Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem hogy a szüleim...

Hogy kezeljem hogy a szüleim görcsösen akaratosak és kicsit prolik is, így minden közös kimozdulás egy kínszenvedés nekem?

Figyelt kérdés

Pl. most hétvégén elmentünk kirándulni és 15 50-kor kitalálták hogy menjünk el egy környékbeli várba. Én megnéztem neten és 16 00-kor zár, de erőlködtek hogy 4 előtt ha odaérünk akkor be kell engedniük. Odaértünk pont 4-re, de a bejáratnál közölték velük hogy a látógatók maximum fél négyig léphetnek be. Erre ők elkezdtek erőlködni hogy zárás előtt ideértek, had menjünk be csak 5 percre, csak végigrohanunk, majd hoznak egy üveg bort máskor csak had menjenek be. És ez ment fél órán keresztül. Aztán kitalálták hogy menjünk étterembe. Persze 20-szor eltévedtünk odafele, mert sosem a gps-t követik, mert biztos rossz fele visz szerintük. Az étterem tele volt, egy szabad asztal sem volt, erre a szüleim kinézték egy olyan asztal ahol a vége fele voltak a vacsorának, aztán odamentek beálltak mögéjük. Szerencsére jött a pincér és mondta hogy szabad asztalra a bejáratnál várakozzanak és a pincérnek is elkezdték nyomni hogy "csak lehet egy szabad asztalt csinálni valahol" dumát. Aztán kitalálták hogy akkor menjünk el anyám másodunokatestvéréhez, majd ő biztosan megvacsoráztat minket. Szerencsére nem voltak otthon, vagy nem akartak ajtót nyitni. Este a szállásra visszaérve meg kitalálták hogy másik szobát akarnak, nyugati fekvésűt hogy lássák a naplementét, persze ezt 9kor mikor már lement a nap szinte.

Tesóm esküvőjén tavaly is minden róluk szólt. Az étterembe 7 féle sör volt, de apám egy 8. fajtát akart, ezért 1 hónapig ezen ment a szervezés hogy legyen olyan sör is. Anyám meg 3 tortát akart, de csak 2 fért be a hűtőbe, akkor elmentek hűtőt bérelni, de a hűtő nem fért be az étterembe és ezzel is elment 1 hónap szervezés. Meg anyám összeállított 10 számot amit le kellett játszania a zenekarnak, de ők nem tudták mindet, ezért kellett a zenekar mellé egy dj is, aki tetszőleges számokat tud játszani. Ketten meg nem fértek be, ezért maradt a dj, aki kegyetlen rossz volt.


2020. jún. 3. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Kellemetlen az ilyen okoskodó szülővel az biztos! Változtatni nem tudsz rajtuk, ők ilyenek! Közös program velük,csak ha muszáj!
2020. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonymousreview60 ***** válasza:
64%
Nem proli, hanem jellegét tekintve nárcisztikus. Erre és a kezelési módokra keress rá!
2020. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
előttem lévő megelőzött, sztem is nárcisztikusak
2020. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Azért én erős túlzásnak érzem a mesét.

Biztos fél órát csacsogtak velük zárás után.

Milyen étterem, ahol max két torta fér el? És ha a vendégek hoznak?

2020. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Miért kellene ezt neked "kezelni"? Mennyi idös vagy? Önállo élet?
2020. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
kamu.
2020. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
ha önálló életem lenne akkor azzal foglalkoznék, mindig találnék kifogást a programjaikra, ha még velük laknék akkor menekülnék lol
2020. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Kiakasztó emberek a szüleid, az biztos.

A várnál pl. én oda se mentem volna velük a pénztárhoz, nekem annyira égő ilyen emberek társaságában lennem.

Annyit tudsz tenni, hogy közös programokra csak akkor mész velük, ha elkerülhetetlen. Én biztos, hogy soha nem mennék velük kirándulni.

Az, hogy a másodunokatestvérhez be akarnak csöngetni előzetes bejelentkezés nélkül, hogy megvacsoráztassa őket, a pofátlanság teteje. Könnyen lehet, hogy tényleg otthon voltak, csak nem nyitottak ajtót, mert már ismerik a szüleidet. :-))))

2020. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen az okoskodó szülők. Néha én is ezt érzem. Nalunk apukám a sofőr és minden olyan alkalomkor ahol még nem vezetett képes előcsapni a kocsiban lévő "okos" térképet, ami 1000 éves és azon igazodik el. Anyám hiába mondja hogy ott van a telefonján a google térkép stb. Ő az ősrégi térképet használja, nincs vele nagyobb gond mert mindig jó irányba mentünk vele, de van az a pillanat amikor nincs idő újra elővenni vezetés közben a térképet ezért marad a google térkép. De ha anyám mondja hogy most forduljunk balra arra lesz a kastély, apám csak azért is tovább megy mert 20 évvel ezelőtt mintha járt volna arra és tovább kell menni stb. Én is átérzem azt amikor az egyik szülőm neki áll okoskodni egy x helyen dolgozó emberrel, hogy az étlapon lévő halászlé az 5000FT de 5200FT kell fizetni (nem tudom mennyi egy halászlé de remélem érti mindenki mire célzok). És minden egyes ilyen "SZENT" alkalom eszméletlenül gáz és a földalá süllyednék legszivesebben. Hidd el nem vagy egyedül. Ez ellen max azt tudod tenni hogyha vagy "elég idős" (szerintük, mert ha nem vagy elég idős akkor az a bajuk hogy mit szólsz bele mert "kicsi" vagy) akkor mindenképp esetleg hozd fel a témát másnap hogy milyen gáz volt, vagy cselekedj azonnal ha ilyen történik és mondd meg nekik (esetleg hisztizz egy kicsit) hogy miért kell folyton ezt csinálni annyira gázak vagytok hogy nem bírtok egy némi tiszteletet mutatni az itt dolgozókra... Stb.
2020. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Annyira gagyi ez a mese, máskor valami hihetőbbet találj ki :)
2020. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!