Adásvételkor a tényleges vevő nincs jelen, mi a teendő?





Na még egy balek.
Te is tudod nagyon jól, nem adod el olyannak, aki nincs jelen.
Vevő személyazonosságát ellenőrzöd (személyi igazolvány vagy útlevél), és a tanú is igazolja az aláírásával, hogy a szerződő felek jelen voltak a szerződés aláírásakor.
Persze ha meg akarod szopatni magad, akkor ne foglalkozz ilyesmikkel.





Lehet a tényleges vevő nem is létezik. Úgy akar autót venni, hogy nem íratja át, nem köt rá biztosítást, és a neve sehol nem szerepel. Az okmányiroda nem őt fogja piszkálni, végeredményben nem terheli magát adóssággal.
Az autó nem lesz átíratva, és továbbra is mennek a fizetnivalók, büntetések. Esetleg bűncselekményt követnek el az autóval...
Aki kifizeti a vételárat az ő adatai kerülnek bele az adásvételibe. Utána a vevő és az ismerőse majd szépen lerendezik egymás között.





Hívd fel az okmányirodát, ahol le fogod adni a saját példányodat, hogyan fogja elfogadni az ügyintéző a szerződést.
De ahogy előttem írták, normális ember nem adja el úgy, hogy nincs jelen a tényleges vevő





Ha én annyira kocsit akarok venni, elmegyek érte személyesen...
Hiába a 2 tanús meghatalmazás, nem tudhatod, hogy az adatok valósak-e a meghatalmazáson.
De ha biztos választ akarsz, beballagsz az okmányirodába, és megkérdezed, hogy így megfelelő-e az adásvétel.





Ha tényleg kényszer szüli a helyzetet és nem valamilyen visszaélésre készülnek a "vevők" ezzel a megoldással akkor a következő:
Ragaszkodni hozzá, hogy nem az "ismerőse" adataival töltsd ki az adásvételit hanem konkrétan annak az adataival aki ott van és jelen van az adásvételkor. Aztán legfeljebb az illető, aki elviszi a kocsit ír még egy adásvételit az ismerősével ha tényleg kell neki, az már az ő dolguk lesz majd.
Plusz menj mihamarabb kijelenteni a kocsit az okmányirodán, akár ahogy elvitték rögtön!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!