Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat költötök az autótokra,...

Sokat költötök az autótokra, illetve ha valami gondja van azonnal szerelőhöz viszitek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
99%-ban csak a karbantartás, de igazából csak mert még egy szimpla olajcseréhez is kell számítógép, illetve, hogy autónak " megmondja " hogy na friss olaj van benne stb. Ha ez nem lenne simán menne itthon is.
2019. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez relatív. Szerencsére nem szokott sűrűn meghibásodni. De ha alkatrészt kell bele venni, akkor mindig gyári, vagy annál is jobb minőségű márkás alkatrészt veszek, nem számolgatom, hogy mennyit spórolnék a leggagyibb utángyártottal.

Ez motorolajra, szűrőkre, egyéb fogyó-kopó eszközökre is vonatkozik.

Autóápolásra se sajnálom a pénzt. Egy jó minőségű waxért, műszerfalápolóért nem sajnálok több ezer forintot kiadni.

Üzemanyagra sokat költök, de muszáj, mert menni kell. Nem ülhetek otthon, mert a munka nem jön házhoz. Éves szinten 600-700eFt-ot a benzinkúton hagyok.

Ha bármilyen hibajelenséget tapasztalok, azonnal hívom a szerelőmet, hogy mikor tudná megnézni. Egészen idén tavaszig a 14 éves autómmal márkaszervizbe jártam, mindig ugyan ahhoz a szerelőhöz. De mivel a szerelőm már nem dolgozik ott, saját szervizt nyitott, így továbbra is inkább hozzá, mint a helyhez ragaszkodom.

2019. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
# 2 vagyok. Nálam alulról burkolva van a motortér. Olajcseréhez van rajta szervizajtó, amit le lehet nyitni. De hogy normálisan le lehessen nyitni hely kell az autó alatt. Nekem pedig nincs se aknám, se csápos emelőm itthon. Az összebarkácsolt rögtönzött rámpákkal meg inkább nem vesződnék, pár ezer forintot nekem megér az olajcsere szervizben. És akkor nem nekem kell futkosni leadni a fáradt olajat és nem én koszolom össze magam. A szervizintervallum visszaállítás megoldható az autómnál szerencsére külön eszköz nélkül.
2019. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ez a "sokat költ az autóra" relativ dolog.


Nekem suzukim van így olcsón megúszom:)

2019. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Céges autó, így gyakorlatilag pár ezer forint havonta (CASCO, kisebb kiadások mint tisztítószerek, mosás, bár van aki ezeket is elszámolja).


Ha a benzint, matricát, kisebb szervizeket nézem, akkor 30-90 ezer között változóan attól, mennyit megyek. Viszonylag új autó, így eddig külön szervizben nem volt csak kisebb dolgokon, futómű állítás, stb.

2019. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja csak most volt 1 ev utan az automon egy dragabb javitas kb 4 ora alatt megcsinalta munkadij 80 ezer
2019. szept. 3. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigasztal, nekem a generátoromat kb ennyiért újították fel. Nem igazán volt más választásom, mert 200km-re voltam otthonról.
2019. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán, ezer éves öreg dízel merci.

Nem sűrűn romlik el és ha el is romlik olcsó hozzá az alkatrész és itthon könnyen szerelhető.

2019. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem koltunk sokat autokra.

Az egyik az fiatal auto es nagyon megkimelt. Elvisszuk olajcserere es ennyi.

A masik auto mar oregebb. Vettem ra 4 uj gumit mikor meglett az auto es olajcserere is elszoktam vinni.

Egy kis gondja van neki de nem annyira zavaro. Ha elkell vinni a szerelohoz valamiert akkor mondom neki hogy azt is csinalja meg de csak azert kulon nem viszem el mert auto nelkul nem tudok munkaba jarni ha nala van pl 2-3 napig, kolcson kellene kerni egy autot vagy berelni.

Az elso automra tobbet koltottem es azonnal vittem szerelohoz ha baja volt de igazabol nem jartam vele dolgozni, jobban csak hetvegi auto volt.

2019. szept. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Igen. Egy középkategóriás japán autóm van, hálistennek soha nincs baja. Amikor megvettem, akkor viszont ráköltöttem a vételár háromszorosát, mindent kicseréltettem rajta a gyártó által előírt vagy a lehető legjobb alkatrészre.

Tudom, hogy ezt mind bukom, mert senki nem fogja annyiért megvenni amit ráköltöttem, de nem érdekel, mert szeretem az autót is, és a biztonságot is. Maximum majd családban marad, ha nekem lesz másik.


Rendszeresen kap új folyadékokat, szűrőket, vezérlést, autóápolást. Benzinből is igyekszem a jobbat beletankolni. Meg is hálálja.

2019. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!