Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálnátok ha teljesen...

Mit csinálnátok ha teljesen meghibásodna a fék ebbe a szituban?

Figyelt kérdés

Autópályán mész 130al

500m elotted veszvillogoznak mert beallt a pálya.

Elkezden lassítani, és észre veszed hogy egyáltalán nem műkodik a fek. A kezifek meg nem fog.

Ezen az út szakaszon pont nincsen leállósáv.


(Iszonyat kevés erre az esély hogy egyszerre meg hibásodna mind a két kör, és kézi se jó, de most ez a szitu)


Mit tennél?


Én: vissza pakolgatnám a sebességeket amennyire csak tudom (de valószínű ezzel nem tudnék megállni)

Szóval az utolsó pillanatig csinálnám és ha nem sikerülne addig megállni, leállítanám a motort úgy, hogy a kormányzár ne akadjon be és sebességbe hagyva leugranék a kuplungról.


Vagy


Egy jobbra balra kormány mozdulattal alulkormányoznám az autót és egy 180 fokos fordulattal megfordulnék és felpörgetném a motort és egyes padló gáz.


Vagy


Szintén ugyan ezt a jobbra balra kormánymozdulatot megcsinálnám csak most 90 fokot fordulnék a kocsival és pont úgy uralnám az autót, hogy a lendület irányába csúszon és ne menjen oldalra pl szalagkorlátnak és addig egyensúlyoznék ameddig megnem állnék. (Ez az opció meg az előző bizonyos autókkal kivitelezhetetlen mert felborulnának)


Vagy motorfékkel ameddig lehet lassitani az autot es az utolso pillanatban beerőszakolni rückwarts-be és felpörgetni a motort és utána leugrani a kuplungról. (Ezt már probaltam szimulatorban müködik ha elég erős az autó, de ha esetleg betapadna nagy eséllyel a koc után nem csak féket hanem kuplungot is kéne cserélni.



Ezeken kívül milyen opciókat létezhetnének, ti mit alkalmaznátok? (Szalagkorlátnak való súrlódás nem játszik, se falba menés)



2020. szept. 23. 00:49
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Kedves valaszolok tisztelet a kivetelnek...


Minek éltek és rontjátok boldog vidám pozitiv emberek eletet a negativ elet stilusotokkal?


Elmondom milyen valaszokra vagyok kivancsi... hasonlo megoldásokra amiket irtam azaz működhetnének, de viszont elég bullshit...


Nyilvan fényezni akarom magam a gyakorikerdeseken nevtelenül, hidd el nyuszika, ha fenyezni akarnam magam akkor lenne mire, de rohadtul nem tudod, hogy kivagyok ugy hogy kotródj a tükröd elé és sírjál el pár sort.



#16. Köszönöm a válaszod!

2020. szept. 25. 01:43
 22/22 anonim ***** válasza:

Nekem már szállt el a főfékhenger. Városi környezetben. A kézifék segített. Nagyon rossz érzés volt. (Utána ahelyett, hogy trélert hívtam volna, még kézifékkel hazamentem, de ezt nagyon nem kellett volna). A dolog tanulsága, hogy azóta nagyon figyelek minden fékre.

Az eredeti kérdésre:

Mechanikus autónál, az egyetlen a motorfék, amit használhatsz. A gyakorlatban a kézifék+motorfék kombót próbálnám (olvastam, hogy te a kéziféket is kizártad). Utána bármi áron elkerülni az ütközést

2021. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!