Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit vártok el egy kocsitol?

Mit vártok el egy kocsitol?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit vártok el az autotoktól?

Habár még túl korai, de nagyon szeretnék egy autó gyárat létre hozni, de így szabad időmben autókat tervezek, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy nektek mik az elvárásaitok egy autóval szemben, és mennyit az a pénz amiből jó szívvel vásároltok autót, példának én olyan 4000 euró környékén vásárolok szívesen autót, elvárásom, hogy legyen magas a hasmagasság és legyen benne ac meg rádió, ennyi pénzért nem nézem, hogy mekkora a motor benne, de ha 6000 eurót adnék ki akkor már kéne egy 150 lóerős motor hozzá, és persze a tartós autókat szeretem meg olcsó legyen a javítás. Egyéb elvárásom nincs nekem, és nektek hogy van ez?

Kis kérdés az, hogy ti milyen szívesen vesztek új autót? Legfeljebb mennyiért vennétek új kocsit?



2020. szept. 1. 23:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mert még nem láttad azt amit a kérdező tervezett! ;)
2020. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
43%

Vállalom a lepontozást...

A jelenlegi autómat is újonnan vettem és ezek után már nem szívesen vennék használtat. Lehet hogy itt szégyen ezen az oldalon, de én szeretem az újdonságokat, kütyüket, kényelmi extrákat az autóban. Nem érdekel, hogy 20 év múlva hány hibaforrás lesz emiatt az autóban. A turbótól, EGR-től és más mumusoktól sem rettegek. Nem dőlök a kardomba, ha pár százezer forintot rá kell költeni az autóra. Ráköltöm és megyek tovább. Bár ha 4-5 éven belül fődarabok dőlnek szét idő előtt, az nem tesz boldoggá. Egy autóval 8-10 évre tervezek. Ez alatt a kopóalkatrészek cseréje, turbófelújítás, stb annyira nem zavar, még ha nem is olcsó.

Úgy vagyok vele, hogy a következő autóm mindig legyen jobb, mint az előző. Ezért nálam már alapból elég magasan van a léc. Digit klíma, tolatókamera, nagy tapikijelző, minden irányban elektromosan állítható ülések, halogén "gyertyapislákolás" helyett valami jobb fényszóró nálam 2020-ban már alap.

Teljesítményben a mostani sem egy izomautó, 160 lóerő 350 Nm nyomatékkal. Ez nekem bőven elég. Sokkal többre ebből a szempontból nem vágyom.

Márkafetisiszta nem vagyok. Mindegy milyen embléma van az autómon, nem a presztízs miatt, másoknak mutogatni veszek autót, hanem használatra, saját magamnak.

Az SUV-k magas hasmagasságú autók engem nem fognak meg. Nagyrészt autópályán járok, erdőbe, telekre nem nagyon. Ezért inkább az áramvonalasabb, hagyományosan laposabb autók tetszenek.

Ár: Az utóbbi pár évben nagyon megdrágultak az új autók. 5 éve egy 8-10 millió forintos (nem listaár, hanem tényleges rendelési ár) autóra még azt lehetett mondani, hogy drága. Ma már sajnos egy átlagos alsó-középkategóriás, jól felextrázott autó sem áll meg sokkal ez alatt. Szóval jelenleg ha új autót szeretnék venni, ennyit áldoznék rá. A mostanit 7,5-ért vettem pár éve még a drágulások előtt. De listaáron bőven 9 fölött volt már ez is.

2020. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Vigyen el A-ból B-be, ne rohadjon, legyen akkora teljesítménye, hogy dinamikusan tudjak vele közlekedni, az előzést be tudjam vele fejezni.

Itt páran ki fognak nevetni, de utóbbi követelménynek a családi 1.3-as WagonR+ is megfelel. Persze ha direkt begyorsít a papper, miközben előzöm, akkor kettesben üveghangon kell előzni, vagy visszavonulni.


Legyen megbízható, könnyen javítható. A csomagtér jelen élethelyzetemben nem annyira fontos.

Mivel nem vagyok nagypénzű, és amúgy sem akarok kezdő autónak egy drágát venni, használtautót fogok venni.


Én egy Suzuki Swift 1.6-os szedánban gondolkodom.


F

2020. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Sorozat gyártás előtt tuning műhely. Kisszériás/rendelésre gyártás vagy egyediesités. Nem csak vw meg tasla van. Halottál a Bandido nevű gyártóról

Nyilvan nem ,mert csak rendelésre gyárt "autot".

2020. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Neharagudj, a tuningműhely meg "egyediesítés" az nem autógyár. Az egy meglévő, létező, más gyártó által legyártott autó átalakítása.


Az ilyen olyan ukránoroszarab nevenincs "autógyártókat" meg ne emlegessük, akik összeraktak életükben 25 autót. Ezek ilyen hullócsillagok... MEgjelennek, van 2 modelljük, amiből megcsinálnak 4-4 darabot egy kicsit nagyobb műhelyben, aztán 10 év múlva sehol nincsenek.

Bandido-t ha beírom google-ba, még akkor se hoz rá semmit :D


Szóval autógyár... Azt akar az okos kérdező. Nem tuningműhelyt. Meg tökömtudja. Ő szériában akar gyártani 1,5 milliós kocsikat :DDD

2020. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#25


Erről eszembe jut a Wheego, aminek az akkupakkja ~20.000 km után bemondja az unalmast :DDD

2020. szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!