Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vagytok annyira oda a...

Miért vagytok annyira oda a bioetanolért?

Figyelt kérdés

20% többletfogyasztással már olyan, mintha 300,-Ft ért tankolnád literjét, megér ~40 Ft-tal kevesebbet literenként?

Akkor ugye még nem számoltam az átalakítgatásokat...stb


2010. aug. 16. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
az emberek csak azt látják meg h melyik az olcsóbb pillanatnyilag... nekem dízel autóm van
2010. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert az a 40 Ft is sok tud lenni. Miért fizessek 340 Ft-ot, ha 300-ból is kihozom? Nem mellékesen ez az egyetlen olyan módszer, amivel lényegesen lehet csökkenteni az üzemanyagköltséget egy benzines autó esetén komolyabb átalakítás nélkül. A különböző csodaszerek, kütyük gyakorlatilag semmit sem érnek, a vezetési stílust megváltoztatni körülményes (kényelmesek az emberek), igazi csökkenést pedig csak dízelautóval lehet elérni, de nem mindenki teheti meg, hogy lecseréli az autóját ennyiért. Az LPG sem rossz, de ott az átalakítás bekerülési költsége még nagyobb, helyet foglal az LPG-tartály, ráadásul időként felülvizsgálatra kell vinni. Ezzel szemben az E85 esetében a motor gyári keverékképző rendszere megmaradhat, csak át kell hangolni, ami borzasztó kényelmes és megbízható megoldás (az LPG is az, ha jól csinálják, de például egy befecskendezős autón nyűgös a kiépítése, hogy jól is működjön).
2010. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
osztom én is 11:48 as véleményét
2010. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
10 000 km a megtérülése...
2010. aug. 16. 11:52
 5/17 anonim ***** válasza:

A 20% többletfogyasztás túlzó! Én egy éve használom, kb. 10% a többletfogyasztásom. Az ár viszont 30% -al olcsóbb!

És ne felejtsük el a károsanyag kibocsájtás csökkenését sem!

2010. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem meg egyáltalán nem túlzó a 20% EGÉSZ ÉVRE nézve.
2010. aug. 16. 11:55
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el, nem olyan sok az a 10.000 km. Ha valaki minden nap autóval jár dolgozni, azzal viszi a gyereket óvodába/iskolába és mondjuk megtesz napi 20 km-t, akkor egy évben így is bele tud hajtani 4.000 km-t az autóba (számoljunk 200 munkanappal). És akkor nem ment el vele bevásárolni, tankolni, nyaralni, hétvégén a nagymamához... Átlagos használat esetén 2-3 év alat megtérül az átalakítás és manapság már nem pörög a hitelpiac, nem divat háromévente cserélni az autót, hosszabb távon gondolkoznak az emberek.

(egyébként pedig a bioetanolnak még csak az anyagi vonzata került elő, a károsanyag-kibocsátás változásából és a magasabb oktánszámból adódó előnyökre ki sem tértem)

2010. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azért kiváncsi lennék arra, hogy a motor élettartamára mennyire van kihatással, persze ezt nem szabad emlegetni...

A kevesebb károsanyag kibocsájtást nem vitatom.

2010. aug. 16. 11:59
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy évben megyek 8-10 ezer kilométert (több gép van, szóval egyikkel se megyek túl sokat)

1 év alatt megtérülne, de inkább maradok a jól bevált OMV Carrera 95-nél

2010. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

11:59 vagyok

Kérdező:


A motornak jót tesz, mert tisztábban ég, mint a benzin, és nem kormol annyira.

2010. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!