Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb mennyit és mire költötök 1...

Kb mennyit és mire költötök 1 év alatt az autótokra?

Figyelt kérdés
Ezt fel szoktátok írni vagy csak fejben van meg nagyjából?
2020. nov. 1. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Olajcsere, gumicsere, műszaki, tankolás. Mi van még, ami kötelező? Ennyi köbö.
2020. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A szervizeseményeket feljegyzem, de az árát nem.

Idén amit én fizettem, az a második éves szervizköltség volt. Valami 80e Ft körüli összegre emlékszem. A többi garanciából ment. Sajnos volt mit: egy led-mátrix lámpavezérő elektronika csere, egy vezérműlánckészlet csere, egy kettőstömegű lendkerék csere. A gyártónak több mint egy millióba került, nekem szerencsére semmibe, csak az autót kellett pár napig nélkülöznöm.

2020. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja, lemaradt, hogy vettem egy gyári csomagtértálcát 25e-ért. Ezen kívül volt pár kocsimosás, meg persze tankolás. Ennyi.

2-es voltam.

2020. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én feljegyzek minden vele kapcsolatos dolgot. 294.740ft-ot költöttem idén a kocsira, ebből 157.373 ft tankolás, 60.642ft a biztosítás, 45.000 szerelő (olajcsere stb.), 31.725 ft egyéb (dash cam, olaj stb.)
2020. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a kocsi mosást nem jegyzem fel, mert at a kocsiban levő apróból megy mindig, 200ft-t-ból fullra lemosom a kocsim.
2020. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tankolást végülis én is vissza tudom keresni, mert spritmonitoron vezetem. Idén eddig 500.000 Ft környékén tartunk.
2020. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Idén volt egy nem tervezett kiadás bal első torony eltört le kellett bontani a kocsi elejét lakatolas miatt, 75e Ft lett... Azon kívül 2 hangszórót vettem bele vaterán 3000 Ftért, Sony 2 utas vadi új :D vettem még egy pár csomagtartó teleszkópot, 6000 Ft, 10 db patentet *90 Ft, illetve 4 gumit mert az eredeti 16 éves gumik voltak még a kocsin, 40e+10e felrakása.

Lejár a műszaki 2 hét múlva, az olajat lecseréltem, szűrő 490 Ft, 4l olaj 4700 Ft volt.

Műszakira majd szerelő viszi meg átnézi amit kell cserél.

Suzuki Alto 2004-es.

2020. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivel kevesebb, mint 1 éve vettem egy nem karbantartott, olcsó autót, olcsón, így minden beletartozik. Szervizelés, átírás ilyenek kb. 300 ezer körül volt, tankolás 225 ezer, tehát fél millió felett van eddig ez az év, csak erre az autóra, ami több mint az értéke...
2020. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Július végén vettem az autómat (2005-ös Ignis, benzines). Minden felírok.

Mióta megvettem 367000 Forintot költöttem rá.

Benzin, szerviz (olajcsere, véltóbowden csere), kgfb, parkolások, autópálya matricák, 4évszakos gumik+csere, ablaktörlő lapátok, új szőnyegek, műszerfalápoló, havi 1 mosás, 2 porszívózás, ablakmosó, pollenszűrő és levegőszűrő, jégkaparó, fm transmitter, csomagtértáska, wd40, mikroszálas törlőkendő, biztosítékkészlet, telefontartó, illatosítók.

2020. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Fel szoktam írni.

De a végén nem igazán foglalkozom vele, mert mindig megy valami okosítás. Amikor meghalt az egyik toronycsapágy már haldokolt a két első lengéscsillapító is, így ment bele az állítható futómű. Amikor megvettem a kocsit, volt hozzá egy garnitúra 16" pár éves téli gumi és 17" nyári. A télit kompletten eladtam, meg a nyári gumikat is. Ment fel nyárra új gumi új 19" felnire a 17"-esre meg az új téli. Amikor sérült az autó, akkor is ment az okosítás, karosszéria lesimítása, kisebb egyéb festéshibák javítása stb.

Tehát sose az eredeti állapot visszaállítása történik, hanem valami plusz is készül mellé.

2020. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!