Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs töltés az autóban?

Morekamion kérdése:

Miért nincs töltés az autóban?

Figyelt kérdés

Mazda 323 2.0tdi

KB 3 napja vettem az autót lábon jön megy.

60ah aksi volt az autóban második nap arra lettem figyelmes nem akar indulni az autó csak kerrreg


Ismerősök rá beszéltek kicsi az aksi mivel dízelbe minimum 75ah aksi kell

Így el mentem zsír újan vettem 75ah aksit ezzel se volt gond estig de az este haza felé menet légzsák kézifék abs lámpa villogott mint a karácsonyfa égő ez fura volt nekem mi lehet ez ha új aksi van az autóban másnap ez is keregés indítózásnál


Töltés re gyanakszom

Mik a tünetek és hol keressem a problémát

És mi a legegyszerűbb megoldás hogy töltse az aksit az autó menet közben?

Miket nézzek át?


Köszönöm a segítséget és elnézést ha nem össze szedetebben fejeztem ki magam csak az észlelt hibát próbáltam fel vazolni!!!



2021. ápr. 3. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű multiméterrel megméred a feszültseget járó motornál.

14-14,5V között kell lennie, ekkor jó a töltés.

2021. ápr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát a generátor dolga tölteni az akksit menetközben, szóval arra rá nèznèk a helyedben.Legegyszerubben úgy tudod megnézni hogy vesz fel e töltést az akksi ha megmered alaphelyzetben az akksit utána pedig be indítva is megmered hány voltot mutat a multimeter.Remelem tudtam segíteni.
2021. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha 12-12.5 körül van az akksi, akkor nem tölt a generátor 😁

14 felett tölti.

Leggyakrabban fesszabályzó. Még mindig olcsóbb mint egy generátor.

2021. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!