Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lenne 50 ccm es robogód...

Ha lenne 50 ccm es robogód kitungolnád?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:

persze, mert nincs még elég idegesítő robogó


Imádom amikor a ház előtt mennek: viiiiiÍÍÍÍÍÍŰŰŰŰŰŰŰ

2010. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos h nem!! Amennyiben benne van a rotyogó+ a cuccok hozzá már veszek egy 125öst...


Még ha Simson lenne oké mert 30ezerből kilehet hozni egy fasza gépet.

2010. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tuningolni több okból sincs értelme: Nagyobb sebességhez se a futómű, se a fékek nem elegendők. Aztán amennyit ráköltessz tuningban (mármint ami valóban rendes tuning), annyiért vehetsz egy 125ös motort, ami tuti h jobban megy, és tartós is. Tuningnál mindig van mit lecserélni még, nem lehet egységenként, csak rendszerben. Pl sose elég csak egy 70es henger, hisz ahoz akkor kell másik nagyobb karburátor, ahhoz kell akkor még egy jó rezonátoros kipufogó, de h ne essen szét a gyári főtengely, azt is érdemes lecseérlni egy könnyített/erősített változatra, és ha már szét van szedve minden csapágyat, szimeringet kell cserélni. Utána jöhet h a komplett variátor/kuplung részt mind ecseérlni h az elért teljesítmény a kerékre is rákerüljön. Szóval nem éri meg. Mondom mindezt úgy , hogy 50es robogóm van épp, ami városban számomra ideális. Én annyit csináltam vele, h felújítottam a hajtást(tehát új ékszíj, variátor, görgő, kontrasztrugó, kuplungrugó) és motorikusan csak egy új ngk gyertyát kapott és egy új légszűrő betétet. Így megbízható maradt a gép, sose hagyott cserbe, és pont tegnap mértem le GPS-el hogy a 100kg -om alatt a kis 60kg os gép eléri a 75-öt. Mindezt gyári blokkal! (jah és nem döltem rá meg ilyenek, semmi lejtő) Ez amúgy egy Yamaha Jog ZR.
2010. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Robogót nem, az arra van, hogy elmenj vele boltba stb.

Olyan, minta vki Daewoo Matizt tuningol :D


Viszont a Simsonomat tuningolom :)

Most készül rá a 60/4 + tervezett rezó, és akkor olyan 90-95 lesz a vége.

Gyári 50-esként ez is 75 körül ment

2010. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne legyen ebből is robogós/simsonos vita, de sztem a simsont pont ugyanúgy felesleges tuningolni, mint bármilyen 50est. (Inkább tartsd meg szép gyári állapotban, és élvezd sokáig.) Gumi fákat ! :)
2010. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11:59!

Igazad van, én is gyárit szerettem volna, de csak egy szétgányoltat sikerült vennem, és ebből már sosem lesz eredeti :D

Hát akkor legalább menjen :DDD


Mellesleg "kituningonád" ez milyen szó?

Nyelvtankönyvet a kérdezőnek!

2010. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyet soha nem értettem. Azok a kiskerekű vackok nem arra lettek tervezve, hogy 80-90-et menjenek vele. Különben is, mire megveszi, feltuningolja, simán vehetne egy 125-ös motort, ami nem fog egy éven belül tönkremenni attól, hogy 90-et kell mennie agyonra fúrt, átalakított csepp kis erőforrásával...
2010. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, ki is Tuningoltam, de megbántam.

100 felett megy a kicsike viszont a fogyasztása óriási, 2hetente bedöglik vmi rajt.

Nem érdemes a gyári rendszert meg bolygatni.

Tuningjai:

Malossi Mhr replica

Top erősített főtengely

21es karbi

Kevlár szíj

Multivár variátor

sport kuplung

Yasuni c16 kipufogó

Optikai tuning:

Morcosítás

sportkormány

2010. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van 50 ccm-es robogóm de nem tuningolom fel.

Most full gyári és ezzel járok be a pár km-re lévő városba és nem hiányozna hogy dupla ennyit fogyasszon. Eldöcögök inkább 70-el de akkor ne egyen 3liternél többet és legyen megbízható, ne hagyjon ott a határban.

Ha lennének felesleges százezreim akkor feltuningolnám de akkor meg csak hobbi szintem használnám.

2010. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
minden képen én csinálom
2010. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!