Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első, vagy hátsómeghajtás?...

Első, vagy hátsómeghajtás? (többi lent)

Figyelt kérdés
mondják, hogy havas lejtőn hátsómeghajtás könnyebben felmegy, mint az első. és ha belegondolunk, hogy pl. a kerékpár hátsó féke leblokkolja a kereket, míg az elsővel hamarabb fejreállsz. remélem értitek az összefüggést a meghajtás, meg a biciklifék között, mert ennél jobban sajnos nemtudom leírni. tényleg lehetséges, hogy a hátsómeghajtás jobban felmegy csúszós lejtőre, mint az elsőmeghajtás (itt nem a motorerőre gondolok, hanem hogy az első megkaparna/visszacsúszna-e, míg a hátsó nem)?
2010. aug. 6. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lejtőn hátsó jobban tapad,első könnyebben megcsúszik.De sima városi autókból szinte nincs hátsókerekes!De a legjobb az összkerékmeghajtás még mindig:)
2010. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen.
2010. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első kerék konstrukciós hátránnyal indul. Viszont ha tolatva mennél fel a hegynek akkor az elsővel lehet, hogy tovább jutnál. Hiszen akkor a motor súlya is nyomja.
2010. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Beatrix17 ***** válasza:
Nekünk hátsó kerekeseink vannak.Télen volt,hogy többet mentünk oldalra,mint előre...De amugy minden ok velük:)!Bár én részemről jobban örülnék egy 4kerék meghajtásunak...
2010. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:

Mentem már hátsókerék meghajtásúval, de télen még soha nem próbáltam. Úgy csak vittek, de oldalra tényleg jobban halad. Gondolom azokat is vissza lehet hozni, ha megcsúsznak, de én az elsőkerekesekre esküszöm. Eddig akárhányszor megcsúszott a Suzuki, mindig ellenkormányoztam, közben nyomtam egy kis gázt és összeszedte végülis elindult arra, amerre szerettem volna :)

(illetve télen könnyebb parkolni, megfordulni)

2010. aug. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
vicces vagy utolsó :) könnyebb megfordulni elsőkerekessel télen? itt látszik a rutintalanságod :) a hátsósat csak alákell szedni és egy kövér gáz és már megis fordultál :)
2010. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Beviz Elek ***** válasza:
Elsőnél meg behúzod a kéziféket, betekered a kormányt és elkezdesz tolatni. Egyhelyben megfodul ;)
2010. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Elek, az nem csak télen működik:D:D
2010. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Beviz Elek ***** válasza:
Nekem igen, mert egy 1000-s Suzukim van, amin gyenge a kézifék (ha nyáron kanyarba behúzom, akkor semmi nem történik).
2010. aug. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
kicsit nagyon eltértetek a témától, de ez van. nem az érdekel, ki tud jobban driftelni.
2010. aug. 7. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!