Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes garázst bérelni?

Érdemes garázst bérelni?

Figyelt kérdés
Leginkább az UV-tól féltem a járgányt, egy E12 Corolláról van szó, garázsban állt eddig, ősszel vettem, nálam kint áll a parkolóban, előre félek a nyártól, hogy teljesen szétfakítja majd a Nap. Lehet hülyeség ennyire félteni, de jó lenne megőrizni az állapotát, jobb is így ránézni. Metálfényezésű szürke egyébként, ha ez valamit számít.
2021. febr. 23. 10:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes.
2021. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

Egyéni vélemény következik, nem kell rajta megsértődni.


Nyilván ha garázsban tartasz egy autót, annak csak előnyei vannak. Ha megengedheted, és nem fáj, akkor miért ne.


De teszem fel a kérdést... Egy 15 éves Corollánál aminek a piaci értéke 1-2 (de inkább 1) millió forint, komolyan szükséges? Hogy te félted az UV-tól, meg minden létező behatástól? Az amúgy szürke (tehát mégcsak nemis valami kényes fekete) kocsit?


Ne haragudj, nem megbántani akarlak. De ne csináljatok már úgy, mintha egy 90 milliós Bentleyről kéne dönteni, vagy valami olyan ritka autóról, hogy fúúúha eszed megáll.


Tudom, ez is marha sok pénz embereknek, meg érték, meg minden. De akkor is. Szerintem egy ilyen korú, értékű, gyakoriságú autóhoz hót felesleges külön garázst bérelni. Nem kell ezt túlgondolni. Ez az autó a tipikus "leszarom, vigyen el A-ból B-be legolcsóbban" közlekedőedény. Ezek az autók nem arra vannak, hogy büngyürgesd, csinosítsd, meg vigyázz rá, hátha egy nap felmegy az értéke. Ezeket HASZNÁLNI veszik. Nyilván egy alap törődés az érthető. De nem kell átesni a ló túloldalára, és úgy kezelni a kocsit mintva valami csúcs-hobbi verda lenne.


Pláne ha az előző tulaj mondjuk szart az egész kocsira, és 15 évig kinnt állt. Akkor nem mindegy?


És igen, az is egy jó pont amit írtak. Emberek többsége reggel elindul otthonról 7-8 között, hazaér 4-5 között. Aminek ki van téve az autó nap közben, azt nem tudod elkerülni. És hazaérsz 5 kor, 7 ig garázsban áll (nyáron) a kocsi, ameddig süt a nap... Hááát... Sokat nyersz ezzel, ha amúgy 8 tól 4 ig tűzi a nap? Na itt mérlegelj.


Ja, és 5 évre tervezel a kocsival. Számold ki. Nem tudom mennyi a garázs bérlése. Az autó értékébe ez NEM fog beépülni 5 év múlva. Nem lesz az, hogy 5 év múlva ez a kocsi 500 ezerrel többet fog érni, mint a nem garázsban tartottak.


Egy szó mint száz... Ez nem az az autó, aminek húde őrizgetni kell az állapotát, meg vigyázni rá.

Ja meg ne gondold, hogy a nap az szanaszét szívja, meg UV meg víz meg minden... ezt is sokan túlmisztifikálják.

Tegyél egymás mellé normálisan használt, frissen lemosott 5db garázsban tartott és 5db nem garázsban tartott autót. Fizetek neked egy karton sört, ha eltalálod mind a 10 ről, melyiket tartották garázsban és melyiket nem.


Garázsban tartott autó is lehet okádék. Gazdán múlik javarészt az állapot, nem a garázs-nem garázs kérdésen.

2021. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
33 éves autóm 15 éves kora óta garázsban áll, az előéletét nem ismerem. Mindenki megjegyzi, hogy milyen jól néz ki. Én bérelnék garázst. Kisebb szereléseket, karbantartásokat, javításokat is meg lehet ott ejteni, nem kell a parkolóban szenvedni.
2021. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Én inkább vennék garázst, így nem lesz az, hogy a bérleti díjra kifizetett pénzt nem látod többet.

Azt hogy milyen autót tartasz benne, az teljesen szubjektív. Van akinek 1 millió is nagy érték, van akinek 20 millió is semmi. Azt persze ne várd, hogy a bérleti díj megtérül majd, viszont az állapotát könnyebb konzerválni garázsban, mint egy lakótelep parkolójában. Ott szándékos és véletlen sérülés is érheti. Egy fényezés nem olcsó mulatság. Szóval azon az állásponton vagyok, hogy sokkal jobb a garázs, mint az utca, bármilyen autóról is van szó, Suzukitól Ferrariig. Azt hogy te hogy viszonyulsz ehhez az autóhoz, az a teljesen rajtad áll. Szellemi lények vagyunk. Hidd el te jobban szereted azt a Corollát, mint a milliárdos az n+1-dik Ferrariját. Autókereskedő sem vagy, hogy te azon matekolj, hogy mennyire jó befektetés egy ilyen autó használata. Használd nyugodtan 5 évig. Ezért az 5 év használatért fizetsz majd x ezer forintot, aztán vegyél egy másikat, amelyik jobban tetszik.

2021. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
34%

És ellenpélda is van. Én autóm 10 éves, fekete. Én nem tartom garázsban, nincs rá lehetőség. Udvaron áll. Előző tulajok nem tudom ott tartották-e. De borítékolom neked, hogy szebben néz ki, mintha utcáról kikapsz 10 random garázsban tartott autót.


Mert vigyázok rá. Lemosom ha kell. Úgy mosom le ahogy kell. Polírozva volt 1 éve. Kerámia réteget kapott. Stb. És nagyon szép fénye van, ha tiszta.

Több múlik azon, hogy hogyan bánsz vele, mint hogy garázsban áll-e vagy nem.


Ha nem tudsz pl normálisan kocsit mosni és össze vissza karcolod, akkor édes mindegy, hogy nap végén garázsba állsz-e be vele :D

2021. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én csak a lakkpergéstől félek. Volt egy kis Peugeot 106-osom, szinte az egész autó lakkhibás volt, annak ellenére, hogy km alig volt benne. A végén már Foltosnak neveztem el.
2021. febr. 23. 12:37
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
12 A Corolla, mindegy mennyi idős, számomra prémium! ;-)
2021. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ez a Corolla dolog úgy tűnik, valami szekta lett, mindenütt szembejön velem ez a Corolla fétis: itt a gyakorin, youtube-on és facebookon is rengeteg Corolla hívővel találkozok. Csak nem értem, mit imádnak rajta.
2021. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%

18


A Corolla olyan, mint egy jó feleség: mindig számíthatsz rá. Ezt kell tisztelni benne. A Corolla nem egy szőke maca, akit az összes haverod meg akar du.ni. Nem kompenzál semmit, nem akar többet mutatni, mint ami valójában.

Azok emberek nem értik, aki egyben akarnak mindent.

Gondolom kitaláltad, nekem is Corolla van, de van mellette hobbiautóm.

2021. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18 Megvan benne minden. Megelőzte a korát. Ráadásul kábé soha nem kell javíttatni benne semmit. Tökéletes jármű, egy életen át kiszolgál, ha megkapja a kötelezőket. Több ilyenről nem tudok.
2021. febr. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!