Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 éves BMW amivel komolyabb a...

5 éves BMW amivel komolyabb a megjelenésem vagy inkább új autó 5 millióból?

Figyelt kérdés
Eddig régi Suzuki Swiftel jártam, az eszem azt diktálja, hogy vegyek egy új megbízhatóbb autót de a BMW felé húz a szívem, hogy egyszer életemben legyen jobb kocsim is..
2020. aug. 21. 13:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
35%

#20: Amikor kiszáll abból az autóból te még nem tudod, hogy az egy szűz lúzer, vagy az élet császára, te azt látod, hogy kiszállt valaki egy jobb autóból, vagy kiszállt valaki egy rosszabb autóból. És innen jön az, hogy első benyomás. Majd ha megismered akkor tudod eldönteni hogy egy lúzer egy hiteles, erőn felüli fostalicskával, vagy egy sikeres ember, akinek telne jobbra is, de megelégszik éppen ennyivel.

Megmondom őszintén fogalmam sincs milyen autóval jár Bezos, nem is érdekel igazán. Gondolom akkor amellett se menjünk el szó nélkül, hogy hány híres, gazdag ember birtokol mekkora ritka autókból álló gyűjteményt, használ is belőlük többet is. Pl. Schwarzenegger, Mr. Bean stb.


Ha meg a példákat ignoráljuk azzal, hogy nem ide való, vagy éppen kifordítjuk magából, nincs miről beszélni. Sorolhatnám az üzleti életből a számtalan másik példát is. Milyen csereautót ad egy szervíz, ha otthagyod a kocsit. Sugallja, hogy mire képes a cég anyagilag. De akár egy B2B tárgyalásra hogyan jelenik meg egy vezető...


Mindenélethelyzet más. Nem kellene felvenni azt az attitűdöt, hogy mindenki, akinek telik jobb kocsira, az majd biztos egy lúzer, aki többet mutat, mint amit ér.

2020. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
36%
Mindkettőtöknek igaza van amúgy. :) Az eredeti kérdésre válaszolva azt tanácsolom,hogy a kérdező hallgasson a szívére.Én is így vettem meg az e46-omat 10 éve.Valahogy egy másik autóban nem érezném jól magam.Vehettem volna jobb kocsit,de garázs is kellett.Ne márka alapján dönts csak,az a lényeg kedves kérdező.Önmagában egy BMW miatt nem lesz jobb a megjelenésed...De láthatod a vitázó felek érveit is,mindkettejüknek igaza van valahol.
2020. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
54%

#20 Megértem amit mondasz, és persze hogy nem lehet mélyelemzést végezni senkiről a kocsija alapján, az általánosságok alól is vannak kivételek, de azért ne tagadjuk már, hogy az emberek többségéről valamicskét mégiscsak elárul az autója. Látsz egy új Focus kombit, akármennyire is tagadod, nyilván benned is kialakul egy kép a tulajdonosáról: az átlagnál valószínűleg jobb anyagi körülmények között él, nem izgatják túlságosan a külsőségek, jó eséllyel családos, stb.


Látsz egy szakadt BMW-t, 90% hogy valami barom vezeti, anyagilag nincs eleresztve, a feszkót kiéli az utakon.


Új GLE Merci, a tulaj alighanem vállalkozó, "vállalkozó", NER-lovag vagy ezek nője, szereti a hatalmát érzékeltetni. És így tovább. Lehet hogy te akkora Buddha és Jézus Krisztus vagy, hogy belőled még ezek a legelemibb előítéletek is hiányoznak, csak ez senkit nem érdekel, mert egészen szűk kisebbségbe tartozol.


Az eredeti kérdésre visszatérve, az emberek többségében szimpatikusabb benyomást kelt egy szerényebb új autó, mint egy 5 éves bömös, bár ez utóbbival sincsen nagy baj.

2020. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
44%

"Majd ha megismered akkor tudod eldönteni hogy egy lúzer egy hiteles, erőn felüli fostalicskával, vagy egy sikeres ember, akinek telne jobbra is, de megelégszik éppen ennyivel."


Tehát itt a pont! Nem lesz tőle komolyabb ember, mivel úgy is ki fog bukni, hogy valójában kicsoda. Max addig maradhat komoly ember bizonyos emberek szemében, amíg meg nem szólal, hanem csak látták elmenni vele. Ebből kifolyólag tehát teljesen felesleges komolyságra hivatkozva ilyen autót venni, ezért tényleg. Akkor vegyen ilyet, ha mindenképp ez tetszik neki, de ne azért, hogy több, meg komolyabb legyen általa.

2020. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
46%
#24: Oké, én feladom, látszik, hogy nem nem érted, hanem nem akarod megérteni a helyzetet és nem akarsz tudomást venni róla, hogy működik az átlagember. Javasolnám még #23 válaszát is átfutni a témában.
2020. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bemegyek majd pár új autó szalonba kipróbálni pár új alsóbb kategóriás autót, hogy milyenek is , nyilván azzal kevesebb gondom lenne , de múltkor amikor egyik ismerős Audijában ültem teljesen más érzés fogott el
2020. aug. 21. 17:06
 27/29 anonim ***** válasza:
49%
Szívesen. Én mindenképpen használt autót néznék,mert ha 2 millióért találsz szépet,akkor mégiscsak maradna 3 misid ugye...
2020. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
48%
5 misiért amúgy csak alap kocsikat kapsz sajnos manapság,amiktől nem fogsz hanyatt esni :)
2020. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Bitu ne vedd a szívedre, de kitehetnének mintának pár sztereotípiához, hogy miért terjedtek el... :D Meg amúgy is, már ott gond van, ha valaki egy autótól vár komoly megjelenést. :D :D
2020. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!