Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti szívesen költötök az...

Ti szívesen költötök az autótokra?

Figyelt kérdés
Vagy inkább húzzátok-halasztjátok, amíg lehet? A környezetemben azt látom, hogy a többségnek a különböző javításokra költeni olyan, mintha a fogukat húznák.
2019. aug. 26. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek csak közlekedési eszköz, ezért vannak olyan állapotban évjárattól típustól függetlenül, de egy jó autó az hobbi is lehet.

Én szívesen költök az autóra is annak ellenére hogy nem szedi fel az aszfaltot, de egy megbízható japán gép, amit kellemes vezetni.


Akik elhanyagolják az autóikat, azoknál semmi kultúrája nincsen az autóápolásnak, javításnak, meg úgy általában a fenntartásnak, és csodálkoznak ha szintén tróger fogja megvenni a kocsiját.

2019. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem szívesen,de ha baja van akkor baja van, nem szeretem húzni a dolgokat, fura hang,fura érzés stb és már megyünk is a szerelőhöz egyből. Most elkezdett hangja lenni hidegen a láncnak..október közepére kaptam időpontot :( a másik autót használom,mert így nem merek vele már közlekedni
2019. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Igen, bár másfél év alatt csak olaj+ami ilyenkor illik, és két hónapja két csapágyat csináltattam :( de vettem szélvédőmosót is.


(Régi Swift).

2019. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 3 hónapja vettem még a ráncfelvarrások időszakában vagyunk persze a kötelező szervizeken már túl. Azt szeretem, hogy büszke lehessek rá és az is vagyok.
2019. aug. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
75%
Nem szívesen költök, de amit kell azt megcsináltatom
2019. aug. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, imádom az autómat, hobbi is valahol az autóépítés, nem keveset költöttem már rá, most is egy nagyobb összeg van kilátásban (Sikerült megtörni, így a javítás mellett lesz pár módosítás is rajta ismét)
2019. aug. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos mértékig igen, szeretem az autókat, de van határ, ahol inkább felgyújtam, ha valami állandóan beszarik rajta.
2019. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A biztonságos műszaki állapotban tartás mellett a legfontosabb, hogy örökké csillogjon. Erre nem sajnálom a pénzt. Mert azt látják, de hogy mikor cseréltem gyertyát, azt nem. Persze, hogy a fogamat húzzák a lambdacserénél, vagy ha toronycsapágyat kell cserélni.
2019. aug. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztalom, hogy a legtöbb embernek ha csak 1000Ft-ot is kell az autóra költeni már szívják a fogukat.

Nekem az autó nem csak egy közlekedőedény, hanem valamilyen szinten hobbi is. Képes vagyok hétvégente egy fél napot is a mosással, takarítással foglalkozni itthon az udvaron. És ezt nem nyűgként élem meg, hanem kifejezetten szeretem csinálni. Jó érzés hogy utána kívül-belül makulátlanul tiszta az egész autó. + mivel én magam csinálom, kézzel, az autó felületének minden négyzetcentiméterét ismerem. A legtöbben pedig nagy nehezen fél évente rászánják magukat, hogy ha már nagyon retkes az autó, egy gépi mosóban 10 perc alatt letolják nagyjából a koszt és jól van az úgy.

Ha valamilyen alkatrészt cserélni kell az autón a szerelőmre mindig rá kell szólnom, mert spórolni akar nekem és mindig a lehető legolcsóbb utángyártott alkatrészt rendeli meg. Külön szólnom kell, hogy nem érdekel, ha 2000Ft-tal drágább, de a lehető legjobb minőségű legyen. Gondolom nem ehhez van szokva, mert a legtöbb ügyfele. szó szerint rosszul van ha pár ezer forintot költeni kell az autóra.

Szóval a kérdésedre válaszolva: igen, ha szükséges szívesen költök rá és nem szeretem húzni-halogatni.

2019. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

#9: egy alapos belső takarítás + mosás simán elvisz 4 órát nálam is.

ha normálisan meg akarod csinálni nem lehet gyorsabban egyedül, csak több emberrel, "szalagmunkában", ahogy az autókozmetikákban.

mindig magamnak csinálom, a belső műanyagokra sosem kenek semmi szert, ezért a 20 éves kocsimnak is patika belseje volt, hiába állt utcán.

Csak porszívó + nedves mikroszálas törlés. Esetleg kárpittisztító ha nagyobb baj történt.

Gumiápolásra glicerines rongy.

mosás előtt kiganajozom a motorház és a csomagtartófedél alatt összegyűlt leveleket ágakat.

utána a belső zugokat az ajtók körül szivaccsal + mikroszálassal még megtisztogatom, letörlöm.

néha belülről is kell ablakot mosni.

az új kocsimat nem javítgatom otthon mert garis, karbantartást megkapja a szervízben. Amikor kell, költök rá, azért vettem, mert fenn tudom tartani.

2019. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!