Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a fékbetétek...

Mi okozhatja a fékbetétek rendellenes kopását?

Figyelt kérdés

Kb 10 ezer km lehet az újonnan cserért hátsó fékekben.

Az autó egyik oldalán szépen egyenletesen kopik a másik oldalon pedig mint ha 100 ezer km lenne a fékekben. A tárcsa teljesen szét van kopva a külső oldala,a külső fékbetét meg vasig le van kopva. Érdekes hogy a belső oldalon nincs ilyen jelenség. Ma szétszedtem megtisztítottam,újra zsíroztam és ideiglenesen vissza tettem a régit míg nem jön meg az új fékkészlet .

Kérdésem az lenne,hogy mi okozhatta ezt a problémát ?

Mi lenne rá a megoldás ?

Golf 4 tárcsa fékes.



#fék #fékhiba #hibás fék #Abnormális fék kopás #Eltérő fék kopás
2021. ápr. 18. 23:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szorul a nyereg.
2021. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
a csúszka elrozsdásodása, betétek körüli rézpaszta hiánya okozhatja, vagy dugattyúval van probléma
2021. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy 10.000km alatt nem tűnt fel, hogy szorul az egyik hátsó féked ilyen durván.
2021. ápr. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem sok érzéked van neked az autó vezetéshez.

Mert ezt lehet érezni menetközben.

2021. ápr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én ezt nem is menet közben venném észre először, hanem az elindulásnál, az autó megmozdításánál. Mindenkinek vannak olyan fix pontjai, parkolásai, ahol tudja, hogy gáz-kuplunggal játszva hogyan "mozog" az autó, fékezés nélkül pl. még 10cm-t gurul, utána áll meg magától. Na, az ilyen fékszorulások esetén van az, hogy lassú gurulás esetén is, fékezés nélkül is azonnal megáll az autó.
2021. ápr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5. Ha gurulsz az is menet közben van.
2021. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálam az nincs "menet közben", hogy kigurulok a garázsból pl., de nekem mindegy. :-)
2021. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 krwkco ***** válasza:
59%

#3

"Szomorú, hogy 10.000km alatt nem tűnt fel, hogy szorul az egyik hátsó féked ilyen durván."

#4

"Mert ezt lehet érezni menetközben."

Nincs igazatok. Nem a fék szorul, hanem, ahogy az 1-es írta, a nyereg.

Az autó nem fékez folyamatosan, mert akkor mindkét betét kopna.

Itt másról van szó. Normál műlödésnél a dugattyú a belső betétet rányomja a féktárcsára és beljebb húzza a nyerget, hogy a külső betét is fékezzen. Eközben a belső betét egy csúszkán csúszik. Ha a betét a csúszkán megszorul, akkor a külső betét nem fog dolgozni.

Hogy ezt megelőzzük, betétcserekor a csúszkán csiszolással ki kell egyenlíteni az esetleges bemaródásokat és megfelelő pasztával kenni. Ahogy 2 írta a mondata első felében.

2021. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Nincs igazatok. Nem a fék szorul, hanem, ahogy az 1-es írta, a nyereg."

Áruld már el, mi a különbség? Ha a nyereg szorul, az azzal jár, hogy a fékbetét fékező állásban marad, de mondd el, ha te másképp gondolod.

2021. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Azért én örülök, hogy ilyen profi sóförök vannak közöttünk, akik könnyedén megérzik, hogy az autóban lévő 8 fékbetétből 1 nem megy vissza normálisan...
2021. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!