Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyedül jogsi szerzés?

Egyedül jogsi szerzés?

Figyelt kérdés
Bárkit kérdeztem mindenki azt mondta hogy amikor vezetni tanult(gyakorlatban) többen is ültek a kocsiban nem csak ő és az oktató. Tehát volt az elején kb 10 óra amikor egyedül voltak. De már utána az oktató több tanulot is elvitt és úgy cserélgették hogy most ki vezet. Én ezt nem szeretném. Csak azt hogy az összes órán ketten legyünk. Nálatok hogy volt? Egy kisebb városban lakok és amíg itt vezetgettek addig csak az oktatóval voltak de mikor már bementek abba a városba ahol a vizsga lesz akkor már elvitt 4 tanulót is.

2019. aug. 23. 11:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
78%

Nekem kisebb városban megesett, hogy az utánam lévőt felvettük, vagy az előttem lévő elvitt állomásra. Egyszer volt, hogy egy másik oktatót vittem az autójáért a szervizig. De előtte megkérdezte az oktató, hogy zavar-e, engem különösebben nem zavart, igazából talán még kevésbé para, hogy a vizsgán majd ott lesz mögötted a vizsgáztató, amikor más vitt pedig tudtam figyelni olyan apró hibaforrásokat amiket lehet, hogy nem vettem volna észere, mert ha vezettem másra koncentráltam.

De szó nem volt cserélgetésről, pontosan annyit vezettem egybe amennyi meg volt adva. Szerintem így nem para.

2019. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Hovarju ***** válasza:

Általában az oktató van kettesben a tanulóval, de vannak kivételek.

Ha te szeretnél csak az oktatóval menni, akkor az elején tisztázd le vele, nincs ezzel semmi baj, mindenki máshogy tanul.


Nekem sok gyakorló órára volt szükségem a vizsgáig (66.órán vizsgáztam, elsőre sikerült)


A 40-42. óra körül kérdeztük meg az oktatót a váltótársammal, hogy van-e lehetőség a másikhoz beülni. Mivel mindketten beleegyeztünk és mindketten az ő tanulói voltunk belegyezett és így volt néhány olyan alkalom, amikor ketten voltunk tanulók az autóban.

Nálunk ez úgy ment, hogy 1 órát Ő vezetett végig és én hátul ültem. Egy órát meg én vezettem és Ő ült hátul. Természetesen ilyenkor mindketten csak 1-1 órát fizettünk ki.


Nagyon hasznos órák voltak, mert hátul ülve volt időm figyelni a környezetet, a forgalmi szituációt és meg tudtuk beszélni mi miért történt. És nem utolsó sorban jó volt látni, hogy más hogyan és mikor vált és mit figyel. Arról nem is beszélve, hogy a vizsgán már nem volt szokatlan, hogy más is ül az autóban rajtunk kívül.


Meg volt talán két olyan alkalom, amikor az előttem végző tanulót elvittük a vasútállomásra, hogy elérje a vonatát.

2019. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!