Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtudok tanulni magamtól...

Megtudok tanulni magamtól kicsit autót bütykölni?

Figyelt kérdés
Mindigis érdekelt az autó szerelés, de nem igazán volt körülöttem aki megtaníthatná. Nem akarok hivatásos szerelő lenni, nem akarom a leendő autómat sem szétcseszni. Az a tervem, hogy veszek egy játszós autót és azt szeretném csak magamnak bütykölgetni. Mennyi szerszám, türelem kén hozzá? Meglehet ezt egyáltalán tanulni?

2020. dec. 21. 15:41
1 2 3
 1/26 mindentudó99 ***** válasza:
68%
A mai autók már nem olyanok mint a régiek. Volt Trabantom is azt lehetett bütykölni. Ezeket a mai kocsikat hogy? Perszezt azt lehet de nem sok mindent
2020. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet tanulni, de hogy magadtól? Nyilván műszaki érzék kell hozzá, vannak tankönyvek, videók, de a legtöbbet egy szervizben tudnál tanulni szerintem.
2020. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%

Ezt olvasd el.

[link]

2020. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%

Karbantartási munkák 90%-át meg tudod tanulni, el tudod végezni. Persze idővel majd kell venni pár speciális szerszámot, de ettől ne ijedj meg, nem eget rengető összeg.

Ha angol nyelv jól megy, Youtube tele van oktatóvideókkal, pl. ChrisFix csatornáját nézzed meg. Ajánlom, hogy valami egyszerű művelettel kezdjél, mint olajcsere, fékbetét/tárcsa csere, stb.

Az első szerszám, amire szükséged lesz, egy nyomatékkulcs. Enélkül semmit ne csinálj! A második, az autódhoz való szerviz kézikönyv, ami tartalmazza, hogy minden egyes csavart hány nyomatékra kell meghúzni. A harmadik, kék színő Loctite (közepes erősségű csavarragasztó).


Én is így kezdtem, mint te. Most már van mögöttem több fékcsere, felfüggesztés elem csere, olajcsere, automata váltóolaj csere, szervoolaj csere, hosszbordás szíj és feszítő csere, stb. Van pár dolog, amit nem csinálnék meg, mint a fékfolyadék cseréje, de a legtöbb karbantartás és alkatrész csere nem gond.

2020. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%
Igen. És a modern autókat is nagyon jól lehet bütykölni, csak a technikailag lemaradt, tanulni nem képes emberek állítják azt, hogy a modern autókhoz hozzá sem lehet nyúlni.
2020. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, pl. rutinkarbantartást a legtöbb modern autón is viszonylag egyszerűen el lehet végezni, csak megfelelő eszközök (és hely) kell hozzá.
2020. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pipa mindenkinek. Ha ennyire jó válaszok vannak akkor méltóztatok még egyet kérdezni. :D Szóval ez a "játszós" autó kicsit driftesebb irányba való építése mekkora szakképesítést igényelne? Gondolok itt az ülések cseréjére, az utastért csövezésére, stb. Mondhatni egy project autó lenne barátai körben. Mit gondoltok? Illetve hol/hogyan tudnék kicsit jobban belemélyedni a szakmába, alap ismeretet szerezni?
2020. dec. 21. 17:29
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb dolog egyszerű , a legnehezebb a berohadt csavarokat kicsavarni :)
2020. dec. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elején becsövezni se kell, ha nem akarsz profi versenyeken indulni. Nem tudom, ott előírás-e, mint ahogy a raliban.

Az ülést sem nagyon kell bántani, de ha másikat akarsz bele rakni, ahhoz csak csavarozni kell.

Vennék a helyedben néhány százezerért valami erősebb motoros BMW-t, esetleg egy Mazda MX-5-öst, ezek tökéletes játszós autók.

Egy haverom hóautózásra vett egy BMW 3-as kompaktot, neki az átalakítás annyi volt, hogy kiszedett belőle mindent, ami nem kellett, de értsd úgy, hogy a hátsó ülést, a légzsákokat, kárpitokat, mindent, aminek súlya van és kivehető. A súlycsökkentés sokszor többet számít, mint bármilyen egyéb tuning.

2020. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%
Ha hobbiautó építése a projekt, youtube-on van egy jópofa csatorna, Pi Rose Garage a neve, a srác otthoni körülmények között, alap szerszámokkal épített egy drift bmw-t
2020. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!