Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit vártok el egy kocsitol?

Mit vártok el egy kocsitol?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit vártok el az autotoktól?

Habár még túl korai, de nagyon szeretnék egy autó gyárat létre hozni, de így szabad időmben autókat tervezek, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy nektek mik az elvárásaitok egy autóval szemben, és mennyit az a pénz amiből jó szívvel vásároltok autót, példának én olyan 4000 euró környékén vásárolok szívesen autót, elvárásom, hogy legyen magas a hasmagasság és legyen benne ac meg rádió, ennyi pénzért nem nézem, hogy mekkora a motor benne, de ha 6000 eurót adnék ki akkor már kéne egy 150 lóerős motor hozzá, és persze a tartós autókat szeretem meg olcsó legyen a javítás. Egyéb elvárásom nincs nekem, és nektek hogy van ez?

Kis kérdés az, hogy ti milyen szívesen vesztek új autót? Legfeljebb mennyiért vennétek új kocsit?



2020. szept. 1. 23:32
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Legfeljebb én 12.000 eurót adnék új autóért, de ha van benne 400 lóerős motor akkor adnék 40.000 eurót is akár.
2020. szept. 1. 23:33
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Hogy ne legyen telenyomva felesleges elektronikával.
2020. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Hogy megbízható legyen. Ha reggel munkába menet elfordítom a slusszkulcsot, akkor induljon. Ha nyaralunk, akkor ne szerelők hajkurászásával töltsük az időnket strandolás helyett. Sőt, még csak ne is kelljen idegeskednünk rángató motor, rejtélyes furcsa motorhangok miatt, vagy pl. mert rendszeresen túlmelegszik a hűtővíz.

És mindezeket sok-sok éven át produkálja (normális karbantartás mellett persze).

2020. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
22%

Legyen esztétikus és praktikus. Nincs több kívánság, ez a kettő szó összefoglal mindent.

Esztétikus - jó formaterv (nem csicsa és nem is igénytelen), lehetőleg élénk színválasztékkal. Ne nézzen ki úgy, mint egy Adams family verda, s ne is úgy, mint egy területi képviselő autó. Legyen vidám a beltér, s ne idézzen se viktoriánus lakberendezést, se diszkót: mint autó legyen szép, ne akarjon a felhasználó életstílusára utalni vagy abba belesimulni.

Praktikus - emberek és holmijaik szállítására tervezték, nem pedig versenyzésre, magamutogatásra, sivatagi túrázásra vagy a környezet védelmére. A tárgy praktikusságában engem és a biztos közlekedést szolgálja, nem pedig mindenféle elvont vagy valós, de amúgy is teljesíthetetlen követelményeket.

A megbízhatóság hatszor tíz a huszonharmadikonadik szempont: először is a civilizált világ kellős közepén élünk, ahol minden sarkon van egy autószerelő, autósbolt de legalábbis minden szervizháttér rendelkezésre áll. Másodszor új autó vásárláskor a gyártói garancia és a fogyasztóvédelmi törvények értem vannak és ha ehhez nem tartod a szavad akkor a kellő jogi képviselettel érvényesítjük: szóval nincs az a cég, amely merne legalább egy minimum szintet meg nem ütő minőséget produkálni. Harmadszor meg azért vannak a különféle minőségbiztosítási elvek amiket az egész autóipar alkalmaz, hogy a lehető legkevesebb gyári hibás cucc kerüljön ki a gyárból - ezek alól az sem tudja kivonni magát aki nem akarja őket betartani.

A tartósság már lehet szempont, de az nem ugyanaz, mint a megbízhatóság: a MÁV vonatai is tartósak, még ha nem is túl megbízhatóak. A szovjet járművek is ilyenek voltak: tartósak, de azért elég rendszeres a karbantartásigényük.

2020. szept. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
20%

Jó lenne ha összejönne a gyárad, én drukkolok.


Mit várok el? Sajátomtól, hogy induljon és haza is hozzon. Bővebben pedig olyanokat amit már lehetetlen. Ne legyen benne dpf, turbó, első kerekes , nagy hely hátúl, klíma.

2020. szept. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%

tegyükfel hogy van pénzem...mondjuk jószivvel 50000adnékrá ha

Hibrid,igazi terepjáro,kapcsolható öszkerék hajtasa van,meg difizár...toyota lancruiser. Így az egyszerű.

Nagy,szép,pakolható,ellehet vele menni a pitsába és haza is.

Szempont a fogyasztás is meg környezet tudatos vagyok. Legyen kényelmes,sokat autózok néha. Választható üzemmodok városban ne kelljen váltogani ha nem akarok. De legyen lehetősegemrá.

Ne legyen olyan magamutogato mint egy x7-es.

Vagy legalább lehessem modositani a kinezetet ez nagyon kéne sokaknak.

Tartós, megbizható.

2020. szept. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha összejönne a gyárad szerintem is.

Javaslom először helyezkedj el az autóiparban valamelyik gyárban hogy legyen rálátàsod.

2020. szept. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Legyél te az első autógyáros, aki a Földért és az emberek jólétéért dolgozik.

Nekem most egy sima benzines, 15 éves kisautóm van, mert ezt tudtam megfizetni...


Ha lenne pénzem, a következő igényeim lennének:


- 5 ajtós


- 300-400liter körüli csomitartó nekem elég


- alacsony városi fogyasztás (5-7liter)


- hybrid hajtás


- minőségi láncos vezérlés


- kétzónás klíma


- minimum 4 légzsák (kettő elöl, kettő oldalt), de nem baj ha több


- parkolóradar, minden oldalon


- könyöktámasz


- elektromos ablakok


- központi zár, távirányítóval

2020. szept. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, ja és kihagytam, hogy ne legyen olyan, hogy állandóan elromlik, legyenek benne minőségi alkatrészek, legyen autó 15-20 évig, anélkül, hogy 7-8 év után már csak egy guruló roncs legyen.
2020. szept. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Ne érezzem szarul magam benne. A VW Passat pl. a világ legértelmesebb autója, a már nem gagyi és a még nem luxus között van, megbízható, tágas, viszonylag normálisan felszeret, nem túl drága a szervizelése, de akkor sem venném meg. Miért? Mert ha kiövök az tecsóból, a parkolban nem fogom megtalálni, mivel vagy 20 ugyanolyan lesz belőle. Egy unalmas, szürke, monoton autó, amiben nem érezném jól magam. Nyilván én az autóbu*i kisebbségbe tartozok, de azon belül nem a burzsuj kategóriába, vagyis nem engedhetem meg magamnak, hogy legyen egy szükre hétköznapi autóm és egy izgalmasabb hétvégi is, vagyis a kettő között vettem mindíg is.
2020. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!