Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Buszsofőr szeretnék lenni, de...

Buszsofőr szeretnék lenni, de gondolkodok a kamionozáson. Szerintetek? L/18

Figyelt kérdés

Nem olyan rég elhatároztam, hogy buszsofőr szeretnék lenni. Nem, nem azért mert nincs jobb ötletem, hanem mert imádom a buszokat és tetszik a "szakma". De sajnos még csak 18 vagyok, és 21 éves korban tudom leghamarabb letenni a C-s jogsit (mert kell a D-hez), majd 24 éves koromban tehetem buszra. De mivel addig még lenne 3 évem, és nem akarok gyárban és egyéb helyeken minimálbérét szenvedni, gondolkodok rajta hogy szívesen elmennék kamionsofőrnek. Mit gondoltok? Természetesen csak Magyarországon. Vagyis mennék külföldre is, de nem igazán beszélek nyelvet, és azt olvastam, hogy nem olyan álommeló a kamionozás. Tehát a kérdésem az, hogy mennyit kereshetnék M.o.-n? Milyen cégeket javasolnátok? Minden kamionosnak kell pakolgatnia?

Egyébként családot és kapcsolatot a közeljövőben nem tervezek, úgyhogy a távollét nem probléma.



2014. márc. 5. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A szomszédom Nápolyba jár heti kétszer 170.000 bruttóra van bejelentve de 300.000ft kap kézbe. És minden hétvégén itthon van.
2014. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
És miből raknád le kamionra a jogsid ? Diákmelózol ?
2014. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

én csináltam...közelkelet...gondolhatod.


a nyelv ismerete alap. tehát a makogás az bukta. minden országban szeretik ha beszéled a nyelvüket. a török az kimondottan segtőkész, de a többi náció is..


kezdőnek több év gyakorlat itthon..(én protekcióval egyből külföldön kezdtem, de beszéltem nyelveket, ezért egyszerűbb volt)


nagyon kell vágni a kreszt, mert az az életed...naprakészen, mindenkinél jobban....és nagyjából betartani. akkor nyerő vagy.

egyébként bukta.

ja, még valamit...ha félsz a forgalomtól, vagy nem érzed a járművet, akkor annyi...

viszont ha élvezettel vezetsz, minden centijét érzed a böszme nagy pótosnak is, tudod merre kell tekerni a kormányt tolatásnál, akkor tiéd a világ...

előtte nyelveket!

2014. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Naa az egész jó. :)


Nem, nem diákmunka. Jelenleg egy gyárban dolgozom, úgyhogy ha sikerült összespórolni egy motorra és egy autóra, akkor elkezdek gyűjteni jogsira. Nagy "szerencsémre" még anyámékkal élek, úgyhogy annyit spórolok egy hónapba amennyit akarok.

2014. márc. 5. 19:49
 5/18 A kérdező kommentje:
Húú ez jól hangzik. Köszönöm a választ. :) Na és Magyarországgal mi a helyzet? Elvégre itt nem kell nyelv. Bár mondjuk nem sok logika lenne M.o.-n kamionozni egyik városból a másikba. Itthon gondolom max teherautót vezethetnék, és nagy áruházakba fuvarozhatnék.
2014. márc. 5. 19:51
 6/18 anonim ***** válasza:

De sajnos még csak 18 vagyok, és 21 éves korban tudom leghamarabb letenni a C-s jogsit (mert kell a D-hez), majd 24 éves koromban tehetem buszra. De mivel addig még lenne 3 évem, és nem akarok gyárban és egyéb helyeken minimálbérét szenvedni, gondolkodok rajta hogy szívesen elmennék kamionsofőrnek.


C nélkül?

2014. márc. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ott írja hogy C-t 21 éves korába lerakja.
2014. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Így van. 21 éves koromban tenném.
2014. márc. 6. 20:01
 9/18 anonim ***** válasza:
de addig is van van még 3 év... ???
2014. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

illő tisztelettel javaslom: most szerezzetek motorjogsit, vásároljatok egy mocit(125ccm elég) és közlekedni, közlekedni, közlekedni..a legjobb kezdés a motor...tisztelni fogod a többieket, és meglátod milyen, ha nem figyel az autós...közben mehet a személy jogsi is, és apránként eljön a várva várt pillanat.

közben nyelviskola, forgalmi gyakorlat motorral... és meglátjátok könnyebben szereztek jogsit a nagy vasakra.

2014. márc. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!