Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lehet őrültség...

Mennyire lehet őrültség megvenni egy sokat futott autó, ami közel 2 millióval olcsóbb a keveset futottaktóp?

Figyelt kérdés

4-5 éves automata, benzines mercedest szeretnék vásárolni.

5,5-6,5 millió ft között mozognak, amit kinéztem, 2.0t motorral, 211le, automata, átlag 80-120 ezer km közti futással.


5,5 körül a fapadosabbak, 6,5 körül az amg pakettes extrásabbak.


Van fent egy hirdetés, végig magyar, lekövethető, törésmentes, semmi sérülés, viszont majdnem 300 ezer km, de majdnem full extra és 4 millió ft.


Jelenleg 5 millióm van autóra, tavaszra terveztem a cserét, de elgondolkoztatott ez az ajánlat.


Tudom, hogy a motor jó benne, és taxis barátaimnak ez a motor akár 600 ezret is elfut hibamentesen.

Amitől félek, az a váltó, meg az egész felfüggesztés, hajtáslánc (összkerekes).


Lenne 1 millióm, ha netán valami gáz lenne vele, de nem tudom érdemes e megvenni, illetve hogyan fogom majd eladni 2-4 év múlva 350-400 ezer km-rel.


Mit javasoltok?


Másik lehetőség a 6-os gti golf lenne, ugyan ennyi erő, de nem 5 éves hanem 10 éves autó, cserébe az ára is 3,5 körül mozog.


Mindenképp sportosabb autót keresek, benzines, autómatát, viszont a keretem max 5 millió.


2020. aug. 4. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a pénz kevés ehhez, az első szerviz lefog nullázni téged.
2020. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos nem venném meg. Más is lesz ott ekkora árkülönbségnél nem csak a km. 5 millióból meg elég patent GTI Golf kijön, gyakorlatilag a kínálat abszolút teteje is.

(Másik tipp, nézz Scirocco-t. Ugyanaz a technika mint a Golf, de mégse "csak" egy Golf)

2020. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A GTi-vel jobban jársz.

Az a gond, hogy még ha nem is feltétlen jársz rosszul ezzel az autóval, a szervizköltségek sokkal magasabbak, mint akár a Volkswagennél, amit kinéztél. Ahogy az első is írta, egymillió forint simán elmegy egy szervizre, ha valami nagyobb dolgot is cserélni kell, és bizony az bármikor benne lehet ennyi km után.

2020. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az addig OK, hogy a motor bírja, na de minden egyes csavarban ugyanúgy benne van a kilométer. Készülhetsz nagyszervizre (pl. teljes futómű felújításra). Monduk a 120-at futottaknál sem kell már sokat várni erre, pont ezért adják el őket.
2020. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!