Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy a nők rosszabb...

Igaz, hogy a nők rosszabb autóvezetők, mint a férfiak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 23:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Amúgy meg a sofőr (kamionos, buszsofőr...) munkáknál is szinte csak férfiak vannak és akik már PÁV és hasonlókat is végeztek nyilván gyakorlottabbak, jobban képzettek.

A nők jelentősen ritkábban vezetnek(általánosságban)

2010. aug. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én napközben sokkal több női vezetőt látok, mint férfit. Az én feleségem például nagyon jól vezet, de parkolni egyáltalán nem tud. Azt hiszem a nők nagy részénél a problémák a tolatva parkolásnál kezdődnek, ahol tudni kell, hogy ha jobbra tekered a kormányt, az autó is jobbra fog kanyarodni. A férfiak több balesetet okoznak, mint a nők, mert egyrészt figyelmetlenebbek, másrészt kockázatvállalóbbak, harmadrészt a más autókban ülő nők elterelik a figyelmüket. Ezek személyes tapasztalatok, nem szentírás.


Van egyébként női buszsofőr és női taxis is. Pszichésen alkalmasabbak lennének a nők a vezetésre, csak technikai érzékük van hozzá kevesebb.

2010. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Igaz.Nézz körül az utcán a mindennapokban!De van egy-két nő, aki jobban vezet mint egy-két férfi!A-ból B-be azért eljutnak...
2010. aug. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
En a kovetkezoket figyeltem meg: noknek sokkal nagyobb szazaleka idetlen, vagy van jogsija es nem is vezet, de az a kisebb szazalek aki profin vezet, az lepipalja a ferfiakat. Ferfiaknal pedig nagyobb szazalek vezet jol es kisebb szazalek rosszul, de azok pedig nagyon rosszul(mar nagyon rossz alatt ertem azt, hogy felek az autoban, ha szarul vezetnek). Javitsatok ki ha szerintetek ez igy nem igaz.
2010. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én ebből annyit tartok igaznak, hogy a férfiak többsége csak egy helyre képes koncentrálni, viszont teljes odaadással. A nők figyelme sokkal hamarabb megoszlik, akár több helyre is tudnak figyelni.

Ezért gondolom azt, hogy a férfiak néha jobban összpontosítanak a vezetésnél, mint a nők!

De ezt természetesen nem lehet ráhúzni mindenkire... Ez csak a nagy általánosság!

2010. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Témába vágó:

Reggel ülök a bolt előtt, bicajozás után. Egy néni kitotyogott a BMW!-jéhez beült. Felpörgette 4-5 ezres fordulatra a motort és kilőtt. Ettől meg úgy megijedt, hogy olyan satuféket nyomott, hogy közben a kormánnyal igazította meg a sminkjét. Ennyit erről, mondhattok bármit, ezek után általánosítani fogok. :D

2010. aug. 20. 20:14
 17/23 anonim ***** válasza:
51%
Nő vagyok , 23 éve vezetek, dinamikusan de kultúráltan. Parkolásban lepipálom a hivatásos jogsival rendelkező páromat is. Ebnyit a bánázó nőkről.
2010. aug. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
nők rosszabbul vezetnek, csaj ismerősöm, 70-el mer menni a 90 helyett olyan előzés sorozatok vannak mögötte :DDDDna meg a parkolás se megy neki :D valami toyota kéne neki, ami autómatán beáll :D
2010. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 cynic válasza:
A térlátásuk gyengébb, ezért sok dolog nehezebben megy nekik, mint nekünk (pl parkolás, mint azt már többen is említették). Viszont több dologra tudnak figyelni, ami sokszor nagy előny (ebben én személy szerint különösen béna vagyok, a multitasking sosem ment nekem :D).
2010. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Én csak annyit mondok hogy szerintetek a Forma 1-ben miért csak férfi versenyzők vannak?:D
2010. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!