Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vagytok annyira oda a...

Miért vagytok annyira oda a bioetanolért?

Figyelt kérdés

20% többletfogyasztással már olyan, mintha 300,-Ft ért tankolnád literjét, megér ~40 Ft-tal kevesebbet literenként?

Akkor ugye még nem számoltam az átalakítgatásokat...stb


2010. aug. 16. 11:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy a 10 000 km nem sok...évente kb. 20 000-t teszek meg.
2010. aug. 16. 12:00
 12/17 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel bármivel lehet spórolni napi pár ft-ot.

Ha ennyire kiszámol mindent az ember, mert nincs pénze, akkor annyira nem fontos az autó.

2010. aug. 16. 12:09
 13/17 anonim ***** válasza:

Valóban: több embernek van autója, mint akinek szüksége lenne rá, mert a mesterségesen felpörgetett autópiac marketingesei mindenkibe azt verték bele, hogy autó kell neki, mert ha nincs neki, akkor nem ér semmit, nem igazi ember.

Van is benne valami, mert a tömegközlekedés országos szinten botrányos árú és színvonalú, de ebbe most ne menjünk bele, nem ez volt a kérdés. A lényeg csak ennyi: igen, valóban hülyeségnek hangzik, hogy ha autója van az embernek, minden fillért kiszámoljon, de nincs mit tenni, ez az alaphelyzet. Ezt megkerülve folytassuk talán a vitát.

2010. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

1. Azért vagyok oda az etanoltért mert nem vagyok újgazdag köcsög aki apuci pénzén nyomja bele a verdába az évi 10-12ezer km-et.

2. Mert az etanolt megkapom 180-240ft-ért/liter.

3. A magasabb oktánszám miatt dinamikusabb az autó.

4. Környezetkímélőbb.

5. Nem vagyok a pénztárcám ellensége.

2010. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
180 ért???hol?
2010. aug. 16. 14:01
 16/17 A kérdező kommentje:

Jah és nem apuci pénzéből van, se a kocsi, se az üzemanyag.


Akkor mindenki újgazdag köcsög, aki a benzines autójába benzint tankol? Érdekes...

Ha Coca Colát iszok, Tesco Cola helyett akkor is, ugye?

2010. aug. 16. 14:11
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ennyi erővel bármivel lehet spórolni napi pár ft-ot.

Ha ennyire kiszámol mindent az ember, mert nincs pénze, akkor annyira nem fontos az autó."


Aki dolgozni jár vele annak fontos. Apám például kocsi nélkül nem tudna elmenni dolgozni. A falun belül még gyalog se tudná elvinni 1-1,5km-re arrébb az összes szerszámot, szerszámos ládát, létrát, agyagokat.

Ha nekem is meglesz a szakmám akkor el kell kérnem apámtól a kocsit mert én se tudok kézbe elvinni a buszon létrát, vödröket, 20kg-os zsákokat.


A kérdésre válaszolva pedig annyit hogy egy ismerős mondta hogy mióta etanolt is tankol 50-50%ban azóta jobban megy a kocsi( nyilván azért mert kitisztította az etanol az eddig lerakódott szennyeződésektől a motort és a kiput.) és még olcsóbban is megússza a tankolást.

Mi nem tankolunk etanolt mert apám attól tart hogy tönkre megy a kocsi, ő elég konzervatív és marad inkább a jó bevált 95-ösnél.

2010. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!