Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsókerék meghajtás kezdőnek?

Hátsókerék meghajtás kezdőnek?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy nagyon szép,jó állapotú autót jó árban,tökéletes autó lenne számomra csak az a baj hogy hátsókerék meghajtásos amiről hallottam pár rossz dolgot.

Még nem volt soha dolgom hasonlóval,ezért kérdezném akinek volt dolga vele tényleg könnyebben csúszik ki a fara az autónak?

vagy télen esetleg hegynek fel gondok lehetnek?

persze mindezt egy drágább,minőségi téli gumival?

nem vagyok őrült,nem hajtanám a megengedett sebességektől gyorsabban,remélem akkor nem lenne gond


2020. ápr. 25. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Igazából attól függ milyen autó. Egy modern autó már szénné van elektronikázva nem nagyon tudsz vele hülyeséget csinálni. Egy régi 30+ éves autó, amiben még kipörgés-gátló sincs, az már okozhat meglepetéseket.


Hegynek felfelé speciel pont jobb a hátsó hajtás. Minden más esetben rosszabb, mert kisebb súly van rajta.

2020. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beviz Elek ***** válasza:
72%

Taknyos időben jobban észnél kell lenni, ez a legfontosabb.


#1

Hegynek felfelé, szárazon, padlózva.


Télen (hó, jég) pedig a kapun nem jutsz ki mert nincs súly a hajtott tengelyen és nem tapad.

2020. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2006 évjárat,130kw modernebb autóról van szó (e60)
2020. ápr. 25. 20:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Végig sem olvastam a kérdést már tudtam hogy bmw lesz. :D

Amúgy ez olyan dolog, hogy 10-ból 9 így kezdi, hogy neki normális közlekedésre kell, nem őrültködni, és ha ez így is lenne akkor semmi gond nem lenne abból, hogy hátsókerekes, csak a gyakorlatban van pár márka ami úgymond amolyan hülyegyerekkeltő kategória, és amit beleülnek úgy érzik, hogy meg kell mutatniuk milyen menők és jól vezetnek. Ezt meg el tudod dönteni, hogy melyik csoportba esel talán.

2020. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Hétköznapi közlekedés esetén semmilyen lényegi különbség nem lesz, emiatt nem kell aggódnod.

Egy dolog szivathat meg, egy jó meredek domb, hóesésben. Viszont belegondolva, gyerekkoromban pont ilyen meredek dombnál laktunk és apám a 120-as Skodával is simán felment mindig, akkor is ha hó volt (mondjuk annak hátul van a motorja). Viszont láttam már ugyan ott régebbi BMW-t visszacsúszni (mondjuk ki tudja milyen gumi volt rajta).

2020. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem,nem vagánykodni kell

kicsi korom óta imádom ezeket az autókat,számomra ez egy élmény még ülni is benne.

remélem ha betartom a sebességet akkor nem lesznek ilyenekkel gondok:)

2020. ápr. 25. 20:52
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
E60nál mindegy, ott megvéd az elektronika, és ezt nem rosszból mondom. Egyedül hóban, emelkedőn elindulás szívás, de ez a nagyon rutinosoknak is ugyanúgy szívás, szóval ez sem lehet ellenérv.
2020. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Egy hátsókerekes autó sokkal jobban irányítható legalábbis nekem.Főleg egy e60 ami azért kapaszkodik az útba rendesen. Nagyon sok tartalék van a futóművében szóval a megengedett sebesség betartása melett biztos hogy az úton fogsz maradni. Vedd meg nyugodtan.Erős, biztonságos, stabil autó. Rengeteg elektronikával ami megfogja az autót még a megcsúszás előtt. Télen meg nálunk nem nagyon van igazi hó amiatt a 3-4 havas nap miatt meg ne aggódj.
2020. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Az első két szoból levágtam,hogy bmw..

Hajtás,kezdőknek.


Ha kezdő vagy mellőzd a hátsó kerék hajtást.

Ha annyira hegynek kell az autó miért nem veszel egy 4x4-es autót?.

Vagy te hegyet akarsz mászni a bmw-vel?

Inkább szerezz egy kis vezetési tapasztalatot és utánna vegyél egy hátul kaparó autót!

2020. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én csak írtam egy lehetőseget,ha esetleg télen hegynek....:)
2020. ápr. 26. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!