Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "B" kategóriás jogosítvánnyal...

"B" kategóriás jogosítvánnyal milyen erős 50 cm3-is motort vezethetek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 50 cm3 a max amire szól a "B"-s jogsi, de 50 cm3-is motorok között láttam olyat is, hogy 5 LE-s, meg olyat is, hogy 17 LE. Szóval van olyan felső határ, mint az "A" korlátozottnál, (azt hiszem) 25 KW?


És tömeg korlátozás van? Bár szerintem ez engem nem érint, de ha esetleg tudja valaki akkor megírhatná. Köszönöm előre is!


2010. júl. 28. 14:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi is városban 3-an használtunk 80-asokat, most már csak kettő van itt, az egyik elkerült, a másikat meg átadtam havernak. Amúgy az a para, hogy ugye bele van ütve a hengerbe a 79 cm3, és szépen kicsiszolni meg nehéz... Egyik havert is vagy 3-szor fogták meg vele, másikat meg egyszer sem... Nem szabad ezzel szarozni, sok pénzbe kerülhet. Na meg kinek hiányzik egy rendőrségi ügy...
2010. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát én se akarok magamnak rendőrségi ügyet, csak arra gondoltam, hogyha egy dt80-as sokkal jobb, mint egy dt50-es akkor levizsgázok "A" korlátozottból. Csak nem tudom hogy megérné-e. Nekem csak hétvégi motorozásra kell egy krossz motor, vagy enduro. És főként terepen.


Eddig nem nagyon motorozgattam, főleg nem terepre való motorral mert egy simson robogóm van, de meguntam, hogy ezzel nem lehet kerekezni, meg hogy szinte a legkisebb útegyenletlenségnél is leér a kipufogó, meg a sárhányók...


Ha levizsgázok "A" korlátozottból akkor ugye már érdemesebb inkább dt125-öst venni? Az mennyivel jobb a két gyengébb társánál? Mindenesetre jól hangzik az a 22LE

Így lesz dt50-ből 125?! :D Csak az a 6 liter / 100 km fogyasztás nem tetszik :(

2010. júl. 29. 12:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább valami 250-350 ccm-es 4t... Erősebb, nyomatékosabb és kevesebbet is eszik, mint a 2t. Viszont ha nem közlekedni akarsz vele, hanem terepezni, akkor megéri a 125-80/50ezés. Terepen állítson már meg egy rendőr is... Én írtam, hogy nem éri meg, de terepre hülyeség ötvenest venni. Ha csak arra kell, és pl nem suliba járni, vagy ide-oda, akkor 125öst vegyél. Vagy ha tényleg semmi közút, akkor egy 350-est vagy 250-est.
2010. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én 125 ös Mito-t használok lassan másfél éve 50 es papírral..! 2 szer állítottak meg és nem szóltak semmit!!!!
2010. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sportmotorosokat nem bántják annyira. NSR-el engem se fogtak meg, DT-vel meg mint írtam többször is.
2010. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyszer van ami sose... Nekem nem hiányzik a bírság, vagy az, hogy elvegyék a jogsimat, és még autót se vezethessek. Ha olyan motort veszek amit nem vezethetek B-s jogsival akkor levizsgázok "A" korlátozottból. :)

Amúgy elhiszem, hogy nem biztos, hogy érdemes, de nem szeretnék kockáztatni.

2010. aug. 3. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!