Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ilyen kínszenvedés...

Tényleg ilyen kínszenvedés használtautót venni, vagy csak én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Eddig akárkivel beszéltem, mindig telefonban derülnek ki a turpisságok. Miért nem írják le a hirdetésben, miért jó, hogy naponta 20-an hívják őket, elmondják az autó le nem írt bajait, majd lerakják.


A teljesség igénye nélkül:

- 10 éve van nálam az autó, azóta világít a check engine led, SENKI NEM JÖN RÁ MIÉRT (:DD), pedig már kiolvasták a kódot, kiütötték, de mindig visszajön 1-2 hónap használat után, igazából gondot nem okoz. (nyilván nem fogom így megvenni az autót)


- Hát, nagy baja nincs, csak elfogy a víz belőle 5 havonta, volt már ezernyi szerelőnél, nem tudják, hogy hol folyik, de már 5 éve ilyen, inkább után tölti, DE AMÚGY NINCS BAJA :D


- Jó amúgy az autó, most volt alvázvédőzve, de azért még pár helyen van rozsdafolt, a kézifék most lett javítva, de nem tökéletes, plusz a jobboldali ajtót nem lehet kinyitni mert beragadt a zár, valami kerreg hátulról, idegesítő, de amúgy semmi baja az autónak.


Én nagyon örülök amúgy, hogy őszinték az emberek, mert megkímélnek felesleges köröktől, de tényleg, miért olyan nehéz ezeket leírni a hirdetésben?


2020. júl. 24. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mert akkor még annyi ember se menne megnézni.
2020. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De van olyan ember aki nem kérdez a telefonban, hanem azonnal rohan megnézni? :D Az mekkora gyökér már.
2020. júl. 24. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

500kp tesó és indulok!


persze hogy van... tök mindegy mit írsz ki.

2020. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A használtautó-piac legeslegalján igen, macerás tud lenni, mert itt a színvonal is az alját képezi.


Szerintem ennek az az oka, hogy sok helyen szorulnak autóra olyanok is, akiknek megközelítőleg sem fér bele a költségvetésükbe egy normális autó, de szükségből mégis muszáj megvenniük, gyakran a jól megszervezett tömegközlekedés hiánya miatt.


Így az egyetlen opciójuk az marad, hogy full mindegy minden, csak minél olcsóbb legyen, semmi más nem számít csak guruljon, aztán a kereslet kínálatot teremt. Ez egyébként leginkább vidéken jellemző, de a pesti agglomerációs ingázásban is ismert.

2020. júl. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elkerülhetnéd az ilyen hirdetéseket, ha olyan típust néznél, amiből nem csak a kínálat alsó harmada fér a keretbe.
2020. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!