Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szokták a finanszírozást...

Hogy szokták a finanszírozást megoldani 20 milliós kocsiknál általában, leggyakrabban?

Figyelt kérdés
havi mennyibe van úgy a kocsi, és mi a legggyakoribb finanszírozási forma?
2020. aug. 31. 13:19
1 2 3
 11/25 walk w1th mee ***** válasza:
31%

Egy vállalkozó tud bánni a pénzével,és nem fog 20m forintot kidobni az ablakon ugymond autóra hogy majd veszitsen rajta.

Inkább lizingel egyet,és szép lassan havi részekben fizet rá amit úgy egyben meg sem érez,a vállalkozása és az alkalmazottak kitermelik rá a zsetont,és igy úgymond töredék pénzért autókázik vagány 20m forintos autóval,amig nála van használja szereti ,majd vissza adja és kihoz 1 másikat.Én legalábbis igy képzelem el :D Üdv,1alkalmazott:D

2020. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok. Kérdező, ha te rászorulsz arra, hogy az autóra szánt pénzt dolgoztatnod kelljen, akkor inkább dolgoztasd! Ne fizesd ki autóra, még évek alatt sem. Majd, ha már lazán kiperkálod, akkor jár neked a drága kocsi.

5-ösnek igaza van: a csóróság az ember szemében látszik: abban, ahogy mozog, amikor próbálja összekaparni a bevételt. Ezen a kocsi, a telefon, a ruha vagy a menő iroda sem segít.

Egyébként fogalmad sincs, ki vagyok. Én viszont sejtem, Te ki vagy (vagy milyen lehetsz), ha még egy szórakozóhelyre vagy egy szállodába is gondot jelent bejutni...

2020. szept. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
komoly vállalkozó lehet a kérdező. De most huss suli van...:D
2020. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

na látom 10 éves gyerekek osszák itt az észt....


szóóval olyan 800-1 milliót költök, ennyibe kerül a jelenlegi életszinvonalam fenntartása. ebbe szeretnék bele egy komolyabb kocsit, azt hogy mi látszik a szememen, azt nem tudom, de nem hiszem, hogy az emberek azt gondoolnál: csóró, lúzer... bár lehet, hogy itt most páran gúnyolódással jobban érzik magukat, legalább ennyi öröme legyen annak a személynek is....ű


és igen, megjelenés nélkül nem fogsz eljutni sok olyan helyre, ahova a statusz, presztizs stb. eljuttat, azokba a körökbe, ahol a többi gazdag van, azok az emberek akikkel kapcsolatokat alakithatsz ki... suzukiból kiszállva nem lesz esélyed

2020. szept. 1. 17:57
 15/25 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
100%

Erről egy tanmese jut eszembe: egy magyar kkv tulajdonosa - amely cég az egyik hazánkban tevékenykedő járműipari multinak szállított be - szintén hitt ebben a drága autó kell a megjelenéshez humbugban. Egyre nagyobb BMW-kkel és más luxusautókkal járt üzleti megbeszélésekre, aztán egyszer csak a multi közölte, hogy köszöni szépen, ők a jövőben inkább egy másik cégtől vennék az alkatrészeket. Emberünk természetesen nem értette hol rontotta el, ezért rákérdezett, hogy mi volt a probléma, miért mondják fel a szerződést? Azt a választ kapta, hogy a minőséggel és árral is meg voltak elégedve, de aggasztónak tartják, hogy a cég könyvelésében mekkora részt tesznek ki a vezetőknek járó személyi juttatások (pl. a drága autó), ezért tanácsadói javaslatra a jövőben egy szerényebb költségszerkezetű partnertől vásárolnak. Egy olyantól, amely más értékrendet képvisel, többet forgat vissza a termelésfejlesztésbe és dolgozói jólétbe.

Biztos vannak olyan mackónadrágos "üzleti" körök, ahol a menő autó, márkás ruha meg jól kitömött feleség a mérvadó, de akik nem csak játszanak a pénzzel, hanem csinálják is előbb nézik meg a számviteled, mint azt, hogy mi áll a parkolóban. /Ugye a klasszikus irodaházi megbeszélésén eleve nem is látják a partnerek, milyen autóval jöttél./ Hogy mást ne mondjak Zuckerbergnek mai napig egy szakadt Hondája van, amely tény mégsem tántorította el a népeket attól, hogy dollármilliárdokat rakjanak az üzletébe.

2020. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Kérdező, sokat kell még tanulnod az életről! 800ezer és egymilliós életszínvonalhoz egy hárommillás verda tartozik. De, tudod mit, próbáld ki, milyen 20 millás kocsival járni! Egyszer élünk.
2020. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező márpedig jól spekulál itt pár dolgot illetően, bár kissé arrogánsan áll hozzá...

Én vállalkozó vagyok és bár nem 20-ért vettem autót (de 8-jegyű), lízingre megéri kihozni, 3 okból is:

- több pénzed marad kéznél, amit szükség szerint forgathatsz

- kis optimizmussal feltételezhető, hogy később jobban fogsz keresni és kevesebbet fog számítani ugyanaz a pénz, vagyis minél később próbálod fizetni minél nagyobb részét, hogy jövedelemarányosan minél kevesebbe kerüljön az autó

- adózást illetően kedvező

Továbbá ha gyári garancia alatt (vagy azon túl, de viszonylag fiatalon) beszámíttatod a gépedet, akkor a matek úgy jön ki, hogy az elején egyszer kell kifizetni az önerőt, onnantól a beszámítás fedezni fogja, tehát folyamatosan új autót tolhatsz ki a szalonból pusztán a havi törlesztőkkel.

Nyilván persze egy 10-20 éves vasra felesleges lízingelni, ha azt sem tudod kifizetni KP-ban, akkor ne vedd meg.

2020. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Úgy gondolom, hogy ha 3-6 havi nettó keresetednél többet költesz autóra, akkor olyan autót veszel, amit nem engedhetsz meg magadnak. (Ha már van egy szép házad, van a bankban 150 milliód és a gyerekeid jövőjéről is gondoskodtál, akkor rád nem vonatkozik ez a megállapítás. De sajnos te a kisebbséghez tartozol.)"

2020. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
Huh egy ilyen szuper komojjj vállakozó nem értem miért éri be ilyen olcsó autóval.szerint vegyél drágábban.hiszen egy ilyen 12 éves vállakozó megérdemli. Amúgy javaslom inkább a buragot azok jobbak mint a matchboxok.
2020. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

kiszámoló:

Nincsenek gyerekeim, és amúgy sem nekem kell finansziroznom mindent. Képesnek kell lenniük jövedelmet generálni a dolgokért, amiket akarnak.


A drága kocsi, hajó, drága óra az befektetés. Befektetés további lehetőségekbe. Nem tudom észrevetted-e, de nem órabéres vagyok, irtam vállalkozok. Nincsen fix keresetem. De a válság alatt is eltapsolok havi 1 gurigát minden honapban :D Az osszbevetelem joval nagyobb, és 1 guriganal tobb a profitom is ha ugy tetszik.


A felso 5%ba tartozok. Ha en nem engedhetem meg, akkor az orszagba max csak 20 ilyen eladott szemét villantos kocsi kozlekedne....

2020. szept. 1. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!