Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igazából mit kell tenni, ha...

Igazából mit kell tenni, ha egy hátsókerék hajtású autó túlkormányzott lesz?

Figyelt kérdés

Nem driftelésre gondolok, hanem hétköznapi esetre, több verziót is hallottam, az egyik azt mondja, hogy gázt kell adni, mert így az egyensúly visszaesik az autó hátulja felé, a másik viszont azt állítja, hogy gázelvétel, esetleg kuplung, vagy gázelvétel és egy nagyon pici gázadás, mert így könnyebb visszanyerni a tapadást, ha lassabban forog a kerék. Nekem az utóbbi tűnik logikusnak, bár kételkedem a dologban.


Szerintetek?


2020. szept. 24. 20:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja igen, az idióta boyracerek véleménye nem érdekel, akik azt gondolják, hogy közúton driftelni menő dolog.

Bocsi.

2020. szept. 24. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gázelvétel. A másik zöldséget hol hallottad?
2020. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gázt gyorsan elveszed, és enyhe ellenkormányzás (nem túl sok, mert akkor kitör a másik irányba).
2020. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gázelvétel! És ne fékezz vagy kormányozz túl hirtelen.
2020. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Wow!

Elég egyoldalúak a válaszok, erre nem számítottam.


1-esnek: Sajnos akikkel beszéltem, a többségük ezt így gondolja. És természetesen határozottan ragaszkodnak a véleményükhöz.

2020. szept. 24. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért gondolják így szerintem, mert "hA máR MeGInduLT a SeGgE, akKor DriFtELjünk" de nem, ha elveszed, szinte egyből visszatapad.
2020. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyoldalúak. Én őszintén nem is hallottam még erről, hogy hátsókerekes ha túlkormányzott lesz, gázt kell adni. Ez elsőkerekesnél lehet igaz, de ott is csak a megfelelő kormányzással lehetséges.

3as voltam

2020. szept. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!