Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtudok tanulni magamtól...

Megtudok tanulni magamtól kicsit autót bütykölni?

Figyelt kérdés
Mindigis érdekelt az autó szerelés, de nem igazán volt körülöttem aki megtaníthatná. Nem akarok hivatásos szerelő lenni, nem akarom a leendő autómat sem szétcseszni. Az a tervem, hogy veszek egy játszós autót és azt szeretném csak magamnak bütykölgetni. Mennyi szerszám, türelem kén hozzá? Meglehet ezt egyáltalán tanulni?

2020. dec. 21. 15:41
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Nem jutottam még semmi konkrétra kedves 20-as, de egy Toyota Celica, esetleg egy e36-os BMW, valamilyen Nissan. Ilyesmikre gondoltam.
2020. dec. 24. 13:03
 22/26 anonim ***** válasza:

Elsőre/tanulni/kísérletezni 30 éves japi???

Merész vagy kérdező.

/nem beszéllek le, mert az álmokat meg kell valósítani, de azért nem baj ha előtte tájékozódsz/ ;)

2020. dec. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagy falat, de nem akarok nagy módosításokat rajta, éppen csak annyit, hogs tudjam, hogy belenyúltam. Mondjuk izzó csere, ha valahogy addigra megtanulnám vagy segítene valaki akkor esetleg idom csere, ilyesmik.
2020. dec. 24. 18:42
 24/26 anonim ***** válasza:
20-as vagyok: akkor ez viszont némiképp eltér a kérdésben feltettől. A játszós autó ennél lényegesen nagyobb átalakításokat igényel. Amit pedig az utolsó válaszaidból kiszűrök inkább a hobbiautó definíciója, hogy legyen egy régi, ám jól karbantartott, szerethető járgányod, amin az apróbb dolgokat magadnak megcsinálod. Pont ezt az utat járom én is, tudom ajánlani, sokkal szorosabb viszonyba kerülsz az autóval, és ha megdicsérik az hatalmas büszkeséggel fog eltölteni, mivel a saját kezed munkája is benne van. Ezen felül fejlődik a műszaki jártasságod, és fantasztikus szakembereket ismerhetsz meg, mivel nem tudsz azonnal mindent megcsinálni, jó kapcsolatrendszert építhetsz ki a helyi autós körökben.
2020. dec. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Hát mondhatni igen, annyi, hogy a rendes autómba nem nagyon akarok belenyúlni mert nem értek hozzá, ezért gondoltam egy másodikra. Ne értsd félre, szeretnék nagyobb módosításokat a teszt autón, minden álmom, hogy egyszer driftelhessek, de egyelőre ez a határom. Majd ha sikerül megtanuli a dolgokat akkor talán belenyúlok jobban is. Köszönöm a válaszokat. :)
2020. dec. 25. 10:40
 26/26 anonim ***** válasza:

Akkor félreértettük egymást.....

Véleményem szerint az izzó- vagy olaj-csere és társai, nem a "belenyúlás" kategória. Ezek az általános karbantartás körébe tartoznak, amiket minden valamire való autótulajdonosnak illene tudni.


Lásd amikor valaki órákig vár egy autómentőre egy ékszíj szakadás miatt, miközben ott a tartalék a csomagtartóban.

Vagy akinek fűtött garázsa van, két komplett garnitúrája, de mégis hetekig vár, hogy sorra kerüljön a gumisnál.

Stb...... :(

2020. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!