Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A P+R parkolóknak "helyi"...

A P+R parkolóknak "helyi" szinten mi értelme van?

Figyelt kérdés

Helyközi közlekedés esetén, valóban van értelme.

Németországban laktam, az egyik helyen én is vonatoztam.Márpedig úgy,hogy kocsival elmentem a vasútállomásra, ahol ingyenes P+R parkolók voltak.Ott leraktam a kocsit és mentem vonattal.

Tegyük hozzá,hogy a vonat 200 km/h-val repesztett.

Gyorsabb volt, mint a kocsival autópályán.



Viszont,amit jó pár furcsa gondolkodású ember akar, hogy nagyobb városok szélén P+R parkoló aztán a turista vagy vidékről jön valaki és leteszi a kocsit, megy BKV-val, az nem túl jó.Például,Budapesten erőltetik ezt a marhaságot.


4 tagú családot BKV járatra tuszkolni, nem olcsó számukra.Plusz a közgazdaságtani hatásai is kedvezőtlenek.Ugyanis, kocsi nélkül kevesebbet tudnak vásárolni.

Egy modern piacgazdaságtant pedig a fogyasztás mozgatja.Minden valamire való közgazdász, aki a politikában is jártas, tudja,hogy ösztönözni kell a fogyasztást.


A szülővárosomban,ami az egyik leggazdagabb, legtöbb GDP-t termelő vidéki város, építettek egy jó nagy plázát.Egy nagyon rövid ideig fizetős volt a parkolás, de rájöttek a tulajok,hogy nem jó, mert nincs elég vásárló.Miután ingyenes lett, több lett a vásárló.Parkolóhely mindig van, ugyanis rendesen megtervezték.Egyedül a karácsonyi időszak a problémás.



Németországban, a nagyvárosok tele vannak parkolóházakkal,mélygarázsokkal.Nem csak a plázáknak, irodaházaknak van ilyenje, hanem a belvárosokban is sok található belőlük.

Annyi lett építve, amennyi az igényeket kiszolgálja.

Budapesten viszont, alig vannak olyan mélygarázsok,parkolóházak, amik nem valami hotelhez/irodaházhoz/plázához tartoznak.



A helyi p+R parkolók az említett dolgokon kívül más miatt is hülyeség.

Például, az ismét emlegetett 4 tagú családnál, van csecsemő, ami babakocsival jár, ami még plusz táskával.Babakocsival kész rémálom a helyi tömegközlekedés.

Pártunk és kormányunk családbarátságot emleget gyakran.Ilyenkor hol is van az?



Persze, a mélygarázs nem kerül kevésbe.

De, amennyi hasznot hoznak a parkolni tudó vásárlók, hamar visszajönne az államnak a befektetett pénz.



2020. júl. 22. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Nagyo okos vagy . Írd meg a korszakalkotó felfedezésedt az illetékes szakértőknek!


😂😂😂😂😂😂😂

2020. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De az mégis csak hamarabb megtérül ha megállsz parkolni és aranyáron állsz néhány órát.

Ezaz üzlet, amibe nincs befektetés csak kaszálás.

2020. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez elég sok minden, egy pontot ragadnék csak ki:


> "Viszont,amit jó pár furcsa gondolkodású ember akar, hogy nagyobb városok szélén P+R parkoló aztán a turista vagy vidékről jön valaki és leteszi a kocsit, megy BKV-val, az nem túl jó.Például,Budapesten erőltetik ezt a marhaságot."


A P+R parkolók csak egy részkomponensét adják a jól megszervezett közlekedésnek. Vagyis lehet, hogy helyenként egyelőre semmi értelmük, de sokszor részét képezik később megvalósuló tömegközlekedési fejlesztéseknek.

2020. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, mert a P+R parkolóknak a város legközepén kellene lenniük, mert túl kevés az autó a városban.
2020. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A városszéli P+R parkolók leginkább az agglomerációból napi szinten ingázóknak kellenek. Ők sokszor egyedül autóznak, vagy elviszik a gyereket iskolába/óvodába és utána autóznak egyedül. Nekik azért jó átülni a tömegközlekedésre, mert azzal legtöbb esetben nem kell a dugóban tölteniük plusz fél-egy (vagy akár másfél) órát. A nagybevásárlást nem a városban intézik, hanem a lakóhelyük környékén fellelhető és autóval könnyen megközelíthető hipermarketekben. Ez hazaútban könnyen megtehető, illetve sokaknak külön családi hétvégi program.
2020. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5#

Nem hiszem,hogy bárkinek is megéri autót fenntartani, szervizeltetni,tankolni,2 évente műszakoztatni,pályamatricát venni rá aztán mellette meg BKV bérletet is venni.



Plusz, azért lerakni az autót, hogy utána 3 kilométert utazz egy heringjáraton, mert a reggeli munkába/iskolába menő járatok kvázi azok.Szerintem, hülyeség.



Állásinterjún egyezkedni kell.

Én például kitérek arra,hogy tudnak-e parkolási lehetőséget biztosítani.Van-e mélygarázs....stb.



Magyarországon a cégek nem fizetik a helyi tömegközlekedést, csak a helyközit kötelező nekik 86 százalékban téríteni.



Budapesten meg azért vannak dugók, mert hülyék vezetik.

Nincsenek olyan beruházások, melyek növelik az áteresztőképességeket.

Szívesen elküldeném a városvezetőket Münchenbe, nézzék meg, sok az aluljáró, alagút, melyek sokat könnyítenek a közlekedésen.

2020. júl. 22. 20:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl az általad említett München mellett lakok, de gyakran járok Budapesten is és nagyon hiányolom az ilyen parkolókat Budapestről. Egyszerűen, ha a belvárosban van dolgom sokkal szívesebben metróznék vagy vonatoznék a város széléről, dugóban állás és parkolóhelyvadászás helyett. Így teszek Münchenben is. Akkor is így tettem, amikor a lányom babakocsis volt.
2020. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: Pedig sokan most is így ingáznak. Én is majdnem, csak én beljebb teszem le az autót, ott, ahol még ingyenes a parkolás. Bp bérletet meg nekem fizeti a munkahely.
2020. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Értem a felvetésedet. Tehát parkolóházat vagy mélygarázst mindenhová és még a budira is lehessen beállni a zótóval, mer' az ollyan jaó kényelmes.
2020. júl. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!