Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már olyan, hogy autóval...

Volt már olyan, hogy autóval közlekedtél és egy buszsofőr nagyon felidegesített? Ha igen, mit tett?

Figyelt kérdés
2020. nov. 28. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
m3 metropotló végállomásainál a buszvezetők úgy is elkezdik a visszafordulást a forgalmas űllői vagy váci uton, hogy előre láthatóan nem tudják befejezni a manővert, és ott maradnak keresztben, forgalmi akadályt képezve.
2020. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Lakott településen belül, a megállóból elinduló busznak elsőbbsége van - ez a szabály.

Azonban van szabálya az elindulásnak is, amit nem minden buszvezető tart be....

Áll a busz a megállóban, világít a féklámpája, majd, amikor a féklámpa kialszik, szinte abban a pillanatban már indul is a busz, az eleje már bent van a sávodban, amikor nagy kegyesen kiteszi az indexet... nem érdekli, hogy a busz végénél már mellette van egy autó, neki elsőbbsége van, nagyobb méretű járművel van, bizonyítsa be az autós, hogy nem szabályosan indult el, még a féklámpa világított, amikor az autós mellé ért (érdekes, kamion elé nem megy ki)

Nem mindennapos, de nem is ritka ez a viselkedés néhány buszvezetőtől.

2020. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megkezdtem a kikerülését a megállóban, és elindult, irányjelző elindulás után ment csak. Ami engem nagyon idegesít még, hogy nem látok előre miattuk, ezért ha mondjuk jobbra kell kanyarodnom, volt már hogy besoroltam mögé, mert azt hittem jobbra kanyarodik(ismeretlen helyen), természetesen csak megállóba állt be :D Ezen kívül még lassan mennek, nehéz megelőzni őket, félek, hogy lelépnek elém a busz elől a megállóból.
2020. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Látom egyre gondoltunk #2 :)
2020. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer, külterületen elindult szabálytalanul. Át kellett mennem a szembe sávba félig, hogy elkerüljem.
2020. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy nagyon felidegesített, de volt pl. olyan, aki index nélkül kivágott elém a megállóból.
2020. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!