Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan küzdjem le a félelmem...

Hogyan küzdjem le a félelmem vezetés közben?

Figyelt kérdés
nem rég van jogsim, és baromira félek vezetni. Annyi nemnormális ember van az utakon, és egyszerűen emiatt nem merek vezetni. Mikor ott ült az oktató jó volt, mert azért tudtam hogy ő belefékezhet belekozmányozhat, de már nincs ott, és így nagyon rossz :S nektek nem volt ilyen?
2010. aug. 6. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
ültess be magad mellé valakit, és próbáld úgy felfogni, mint egy szórakozást/időtöltést :) nincs miért izgulni :) sok sikert!
2010. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizalmi elvre emlékszel? Akkor higgy benne. Ne agyalj azon, hogy úristen mi lenne ha. Mint például azért nem otthon lenni, nehogy egy repülő belemenjen a házba. Vagy ilyenek miatt. Bár ez túlzás, de ne félj az emberektől.
2010. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig mellettem ült az apám, pár tanáccsal ellátott, szólt, ha valami nem tetszik neki stb.

Aztán ha belejössz, már megy egyedül is. És igen sok hülye van az utakon. Én az első jogsis utamon máris szembesültem velük. De ezért tarts távolságot, legyél engedékeny, és ne száguldj, de ne is lassulkodj, mert az is veszélyes.

2010. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen megértelek. Én ma imádok vezetni, de ez a kezdetekben nekem is sok félelmet okozott, hogy én ülök a volán mögött.. Egy darabig, ha autóval mentem valahova, édesanyám mindig mellettem ült, akár a boltig, benzinkútig stb. Szóval rövid és hosszútávon is, volt, hogy elmentünk csak azért vezetni egy egész délelőtt, hogy szokjam.

Na de amikor először fordult elő, hogy egyedül ülök az autóban.. Akkor szakadt rám minden felelősség, előtte valahogy úgy voltam, hogy ha baj van, a mellettem ülő majd jól megmondja mit kell csinálni. Tudom, hülyeség. De ezzel a felelősséggel megbírkóztam, vagyis már nem félelemmel tölt el. Most lesz 6. éve, hogy megvan a jogsim, de a mai napig emlékszem, milyen sok időbe telt "rutinszerűen" kezelni azt, amikor forgalomban megyek, egyedül, akár messze (Pl a Balatonra) is. De elmúlik a félelmed, arra akartam utalni, és azt tartom normálisnak, és felelősségteljesnek, hogy az ember eleinte fél, és nem játssza a "kiskirályt", hanem ha lassan is, de beletanul. Az ilyen emberekből lesznek később a legmegfontoltabb, legnyugodtabb sofőrök, mint Te. Úgyhogy nyugi, vezetgess sokat, ahogy telnek múlnak a hónapok, észre se fogod venni, hogy félnél akár egy kicsit is:) Olyan rutin lesz hogy csak na. Kitartást hozzá:)

2010. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy én szerencsés vagyok, 13 évesen vezettem először. 15 évesen már egyedül is, de csak rövid távokat. Szóval már nyugodt vagyok.

És földutakon, és tanpályán vezettem jogsi nélkül.

2010. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szemelj ki magadnak egy jó havert, akiről tudod, hogy rutinos, többtíz/száz ezer km van a lábába, és közösen gyakorlás, gyakorlás.

A hozzáállásod kicsit defektes, nem lehet úgy neki indulni semminek, hogy "annyi hülye ember van". Ez egyébként így igaz, de ha gyalog mész, vagy a megállóba állsz, akkor is sok a hülye ember, semmivel sincs nagyobb esélye, hogy valakivel autóval koccansz, minthogy a megállóba hajtsanak át rajtad. Egyelőre te csak figyelj magadra, az autóra, a haverra akivel gyakorolsz, később ki fog alakulni, hogy a téged körülvevők reakcióit kábéra kiszámold. Meg fogod látni, hogy néhány renitens übersuhammert leszámítva a forgalom egy egységes egészt alkot.

2010. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Attól,hogy valaki sokat fut ,attólmég nem éppen tud a legjobban vezetni.
2010. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amíg megszokod az autót, a forgalmat, addig ültess magad mellé egy tapasztalt sofőrt, ha teheted.Tény, hogy 30 óra alatt, ha egyáltalán levezeti valaki, nem lehet megtanulni vezetni, főleg annak nem, aki a nulláról kezdi.De amíg nincs meg a kellő önbizalmad, addig csak óvatosan.

De azt még megjegyezném hogy nem csak a nemnormálisak jelentenek veszélyt a többi közlekedőre, hanem a félősek, körülményesen vezetők is.

2010. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!