Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki jól vezet kézi váltost az...

Aki jól vezet kézi váltost az áttér automatara?

Figyelt kérdés
Aki tényleg profi annak mi szüksége rá, kényelem?
2020. dec. 17. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Persze, sokkal kényelmesebb.

De sok (drágább) autó már nem is kapható manuális váltóval.

2020. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kényelem.

A modern automata válók már minden szempontból jobbak, amint a manuálisak, és nem mindenkinek jelent vezetési élményt a kuplung taposás, váltogatás.

Plusz egyre több az automata váltós autó típus, ma már nem mondható ritkaságnak

2020. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Kevés autóban ad plusz élményt egy manuális váltó. Mazda MX5-öt mondjuk nem vennék automatával, de kb minden mást igen, akár még Porschét is.
2020. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem jól tetted fel a kérdést.

A manuális váltós autóknak van egy "feelingjük", amit az automata nem tud megadni.

27 éve van hivatásos B-C jogosítványom, de nem vennék automata váltós autót.

És sofőrként sem vállalnék munkát automata váltóssal.

2020. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mai világba akkor már nem nagyzasbol veszi valaki. Ez akkor majdnem olyan mint a szervo meg a klíma pl, hogy alap lett mindegyikbe
2020. dec. 17. 18:39
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Így van. Mára nagyon sok felesleges dolog alap lett mindegyik autóban.
2020. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Most már az automata az alap. Az előző 5 évben nem nagyon adtak ki olyan középkategóriás autót, amiben nem ez lenne az alap. Egyetlen hátránya, hogy új áron fél millióval többe kerülnek, ezért itt a keleti blokkon még veszik a kézi váltósokat.
2020. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#6: a mai napig vannak, akik azt mondják, hogy a klíma felesleges, és be sem kapcsolják akkor sem, ha van. Mégsem lehet már 10 éve eladni lassan használt autót sem, amiben nincs klíma, mert a kutyának sem kell.

Az automata váltó is lehet fasság sokak szerint, de manapság, amikor haladni alig lehet az utakon, akkora a forgalom, dugók, stb, akkor elég jó dolog, ha a forgalomban araszolgatna nem kell váltogatni meg kuplungolni "élményből", hanem csak a gázt meg a féket nyomni. Vagy azt sem, ha van még egy adaptív tempomat, ami sokak szerint megint csak hülyeség.

2020. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Igen, bár nagyon jól váltok kézivel de én sem vennék többet kézit, nekem kényelmesebb az automata.


És az is igaz, hogy manapság egyre kevesebb új autó lesz kézi váltóval, de már rendelni sem lehet a legtöbb új modellt kézi váltóval.

2020. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem az összefüggést. Az automata váltót nem azért találták ki, hogy akik nem tudnak váltani azok is tudjanak autót vezetni. Ugyan így az ABS sem azért van, mert van aki ügyetlenül fékez. Vagy nagy teljesítményű autó sem annak kell, aki gyengével nem tud előzni.

Gondolkozom rajta, hogy a következő autóm automata lesz, vagy legalábbis DSG. És nem azért mert nem tudom kezelni a manuális váltót. Hanem mert sokkal gyorsabb és kényelmesebb, hogy nem kell kavirnyolni jobb kézzel, meg pumpálni bal lábbal. Viszont félig manuálisan a kormányfülekkel én döntöm el, hogy mikor váltson. De ha olyan kedvem van, hagyom teljesen automatán, váltogasson ő.

Sosem volt automatám eddig, de nekem tetszik, látok benne fantáziát.

2020. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!