Miért mondják, hogy az akkut csak a kapacitás 1/10-ének megfelelő áramerősséggel lehet tölteni, mikor a generátor annyival tölt bele, amennyi a csövön kifér?
Figyelt kérdés
2020. nov. 9. 18:12
11/12 anonim válasza:
Az ólomsavas akkumulátorok gyártói azt mondják, hogy az akkumulátor élettartama szempontjából a leg-optimálisabb módszer az ún. "CCCV" módszer (Constant Charge, Constant Voltage) - amíg el nem éri a töltöttség 70%-át, addig áramvezérelten érdemes tölteni, utána meg fix feszültséggel. Ennek főleg az az oka, hogy megvédjék a túlmelegedéstől. Való igaz, hogy az akkumulátor - ugyanúgy, mint a nagy áramú kisütést - elvileg elviseli a nagy áramú töltést is, csak ilyenkor melegszik rendesen, és a meleg felgyorsítja azokat a kémiai folyamatokat, amik idővel a tönremenetéhez vezetnek.
Az 1/10 amolyan ökölszabály, ami elég széles hőmérséklet tartományban biztonságos.
12/12 Majatom válasza:
Az az 1/10 valóban amolyan ajánlás, hogy ha van időd, és kímélni akarod az akksidat, akkor úgy töltöd. De én is, ha pl. reggel arra megyek ki, hogy valamilyen fogyasztó bekapcsolva maradt, és úgy lemerült az akksi, hogy meg se pöccen az önindító, akkor ráteszem a régi buta töltőmet a 44 Ah-s akksira, és csutkára feltekerve töltöm 8-10 A-ral 5-10 percig, mert síetek a munkába, és az elég annyira, hogy beinduljon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!