Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor töltés után mikor...

Akkumulátor töltés után mikor tettem vissza autóba, először negatívat raktam rá, majd a pozitívnál szikrázott egyet és ha fémhez véletlen hozzáért 10es kulcs, akkor is. Autóban tehet kárt?

Figyelt kérdés
Legközelebb ha pozítívval kezdek, gondolom nem fog szikrázni, negatív a földelés. Még az index lámpa is kigyulladt,de amúgy működik meg mentem azóta vele.
2014. márc. 4. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott problémát okozni, de a villáskulccsal legkőzelebb vigyázz, mert az képes egy pillanat alatt fölizzani és akár el is olvadni!
2014. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem tartottad ott percekig, hanem leszedted - így annyi kárt tud okozni, hogy ahol fémhez ér, ott megég a festék, csúnya lesz és kezeletlenül hagyva elkezd rozsdásodni.


A negatív az egész karosszériára rá van kötve. Értelemszerűen ha a negatív már be van kötve bárhol érinted a pozitívot fémhez ott át akar menni az áram.

Szándékosan mindenesetre ne csináld, mert ilyenkor nagy áram kerül felvételre az akksiból, tulajdonképpen olyan, mint amikor villamos ívvel hegesztesz. Csak ugye az autóakksi se nem trafó, se nem inverter...

2014. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Akkor legközelebb a pozitív bekötésével kezdem. Ilyenkor nem fog szikrázni mikor ráteszem a negatívat? Motorháztető alsó részéhez ért hozzá ahogy húztam meg az anyát. De csak egy pillanatra.
2014. márc. 4. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:

"Még az index lámpa is kigyulladt"


Gondolom azt pedig az épp feléledő riasztó vagy a központi zár villantotta fel.

2014. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, mostmr tudom, kszönöm.
2014. márc. 5. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most már tudod, hogy miért a pozitív sarut ajánlatos először csatlakoztatni :)
2014. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!