Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Haldokló kuplunggal mennyire...

Haldokló kuplunggal mennyire rizikós bevállalni még ezt az utat?

Figyelt kérdés

Benzines Laguna I-es az alany.

Egy ideje már feltűnt, hogy időnként nagyobb gázadáskor a motor egyből felpörög, de a kocsi sebessége csak lassan, lomhán követi.

Ma egy előzéskor hirtelen adtam nagyobb gázt, a fordulatszám azonnal fel is pörgött, de az autó látványosan alig gyorsult és ekkor erős égettszagot éreztem, most először.


Jól sejtem, hogy oda van a kuplung és cserélni kellene?


A gond az, hogy holnap még lenne egy 200 km-es utam, aminek nagyrésze autópálya. Szerintetek mennyire rizikós ilyen kuplunggal bevállalni ezt az utat? Mi a legrosszabb, ami történhet ilyenkor a kuplung állapota miatt? Lehet, hogy annyira szétmegy út közben, hogy lerobbanok vele teljesen?



2021. márc. 6. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
nem biztos h a kuplung lehet más is. Francia autóval nem vágnék neki
2021. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha valami haldoklik egy kocsin, akkor elég rizikós. Persze lehet hogy kibírja de én nem kockáztatnék.
2021. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Igen, csúszik a kuplungod.


A legrosszabb, ami történhet, hogy egy gyorsításnál vagy egy emelkedőn teljesen elfüstöl a kuplungod és mozgásképtelen lesz az autó.


Én nem kockáztatnám meg, inkább bérelnék autót erre az egy napra, mert egy autómentő díja sokszorosa lehet egy napi autóbérlésnek.

2021. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vállalható, max nem előzgetsz. Fater Astrájával évek óta így kell menni alig gyorsítva nem előzgetve a csúszó kuplung miatt.
2021. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Csúszik a kuplung, nem kellene erőltetni. A csúszás miatt túlhevül, a súrlódóbetét felszínén egy égett réteg alakul ki, ami kevésbé tapad, még tovább fokozva a csúszást, a végén pedig a fokozott hőterheléstől el tud vetemedni a lendkerék vagy a kiemelőszerkezet, onnantól kezdve az új tárcsával is dobálni fog a kuplung. Ilyen hibával nem megyünk 200 km-re, még akkor sem, ha nagyrészt autópályáról van szó: utánállítással vagy a tárcsa cseréjével meg kell oldani.

De tudom, te nem ezért jöttél ide. Holnap kell menni, tehát nincs idő kölcsönkérni apóstól az autót, meg különben is már megígérted és amúgy is ótópálya, ottan nem köll nagyon kapcsógatni meg előzgetni, okéba' elmegyen, én mán amúgy is tudom, hogy köll nyomni neki, hogy ne bőgjön a motor, meg külömbe' is csak ezt az egy utat csinálom mán mög, utána tényleg elviszem a szerellőhöz...

Neked most jóváhagyás kell: más is úgy gondolja, hogy ez rendben van, menjél csak, nem lesz itt gond. Én ezt sajnos nem tudom neked megadni.

2021. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

1. Ha csúszik a kuplung akkor mégis mi lehet?

Csak belökted a francia kulcsszót.

Ritka buta vagy , neked nem igen kellene hozzá szólni autós műszaki dolgokhoz.

2021. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
ha nem tudod akkor ki is a buta? fogd a csigafaló talicskád és élvezd ne itt éld ki a kisebbségi komplexusod
2021. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem haldoklik, hanem már halott... ilyen állapotban előzgetsz, bátor vagy, ja nem, felelőtlen.
2021. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!