Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért írja rosszul a vízhőfokot?

Gabiking kérdése:

Miért írja rosszul a vízhőfokot?

Figyelt kérdés
A vízhőfok óra szerint sose éri el az üzemi hőmérsékletet az első vonalnál van mindig, ezért a ventilátor se kapcsol. Most cseréltem vízhőfok jeladót.
2021. ápr. 23. 13:39
1 2
 11/16 Beviz Elek ***** válasza:

Na jó, de teszten tudod azt is tesztelni hogy a megfelelő jelszintre pont középre álljon vagy csak annyit hogy működik a mutató?


Élő adatoknál mit mutat vízhőmérsékletre?

Kizárt hogy biztosíték legyen, ez nem olyan jellegű hiba.

2021. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Elvileg ellenálás alapján teszteli az órákat(bár ezt nem tudom 100%-ra állítani.


Ez csak egy egyszerű hibakód olvasó, sajnos élő adatot nem tud.

2021. ápr. 23. 17:57
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyi összefüggés lehet, mert sokat állt az autó és nem emlékszem hogy mikor romlott el. De az üzemanyag szintjelző ha a fele alatt van akkor sokkal gyorsabban leér az aljára és még a pirosba sincs mikor már ki írja hogy kezd kevés lenni a benya(holott van még benne több mint 20 liter).

Az annyira nem is érdekelt mert arra gondoltam/gondolok hogy a szintjelző hibás így az nem is érdekelt.

2021. ápr. 23. 18:52
 14/16 anonim ***** válasza:
Milyen autó ez?
2021. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Renault vel satis 2.0 turbo
2021. ápr. 25. 14:05
 16/16 krwkco ***** válasza:

"tudomásom szerint gyári"

1. Ez mit jelent a gyakorlatban? A másodikat az autó és motortípushoz rendelted? Több webshop ugyanazt ajánlja?

2. Ezek az érzékelők a hőmérséklet emelkedésekor csökkenő ellenállásként működnek. Ha az áramkörben van egy rossz érintkezésből származó plussz ellenállás, akkor alacsonyabb hőmérsékletet mutatnak. De akkor az érzékelőn nem jelenik meg a szokásos 5V stabilizált feszültség.

2021. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!