Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy csináljam azt hogy az...

Hogy csináljam azt hogy az oktató ne kiabáljon velem?

Figyelt kérdés
Ma voltam először forgalomba vezetni és minden jol ment de többen mondják hogy tuti ne uszoom meg kiabálás nélkül.Én nem szeretném ezt át élni, mert véleményem szerint ugy nem fog senki megtanulni ha még ordibálással idegeiti az embert.
2008. nov. 17. 23:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Az oktatoknak illene, hogy elegendo turelmuk legyen és ne kiabáljanak! Én annak idején 4 oktatoval járam vezetni, felváltva, halálosan nyugodtak voltak mind, kiabálossal nem találkoztam, molesztálossal viszont sajna igen.

figyelj rá, mit mond, figyelj a vezetésre és nem lesz gond.

2008. nov. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem értem mit paráztok egy kis hangoskodástól. Enyém annó rendesen szidta a k*rvák f*szát, mégis meglett a jogosítványom és jól vezetek.
2008. nov. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Sajnos az oktatók egy idő után kikészülnek. Nekem sem túl jó emlék a jogosítvány megszerzése. Nem elég, hogy folyton felkapta a vizet az a vén hülye, még molesztált is (verbálisan). Mindegy, arra gonoltam, egyszer meglesz az a jogsi!
2008. nov. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem egyáltalám nem kell hagyni ,hogy bunkó legyen az oktató hiszen te fizetsz neki. Ha kiabál veled elöször próbáld megbeszélni vele ,de ha ez nem segít semmiképpen ne maradj nála. Én is váltottam oktatót majd iskolát is. Végül találtam egy rendes oktatót aki megtanított nagyon jól vezetni ( persze egy " tanulóhoz" képest) és végig nagyon normális volt+ nagyon jóba lettünk .

( 1 hónapja van meg a jogsim.)

2008. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Az oktatóm 20 éve már ezt csinája, és hülyébbnél hülyébb gyerekek tanított már. Valahol én megértettem, hogy kiabált velem. Igaz nem volt egyszerű, mert elég volt egy kis hülyeséget csinálnom, mert üvöltött velem, pedig lány vagyok. Azonban mikor a forgalmi vizsgán voltam, az ordibálások hatására minden apróságra figyeltem, és hibapont nélkül, elsőre megcsináltam. Valamit valamiért!

Petranova

2008. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Velem nem kiabálna, az biztos!! Én fizetek, szolgáltatás akárhogy is nézem. Bizonyosan vannak célravezetőbb módszerek is ezen kívül! Tudasd vele határozottan, hogy ne ordítson veled!
2008. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Először is a legtöbb ember azért megy vezetni tanulni, mert nem tud. Magyarul, ha hibázik, akkor nyugodtan el kell magyarázni, hogy mit rontott. A kiabálás csak idegeskedést szül, pláne olyannál, aki nem olaszos temperamentumu családba született. És mivel te fizetsz, az a legkevesebb, hogy nem ordít, úgy nem is lehet vezetni.Én ordítóssal nem, viszont molesztálóssal találkoztam, még aznap kértem a lecserélését. Megérte. Sok sikert!
2008. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg az ordítástól csak még jobban összezavarodsz és valami fatális baromságot csinálsz amivel kipurcantod magadat, meg az oktatót, meg akit elütsz azt is. Szóval javaslom jól válogasd meg és gyűjts infót hogy kicsoda milyen mielőtt választasz egy oktatót. Baromi ritkán de előfordulnak csajok is az oktatók közt ahogy láttam már taxist is csajban, ezek általábban nyugisabbak és megértik hogy hótt hülye vagy még a kocsi kezeléséhez és nem látsz a forgalomban 5 méterre előre se.

Aztán még azt is meg kell választani hogy milyen kocsival mész az lehetőleg legyen nagylökettérfogatú turbódízel, mert ha annak induláskor odalépsz hogy 2000 fölé pörög azzal még kézifék behúzás mellett is elindulsz. De ha fillérb@szók az adott cégnél és nincs ilyen európai emberre szabott kocsijuk akkor inkább legyen rövid, jól belátható darab mint pl PUG 206, VW Polo, ezekkel meg a rutinvizsga nem lesz gond, különben ha megfigyeled a legjobb sportkocsik is ilyen kis autók felizmosításával készülnek mint pl Renault Clio, 205 WRC, Mini Cooper, mert baromi jó ilyenekkel menni, mint a dodgem!

És aztán még fontos hogy ne akkor indulj el először kocsival, mert a kuplungra rá kell érezni, tehát előtte jobb ha fateroddal vagy valakivel aki régebb óta vezet kimentek egy forgalommentes helyre és ezt csinálod fél órát hogy: beülés, ülés beállítás, tükrök, stb, és utána el lehet kezdeni a taposómalmot hogy egyes, kézifék ki, kuplung csúsztat-felenged, kihúzat, kuplung be, kettesbe rak, kuplung ki mész pár métert, ki üresbe, megáll. és ezt 20-30 percig, közben próbáljad érezni hogy gyorsít ki a kocsi mikor egyesben csúsztatod, és kb mennyi gázt kell adagolni csúszáskor hogy dinamikusan tudj elindulni. Ha jó kocsival mentek ki, ami alul is húz (pl a 1.5 liter és ennél nagyobb francia kocsik általában ilyen alacsonyról is dinamikus jellegűek) akkor ha jól ráérezték ezalatt a fél óra alatt a dologra akkor gázadás nélkül is el kell tudnod sík úton indulni alapjáraton egyesben. Ezt tudom mert Renault Megane 2001-es kiadásban hajtottam és a végén már frankón tudtam araszolni, kellemes kis autó volt.

és méd adalékként annyit, hogy ha előtte robogóztál, vagy rendszeresen közlekedtél a forgalomban valamilyen M kategóriájú járgánnyal akkor a forgalommal nem lesz gond ha mellette a gépészkedés is már csuklóból megy.

Balesetmentes közlekedést!

2008. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%
Az oktatókról meg annyit hogy valszeg én se lennék türelmesebb mint egy eszement kelta, aki épp akkor mészárolt le egy hadosztályt, mikor olyan balf@szokkal kellene mennem mint akik vannak, ma is majd egy km-en keresztül kb 30-cal sz@rakodott egy ilyen a sor elején a főút belső sávjában mikor kora reggel mindenki sietne, valahogy én sose voltam ilyen láma, mindig inkább lassításra intettek.
2008. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Senki nem született autóvezetési tudással, tehát meg kell tanulni. Ha pedig a forgalomban valakit zavar, azt nagyon tudom sajnálni, de ő is kezdte valahol. Engem pedig gyalogosként pont azok zavarnak, akik tapossák a gázt még zebra előtt is, és ott se engednek át az úton, pedig nekem van gyalogosként elsőbbségem.


Idegbajos oktató mellett nem lehet tanulni, nem csak vezetést de mást se, legalábbis nekem nem megy. Szóval azért az abszolút kezdőkkel ne ordibáljon már, akiknek meg már sokadszori bukásuk van nyugis körülmények között, azoknak meg ne is adnának jogsit, függetlenül attól, hány éves. Annyival kevesebb baleset lenne.

2008. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!