Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A simson s51 esem hidegen jól...

A simson s51 esem hidegen jól veszi a fordulatot de melegen viszont nem (fullad) jó erövan benne szimeringet cseréltem benne már 3 szor és még mindig ugyanaz konditis cseréltem, én a karbira tippelek bárhova teszem a tüt nem jo. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
jah és a szivotoroknális cseréltem tömitést és ugyse jo.
2010. aug. 19. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
megszakító, kondenzátor mindenképpen német (MZA márkájú legyen), próbáld ki másik gyertyával, aztán játsz a karbival
2010. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma kapott uj kondit meg ujj megszakitot.A karbiba beletettem csak hüjeségböl a szivatonak a 30 as fuvokáját azzal jol vette aránylag a fordulatot de nem pörgött csögázon ha viszatettem az 50 es fuvokát azzal csövön nagyon joh de felpörögni nehezen akar
2010. aug. 19. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia, nekem ugyan ez a problémámvolt... éppen most jöttem rá, hogy mi a hiba.

Szóval röviden annyi, hogy lyukas volt az úszó a karbiban.

Ennek annyi az egyszeru hatása, hogy tulajdonképpen nem vagy csak alig zárja a szelepet, ezáltal magas lesz az uzemanyag szinted. Hidegen ez még elmegy, mert kvázi annyit tesz mintha szivatót használnál,pláne ha kis méretu fúvókát használsz nem veszed észre. Melegen persze lehörög mert sokat kap. Alapjáraton viszont elketyeg mivel ott elvileg a folytócsavarral (levegôcsavar) bevan állítva az 1/16-os benzin levegô arány vagy ehez közeli. Viszont gázadáskor ismét telefut benzinnel ami nemtud elégni, a körbezárúl :) Próbáldki,hajtsdmeg kicsit a verdát aztán mikor elkezd fulladni zárd el a benzin csapot, egy kis idô után amikor a benzinszint beáll a normálisra akkor forognia kell a gépnek. Persze aztán megint rosz lesz ahogy urul ki az ulepítôcsésze mert akkor már szegény keveréket kap. Szóval nézd meg az úszót valahol az alján lesz a lyuk ha van, öngyújtóval égesd ki a buborékban levô naftát,tisztítsd csiszold meg, egy pötty sósavval olajtalaníthatod, aztán bekell forrasztani a likat. Remélem segítettem. Üdv, Tilos

2010. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Annyit még,hogy az úszó szabad magassága (ha csak úgy lóg) 32.5mm a karburátorház peremétôl mérve az úszó aljáig. A záró magasság (felcsukva,amikor zárja a szelepet) pedig 27mm szintén peremtôl úszó aljáig.

S51 javítási utmutató alapján.

Ui.: de ha nincs szét hajtogatva barmolva akkor inkább ne piszkáld, mert akkor elvileg gyári beállítás, és karbi típusok között lehet eltérés...

Torrenten letôlthetô amúgy a S51 javítási utmutató,pár mega. Na sok sikert.

2010. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi az ötletet nem rég vettem bele uszot de lehet hogy jukas am viszább vettem az üzemanyag szinten és ugy jobb lett de nem tökéletes ha meg ennél joban viszaveszek az meg már kevéslenne am ha kezd kifogyni a nafta akkor viszont joh ugyhogy lehet hogy neked van igazad és az uszo a hibás veszek ujat és majd meglátjuk kösz a tippet
2010. szept. 5. 14:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából, most hogy pár úszót végig néztem 25mm a becsukott magasság. Vagy tudod van egy váll az úszóházban addig kell érjen a nafta. Ürítsd ki,rakd a helyére, nyisd meg a csapot. Kb 1/2 perc alatt be kell álljon a szint, csap elzár úszó ház óvatosan kiemel és meg néz meddig tellett a pohárka. Majd írd meg mi lett,érdekel :)

Üdv.

2010. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
megnéztem a rajz szerint az üzemanyag szintet hol kell lenni és ottvolt 1 kicsit még viszább vettem most kb a poháralján lévö szintezönek ugy a fele alatt van 1 picivel szerintem az joh.Felzártállapotban az uszó 26mm en van és kb 15 18 másodperc alatt meg telik ugyogy azzal baj nincs hogy lassan fojik be
2010. szept. 9. 13:59
 8/11 A kérdező kommentje:
jah és amikor a karbi aljában lévö szintezö teteéig ér a nafta akor megfullad akor meg azért mert sok az üzemanyag igy itt a fele alatt 1 picivel igy már jobb
2010. szept. 9. 14:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Azzal a karbival nagy gondok lehetnek szerintem. Ha van rá módod próbálj ki egy másik darabot is. Mekkora a fôfúvókád mérete? A gyári méret 72-es. Nem lehet hogy sokkal nagyobb kerult bele?

Üdv.

2010. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát legelőször 50 es volt azzal nagyon nem jovolt most 60 as van ezzel kicsitt jobb de meg probálok 1 70 est pont van itthol :D am kösz a tippet jah ha gondolod add meg az msn cimed felveszlek és akkor majd ott tudunk még beszélni
2010. szept. 13. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!