Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor mentek fel így a garázs...

Mikor mentek fel így a garázs árak,illetve érdemes most garázst venni?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam rajta,hogy veszek egyet a garázssoron ami közel is van a lakásomhoz.

De még egy ottani rozoga garázs ára is 4-5 millió forint.

Végül is nem sürgős,érdemes most venni vagy pedig inkább varjak vele néhány évet?



2020. szept. 27. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lenne pénzem biztosan vennék és bár mikor ki is adható lenne.
2020. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Ez már csak drágább lesz.
2020. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Lejjebb menni biztosan nem fognak.

Egyre több az autó, abból is minőségi, amit nem szívesen tárolnak az utcán az emberek.

2020. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha veszel egy 5 milliós garázst és kiadod havi 20 ezerért az éves szinten 240 ezer bevétel 5 millió befektetésre. Tized annyi rizikó mint lakás kiadásnál.
2020. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb lakótelepen esténként baromi nehéz parkolni, tele van. Nagy a kereslet ezért a garázsra ami értelemszerűen felviszi az árakat
2020. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

"Ha veszel egy 5 milliós garázst és kiadod havi 20 ezerért az éves szinten 240 ezer bevétel 5 millió befektetésre."


És ez miért is éri meg? Ez alapján 5 év alatt 1.2 milliót keres rajta. MÁP+ 5 év alatt 1.367.493 kamatot ad 5 millióra. És a kockázat itt nagyjából 0.


Persze lehet hogy 5 év múlva haszonnal el tudod adni a garázst, bár erősen kétlem. Azért a mostani árak szerintem iireálisan magasak, és fognak csökkenni.

2020. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

A garázsárak közelítik az autó árát. Kérdés, ki engedhet meg magának még egy autónyi kiadást, csak azért hogy legyen fedett parkolóhelye? Nem sokan, akik megtehetik, azok eleve nem lakásban laknak. Az autók száma persze növekszik, és növekedni fog, de erre az egyedüli megoldás nem csak a saját garázs vásárlása - gondolj bele, az a garázs eddig is ott állt és használta valaki, benne volt az autója. Most hogy több autó van, de ugyanannyi garázs, akkor mi fog történni? Az ég világon semmi, hisz a garázsok tele vannak, újnak nincs helye, és ugyanúgy csökkenni fognak a parkolóhelyek. Erre megoldást nem a garázs fog adni, hanem (az épp aktuális) kormány vagy városvezetés kitalál rá valamit, legyen az málygarázs, vagy tömegközlekedés javítása, stb.


Nem tartom fenntarthatónak ezt a garázsár növekedést, lassan 2 garázs árából lakást kapsz. Be fog ez dőlni előbb utóbb.

2020. szept. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
*mélygarázs
2020. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 Annyi a hiba az elgondolásodban, hogy a garázs csak részben szolgál arra hogy autó legyen benne. Ezen kívül tároló, műhely stb is lehet. Nem véletlen, hogy aki megteheti annak több garázsa is van (legalábbis a környékünkön sokan csinálják ezt). Ha lennének is mélygarázsok kiadható parkolóhelyekkel, a zárható garázs értéke akkor is megmarad.
2020. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én kb 10 éve vettem meg azt a lakast amibe ma is lakok.


Tisztán emlékszem ,hogy akkor a lakáshoz közeli garázssoron

6-800 ezer forint volt egy rozzant garázs.


Azért tudom mert még gondolkoztam is rajta,hogy vegyek-e,de akkor éppen kellett a pénz a lakáshoz felújításhoz stb.


Ma ugyanott ugyanazok a rozzant garázsok 4,5-5 milliótól indul,de láttam ott már 8 millió forintért is garázst.


Szóval félelmetes hogyan felment az ára

2020. szept. 28. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!