a kocsi az adott kereskedésbe. Persze ekkor még nincs forgalomba helyezve, fóliák még rajta vannak az ülésen, stb. De általában kérik, hoyg menj be, nézd meg, hogy minden stimmel-e amit kértél. Ezután eltelik kb újabb egy hét. Forgalomba helyezik a kocsit, leműszakiztatják helyben, intézik a nevedre szóló forgalmit. A törzskönyvet később, pontán kapod meg. Szólnak, hoyg lehet biztosítást kötni, megvan a rendszám. Általában forszírozzák, hogy helyben náluk kösd (jutalék), de megkötheted egyénileg is. Átadás előtt szokták kérni, hogy egyenlítsd ki a fennmaradó összeget. Én általában át szoktam utalni, az a legegyszerűbb. Ha ez megérkezett a számlájukra, jöhet az átadás: Bemész a szalonba, megmutatják hol áll az autó. Ha van benne valami nem szokványos extra, pl automata segélyhívó, azt együtt beaktíváljátok, esetleg a kereskedő mond pár szót az extrákról, érdemes-e köztes olajcserét kérni, stb. Utána kifizeted helyben a forgalomba helyezés és a névre írás költségét. Én ezt bankkártyával szoktam a szalon pénztárában. Utána megkapod a kulcsokat, az autó elé állsz, csinálnak rólad az autóval egy fotót, amit e-mailben elküldenek. Jó utat, balesetmentes közlekedést kívánnak, beülsz az autóba, kihajtasz a kapun és megtankolod mert jó ha 1 liter üzemanyag lesz a tankban. Utána hazaviszed az új autót. Otthon gyönyörködsz benne. Még este is kimész a garázsa megnézni és csak úgy beleülni, tanulmányozni a menürendszert, stb.

Nálam eddig nagyjából mindig így zajlott az új autó vétele.

2021. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2021. ápr. 30. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, de szerintem olyan autót kell választani ami már ott van a szalonban, azokat olcsóbban eladják. Kifizeted (kp, utalás, hitel) és pár nap múlva nevedre írva viheted. Virágot, bort figyelmességből ált. szoktak adni az átadáskor.
2021. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!