Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Törvényszerű, hogy minden...

Törvényszerű, hogy minden autós oktató felemelje a hangját és/vagy kiabáljon a tanulóvezetőre?

Figyelt kérdés

Most tanulok vezetni, rutinpályán az órák felét már levezettem. Nem megy minden elsőre, van ami másodjára sem, ami szerintem még belefér, mert eddig 3-szor ültem kocsiban,hogy vezessek, még nincs olyan jó érzékem hozzá, alig érzem a kocsit is... ennek szerintem ki kell alakulnia a rutin végére, de még hátravan a fele. Számomra az a meglepő, hogy ha valami nem sikerül, olyan feladat, ami nem elsőre nem sikerül, hanem pl. harmadjára, felemeli a hangját az oktatóm, és volt arra is példa, hogy kiabált velem. Csak ilyenekről hallottam, olyat nem, hogy az oktató nyugodtan, higgadtan elemezte volna a hibát , vagy rávezette volna a tanulót rá. Tudom, hogy ő már unja, stb. mindig mindenkinek elmagyarázni, de én ezelőtt soha nem vezettem, értetlenül álltam a dolgok előtt. Ráadásul a családunkban sem megszokott a kiabálás, ezért nem tudtam hova tenni a dolgot.

Nektek milyen élményetek volt ezzel kapcsolatban, és hogy kell ezt a szituációt kezelni?

Köszönöm! 20L


2011. jún. 29. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Törvényszerű, hogy az oktató kiabáljon?


Csak a bénákkal.


Törvényszerű, hogy ez a tanulót nem érdekli?


Csak a fiúknál.


Nekem mondjuk meglett minden elsőre, ha meg az okatató felemelte a hangját, mindig találtam valami úthibát... :)

2011. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem normális volt az oktató, Ő megértette, hogy mindenki volt kezdő, csak sokan elfelejtik, hogy ŐK IS voltak kezdők.

Velem nem kiabált, csak egyszer volt mérges, amikor "majdnem" neki mentem a kocsiz forgalomban a padkának. De, szerintem még messze volt a kerék, nem is értettem, hogy miért volt mérges :D

Amúgy ha nagyon szemét, akkor mond meg, hogy veled így nem beszélhet, és Ha folytatja, bepanaszolod az autós iskolának, és átmész másik oktatóhoz.

2011. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

ha nagy a balhé, persze,hogy kiabál.

Inkább kiabáljon,mintsen leamortizálj pár kocsit a környékeden

ha ok nélkül kiabálna el is küldeném a kedves mamájába.

2011. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
szituáció: kapubeállóba tolatás balra- kicsit túlmentem, a láncot érintettem volna, ha nem szól. De kiabált. Nem veszélyeztettem senkit és semmit, valószínüleg ha hallom a láncot, ha a kocsihoz ér, megállok és korrigálok. De nem hiszem hogy okot adtam volna ezzel a kiabálásra. Ha gyalogost vagy más autót veszélyeztettem volna akkor megértem és jogos lett volna hogy nem figyelek...
2011. jún. 29. 10:18
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
úgy kell kezelni, hogy megállsz a kocsival, közlöd, hogy te vagy az aki fizet az órákért és nem a kiabálásért, hanem a szakmai tanácsért fizetsz....a következő alkalommal meg megállsz kiszállsz a kocsiból, és keresel másik oktatót
2011. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Utolsónál a pont, nem vagy köteles eltűrni a h0lyeségét.

Esetleg menj be az autósiskolához, és mond meg nekik, hogy átmennél másik sulihoz, mert x y egy bunkó p0r0szt.

Keress egy másik oktatót, sokan vannak, menni fog.

2011. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is most tanulok.Előtte soha-úgy értem soha semennyit sem- vezettem, csak utasként ültem autóban.Az én oktatóm is folyton kiabált,idegeskedett,de ő mindenért. Az a fajta,akiről messziről kiszúrod,h autósoktató..:) Én átmentem másikhoz.
2011. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Én már a városi vezetésnél tartok és jövőhét kedden már vizsgám lesz,az oktatóm még soha nem kiabált velem pedig neki lenne oka.Sokszor életveszélyes szituációkat teremtek,és még így is próbál higgadt maradni.Nagyon rendes szerencsém van vele.Ha kiabálnának velem biztos nem tűrném,így is izgulok mikor vezetek pedig nem kiabál,ha kiabálna még gyomor idegem is lenne.Azthiszem ezeket olvasva ma megköszönöm neki hogy ilyen rendes
2011. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nyugodt és értelmes oktatóm volt. Idegbetegnél nem szabad tanulni...!
2011. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Simán otthagynám a helyedben és ajánlás alapján folytatnám egy normálisnál. Megoldható.
2011. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!