Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1300 ccm autóra mekkora az...

1300 ccm autóra mekkora az ideális kipufogóátmérő?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem 35 mm a gyári, én olyan 40-45mm-re gondoltam, illetve a leömlőknek, ha hengereként akarom, milyen távolágnál köthetem egybe.És ha még power bomb-ot is akarok, az milyen távolságra legyen?:D
2010. aug. 11. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez egy igen szép kérdés, egész tudományág foglalkozik vele. Azt, hogy mekkora a gyűjtőcső legnagyobb átmérője, nem csak a hengerűrtartalom határozza meg: többek között a motor üzemi fordulatszáma, a vezérlési szögek és a kilépő kipufogógáz hőmérsékletének ismerete is szükséges hozzá. Azt, hogy a leömlők milyen hossz után csatlakozzanak, szintén ez szabja meg. Úgyhogy ennyi adatból lehetetlen megmondani, hogy milyen átmérőjű kipufogóval működne jól a motor. Általánosságban egy 1300 köbcentiméteres, utcai hangolású, széles nyomatékgörbéjű, közepes fordulatszámú motor 40 mm körüli gyűjtőcső-átmérővel működik jól (35-45 mm között). A power bomb felépítését és működését sajnos nem ismerem, így nem tudom megmondani, viszont egyvalamit megsúgok: a jó eredményhez nagyon sok áramlástani tudás kell...
2010. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ők a legjobbak: [link]

Biztosan tudnak segíteni, és gyártani neked megfelelőt

2010. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi mind2-nek a powerbomb-ot inkább crossmtrokra használják, nyomatéknöveléshez és hangcsökkentéshz,hogy a szabályon belül tudjanak teljesítményt növeni.google-ba pontosabb leírát találsz.

Igen proex a kevencem autó kipuba:P

2010. aug. 11. 21:57
 4/12 anonim ***** válasza:
170 mm az ideális és az esztétikus. annál kisebbet ne is akarj
2010. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát itt nem a legnagyobb a legjobb:P én hangot szeretnék, az autómra, meg jobb öblítést:D:D
2010. aug. 11. 22:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ekkora teljesítményt várnál el egy 1300-as tól agyon tuningolva,akkor már miért nem vettél alapból egy 2000ccm-es autót? Miért kell egy 1.3-as talicskát tuningolni ???
2010. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1- ez már adott volt

2- inkább a hang a lényeg, szóval akármekkora mindegyikhez hozzányulnék:)

3-nekem ez örömet okoz, hogy "egyedi" autóm van:D

2010. aug. 11. 23:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Ettől lehet, hogy egyedi lesz, de az egyediség valójában szánalmat jelent. Tudod szánalmas, mikor egy 1.3-mas autónak olyan nagy hangja van, mint egy Ferrarinak, közben egy kispolák megelőzi.
2010. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:D nem tudtok érdekelni, mért fáj az netktek, hogy a másik autónak más hagja van?????
2010. aug. 12. 14:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem az fáj, hogy más a hangja, hanem, hogy hangos, üvölt ezerrel, közbe megy 50-el.
2010. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!