Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti szívesen költötök az...

Ti szívesen költötök az autótokra?

Figyelt kérdés
Vagy inkább húzzátok-halasztjátok, amíg lehet? A környezetemben azt látom, hogy a többségnek a különböző javításokra költeni olyan, mintha a fogukat húznák.
2019. aug. 26. 22:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem szívesen költők de mindig rendben van muszakilag az autom
2019. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"belső műanyagokra sosem kenek semmi szert, ezért a 20 éves kocsimnak is patika belseje volt, hiába állt utcán."

Én jó minőségű, szilikonmentes műanyagápolót használok. Az előző 14 éves, 300.000km-t futott autóm olyan volt, mintha akkor jött volna ki a gyárból. Igaz, nálam végig garázsban állt.

A mostani újonnan vett autóm eddig egy köztes olajcserét és egy egy éves kötelező szervizt kapott. Meg persze egy szett téli gumi garnitúrát, gyári alufelni szettel, nyomásszenzorokkal.

A takarításon kívül amit eddig költöttem rá:

A hátsó kerekekhez vettem gyári sárvédő toldatot. Egyrészt nekem se karcolja össze a fényezést a kerék mögött a sok felverődő kavics és a mögöttem jövőnek se veri ki a szélvédőjét. Szerintem hasznos dolog.

Beszereltettem egy DEFA elektromos motor előmelegítőt. A garázs fűtetlen. Hosszú távon motorkopás, turbó szempontjából talán nem mindegy hogy télen is mindig langyos motorral indulok, nem jég hideggel, dermedt olajjal.

Ja meg a beltérben kicseréltem az izzókat ledesre. De ide sem olcsó gagyi kínai kékesen világító vackokat vettem, hanem Osram prémium ledeket. Nem olcsóak, de sokkal jobb fényük van, ráadásul 6 év garancia is van rájuk.

Ezek közül egyik sem létszükséglet, de abszolút nem sajnáltam rájuk a pénzt.

2019. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Barnabas333 ***** válasza:

Én szívesen költök, de azért használt kocsit én sem szakszervizben viszek. Pár éve a Mazda rozsdamentesítésére és lakatolására 400ezer ment el.

(még a lakatoló is azt mondta inkább kukázzam ki a kocsit...)

De most új autót vettem, remélem erre sokáig nem kell, de azért extra alvázvédelmet fogok csináltatni jövőre megelőzésre.

2019. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!