Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes garázst bérelni?

Érdemes garázst bérelni?

Figyelt kérdés
Leginkább az UV-tól féltem a járgányt, egy E12 Corolláról van szó, garázsban állt eddig, ősszel vettem, nálam kint áll a parkolóban, előre félek a nyártól, hogy teljesen szétfakítja majd a Nap. Lehet hülyeség ennyire félteni, de jó lenne megőrizni az állapotát, jobb is így ránézni. Metálfényezésű szürke egyébként, ha ez valamit számít.
2021. febr. 23. 10:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképp jót tesz neki ha garázsban állna. Leginkább attól függ hogy mennyi ideig tervezel ezzel az autóval.

Nekem már csak azért is könnyebb garázsban tartani a kocsit, mert a környéken alig van parkolóhely és nem kell keresgélni

2021. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Jó pár évig, min. 5 évig.
2021. febr. 23. 10:52
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Akkor már érdemes garázsban tartani
2021. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor az lesz! Köszi.
2021. febr. 23. 10:57
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Érdemes, mert:

- nem süti szét az UV fény,

- nem piszkítják tele a madarak,

- nem hullik be a vízelvezetőkbe a falevél (hogy ott később elrohadva korróziót indítson be az autóban is),

- nem veri el a jég,

- nyáron hűvösebb, télen kevésbé hideg autóval indulhatsz,

- egy hét porosodás után egy nyári záportól sem lesz pöttyös,

- ősszel-tavasszal nem áztatod heteken át feleslegesen a szabadban,

- télen a sószóró nem veri telibe sóval (nyilván ha olyan helyen parkolsz),

- nem rongálják meg szándékosan vagy véletlenül stb.


Én mindenképp bérelnék garázst. Nagyon meglátszik egy autó külsején az idő előrehaladtával, hogy garázsban tárolták-e.

2021. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
télen kell garázs dec jan febr amikor hideg van megdöglik az akksi és a sós utak szét marják az alját. az UV mindegy.
2021. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Én sosem értem ezt. Ha használod az autót rendesen, nyáron, mikor munkában vagy, vagy nyaralsz, úgyis kint áll az autó a napon, vagy akárhol. Csak ha otthon vagy, akkor lesz a garázsban. Az szart ér.
2021. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 Mondjuk ez is jogos.
2021. febr. 23. 11:30
 9/22 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló kérdés itt az oldalon.

Van aki pont le-"szamócázza". Én viszont képtelen lennék az utcán aszalni az autómat. Valamint én autót soha nem egy-két évre veszek, hanem minimum 10-re. Így próbálok vigyázni is rá. Eddig minden autóm garázsban volt. Most már van saját garázsom háznál, de volt olyan, amikor én is bérelni kényszerültem. Sőt olyan is, hogy a legközelebbi bérelhető garázs a lakásomtól 1 km-re volt. De inkább bevállaltam ezt a minden napos oda-vissza sétát (nem esett nehezemre, ennyi mozgás nem árt meg), mint hogy az utcán álljon.

Az UV mellett én nyáron a jégesőktől féltem még nagyon az autót. Igen, ilyenkor az szokott lenni az érv, hogy de hát mikor használom, akkor is érheti a jégeső. Ez igaz, ezért nézem ilyen időszakban rendszeresen a meteorológiai radart és ha látom, hogy közelít egy jeget is tartalmazó vihar és van rá módom, akkor biztonságba helyezem az autót. Sőt, olyan is előfordul, hogy viharveszélyes napon, vagy mikor télen tonnaszám szórják a sót, a kocsi a garázsban marad, én meg veszek két buszjegyet. Nem esik nehezemre. A garázs talán biztonságosabb is, mint az utca. Nem csak a lopásra gondolok. Hanem jóval kisebb eséllyel tolatnak bele az autódba, karcolják össze, törik le a tükröt a saját zárt garázsodban, mint egy lakótelepi parkolóban.

Szóval szerintem mindenképp érdemes garázsban tartani az autót, ha van rá mód.

2021. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ha használod az autót rendesen, nyáron, mikor munkában vagy, vagy nyaralsz, úgyis kint áll az autó a napon, vagy akárhol."


Igen, ez igaz. Csakhogy munkában 8 órát vagyok, nem napfelkeltétől napnyugtáig, azaz nem reggel 4-tól, este 9-ig nyári időszakban. Munkahelyi parkolóban is ha van módom, árnyékos helyre állok. Ha nincs módom, akkor is csak fele annyi UV éri az autót, mintha egész nap tűzné a nap.

Nyaralni egy évben 1 max 2 hetet szoktam. Azt sem a sivatagban, vagy vagy betonplaccon. Tegyük fel, végig napon tud csak állni az autó. 2 hét alatt 3,8% az az UV mennyiség, mint amit akkor kapna, ha egész évben napon állna. Tehát nem igazán jelentős.

2021. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!