Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet majd így vezetnem?

Lehet majd így vezetnem?

Figyelt kérdés

M kategóriát teszem le pillanatnyilag, kreszem és rutinom megvan, szombaton megyek ki forgalomba, jövőhét szerdán vizsga, addig az EÜ-t is leteszem. A kérdésem az, hogy amíg készül a jogsim az okmányirodában (2 hét), addig lehet ideiglenes (elő)jogsit/igazolást kérni, vagy mindenképpen meg kell várnom a jogsit, és csak utána vezethetek?

Köszi: 15/F


2010. aug. 10. 16:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
20:51-es, ha tényleg rendőr vagy (én elhiszem), akkor tőled kérdezem első sorban, hogy ölnek-e azért a rendőrök, hogy ha a papírt, amit a jogsi kiadásakor kapok, azt mutatom fel egy igazoltatásnál? eltiltás? büntetés? stb?
2010. aug. 11. 22:30
 12/19 anonim ***** válasza:

21:51 vagyok


Az okmányiroda által kiállított papír csak abban az esetben jogosít fel járművezetésre,ha már előtte volt jogosítványod,és az orvosi alkalmassági lejárta miatt vették el tőled az okmányirodában.

A nyilvántartásban,a vezetői engedély száma szerint tudunk utána nézni,hogy az adott kategóriát vezetheti e az illető,áll e kategória eltiltás alatt stb.

Neked még ilyen nem volt,a nyilvántartóban nem szerepelsz,tehát még NINCS vezetői engedélyed.

Ha azt a papírt mutatod fel jogsi helyett,ugyan olyan,mintha jogsi nélkül vezetnél,ami közlekedési szabálysértés,elég szép összegű bírságra számíthatsz!

2010. aug. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2010. aug. 12. 19:01
 14/19 anonim válasza:
37%
A kedves rendőrnek üzenem, hogy ahelyett, hogy 14 éves gyerekeket megver inkább takarodjon ki éjjel az utcára és a cigányoknak legyen kemény, akik ütik-verik a magyart. Gyáva kutya az összes sün, könnyebb a fiatalokat meg az öregeket b@sztatni ahelyett, hogy a cigányokkal szállnának szembe. 37 évesen nagy örömet jelent neked biztos, hogy egy 14 évest pofánvágsz... grat hadnagy úr
2010. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, hogy egy 14 éves takony miért érzi magát feljogosítva arra, hogy rendőrökre ordítson? Inkább fogja be a pofáját és örüljön ha nem kap egy civil képentörlést.
2010. aug. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Kiemelve főleg tapasztalatokra lennék kíváncsi, pl jogsi nélküli vezetésért mit kaptatok, vezettetek-e így, stb?
2010. aug. 19. 15:43
 17/19 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs,de erre én is kiváncsi vagyok,mivel jövőhéten forgalmivizsgázok és már nagyon vezetnék:)

Amugy lehet hogyha felmutatod a papírt,meglehet hogy elnézi:DDD Ha adsz rá jó magyarázatot :D

De nem tudom....:)

2010. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Kedves hadnagy úr!

Talán nem az ennek az országnak a legégetőbb kérdése hogy kinek van, és kinek nincs jogsija, meg bukósisak a fején. A multkor az édesapámra a munkahelyén vadászpuskával rálőttek. Felhivták a rendőrséget, és ők ugy gondolták hogy inkább nem mennek ki, mert "már biztos nincs is ott az elkövető" A édesapám feje mellett süvített el a golyó. Ennyit rólatok. Ti is azzal foglalkoztok amivel nem kéne hogy ki lépi túl a megengedett sebességet, stb... Akkor hol volt a híres magyar rendőrség mikor Olaszliszkán a büdös cigányok agyonvertek egy magyar embert?! Szerintem aki rendőrnek megy az azért teszi, mert gyerekkorában lepisilték a homokozóban, és most az egyenruha, és a fegyver mögött próbál marha keménynek látszani. Szánalmasak vagytok egytől-egyig.

2010. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Hagyjátok a rendőrt, valószínűleg igaza van, biztos látta már a különbséget a bukós és bukó nélküli baleset között.

Amúgy meg nem hiszem, hogy a rendőrök gyávák lennének. A nagybátyám is ment volna a cigánysorba járőrözni, meg igazoltatni, de megfenyegették, hogy ha a kisebbséget szívatja, kirúgják. Ennyit erről. A rendőreink igenis jól végeznék a munkájukat, csak felülről megfogják őket.

2010. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!