Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor mentek fel így a garázs...

Mikor mentek fel így a garázs árak,illetve érdemes most garázst venni?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam rajta,hogy veszek egyet a garázssoron ami közel is van a lakásomhoz.

De még egy ottani rozoga garázs ára is 4-5 millió forint.

Végül is nem sürgős,érdemes most venni vagy pedig inkább varjak vele néhány évet?



2020. szept. 27. 12:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mint ahogy ezt leírták, ha 8 millióért megveszed, akkor havi 40ezerért kell kiadnod, hogy megérje.
2020. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Tudtommal 15% szja terheli a bevételed, mert ez nem adómentes ingatlan bérbeadásának minősül. MÁP+ 8millióra 5 év alatt havi átlagban (persze lépcsős kamat, de most a garázs bérleti díja miatt átlagolok) havi 36.466-ot kamatozik, adómentesen. Vagyis hogy a garázs megérje vele szemben, a havi bérleti díj minimum 42.900-nak kell lennie (ebből lesz adózás után annyi a haszon, mint a MÁP+ átlaga). És ebben nincsen benne semmi kiadás, teszem azt tönkremegy valami a garázsban, festeni kell, ajtót cserélni, amit a bérbeadónak kell állnia. 8milliós garázst olyan 50-ért éri meg kiadni az állampapírral szemben.


És mint mondtam, ez a növekedés nem tartható sokáig. Ott tartunk hogy 8 millióért is vannak garázsok, miközben 2 szobás lakást 16 millióért kapsz. Mivel a garázsok száma nem nő, de az autók száma nő, így a parkolóhelyek száma is folyamatosan csökken, erre pedig a városvezetésnek lépnie kell, olyat, ami előnyös az autósoknak. És ha ez a lépés megtörténik és megvalósul, akkor kevesebbet fog érni a garázs, és lemennek az árak. Emellett az sem tartható hogy lassan többe kerül egy garázs mint egy felsőközép kategóriás autó. Hacsak nem milliomos vagyok, fog a fene 5-8 millióért garázst venni.

2020. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Mivel a garázsok száma nem nő, de az autók száma nő..."



Hosszútávon pont, hogy az autók számának drasztikus csökkenése várható. Az önjáró autó technológiával már megérheti nagy cégeknek, hogy taxisszolgáltatást kínáljanak, vezető nélkül, jóval kisebb árért, mint a mostani taxisok.

Amennyiben a szállítás ára esik, úgy a saját autó fenntartása is kevésbé lesz kifizetődő.

Aki keveset utazik annak már most is olcsóbb lehet taxizni, mint saját autót fenntartani, fele-harmad ekkora áron pedig már rengeteg embernél ez lenne a helyzet (a saját autós lenne kisebbségben).


Az utazás kínálatát a mai autómennyiség töredéke képes lenne ellátni, így kevesebb garázsra lesz szükség.



Én nem fektetnék garázsba, hosszútávon bukónak tűnik a negatív trend miatt és más alternatív befektetéssel szemben.

2020. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12: Van aki adózik a kiadott garázs után? Én bérelek egy garázst, de számlát még nem kaptam róla, mondjuk, nem is kértem.
2020. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"de számlát még nem kaptam róla"


Attól még adózhat. Az év végi adóbevallásban bevallja és megfizeti az SZJA-t anélkül, hogy te valaha láttál volna számlát róla.


Nyilván nem mindenki adózik, de azért szerintem a legtöbben igen.

2020. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na, persze bevallja, álmaimban. Úgy, mint az összes "mesterember" akivel eddig dolgom volt (gázszerelő, burkoló, vizvezeték szerelő, asztalos, virágárus, butikos, de még ügyvéd is, éttermekről nem is beszélve), egyik sem adott számlát többtízezres, százezres összegekról sem, de biztos bevallotta. A fodrász akihez járok, 30 éve nem adott egy számlát sem, másnak is csak akkor, amikor az adóhatóság embere ott ült és számolta a forgalmát. Úgy tudom, számlaadási kötelezettség van, nekem pedig kérnem kellene a számlát. Kértem egyszer-kétszer, de úgy néztek rám, mint a hernyóra.
2021. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jó, hát akkor nem vallja be, ezen nem fogunk összeveszni.


Amúgy azt, hogy bevallja-e vagy sem mi innen nem tudhatjuk - csak ő meg az adóhatóság. És igen, simán lehet, hogy nem vallja be.

2021. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha kiállít számlát, akkor már muszály bevallania, mert annak nyoma van, és ha egy adóellenőrzésénél lebukik sokkal rosszabul jár.
2021. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!