Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Szakmunkás férfiak, járnátok...

Szakmunkás férfiak, járnátok egyetemista nővel?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én nem vagyok a tipikus egyetemista lány, aki alá mindent odatesznek, az érettségimet is most csináltam meg esti képzésen, ami viszont egész jól sikerült. Olyannyira, hogyha minden jól megy, egyetemet kezdhetek szeptembertől, de ha most nem is jutnék be, akkor is gyúrni fogok rá, hogy sikerüljön majd. Viszont nekem nagyon tetszik egy egyébként intelligens pasi, akinek legmagasabb végzettsége a 8 általános/szakmunkás. Saját vállalkozása van, abban remekel, és már most többet is keres, mint én diplomával valaha fogok, tehát abszolút nem nézem le, elismerem a sikereit is, és őt magát is emberileg. De mindezek ellenére mindenhol azt hallom, hogy diplomás nő nem szokott szakmunkás férfival járni, nem egymáshoz valók, stb... A kérdésem az, ez tényleg így van? Hosszú távon mennyire ütköznek ki különbségek? A férfit szokta zavarni, ha papíron a női fél a tanultabb? Ezek miatt a dilemmák miatt nagyon félek kezdeményezni, ( amúgy is fizikailag gyenge + önbizalom hiányos is vagyok ) és félek, hogy a férfi nem fogadná a közeledésem. Alaptalanul parázom, vagy van ebben ráció? Egyébként huszonévesek vagyunk mindketten, alapból egy baráti viszonyunk van.

jún. 30. 21:26
1 2
 1/17 anonim válasza:
Az én szemszögemből mondom hogy ha én lennék a pasi akkor részemről semmiféle gond nem lenne ebből mert nem az számít hanem hogy egymásnak mit jelentetek
jún. 30. 21:35
 2/17 anonim válasza:
Nem diplomásként azt tapasztalom, hogy a lenézés, vagy végzettségi miatt szorongás inkább az egyetemet végzettek oldaláról érkezik. Engem, mint érettségivel rendelkező, 18 éves korom óta kétkezi munkát végző embert nem érdekel az sem, ha valakinek dr. habil. PhD-vel kezdődik a neve. Ugyanolyan ember, ugyanolyan büdöset tojik, ugyanúgy 3 méterrel a föld alá kaparják majd el. :)
jún. 30. 21:47
 3/17 anonim válasza:
Szerintem az emberanyag felhígulásával párhuzamosan erodálódott a diploma mint olyan értéke, és sokszor egy diplomás ember is lehet buta, míg egy nem diplomás értelmes. Inkább azt kell nézni, hogy pl. hasonló-e az érdeklődési körötök, a világnézetetek, azonosak-e az életcéljaitok stb. Próbálj beszélgetni vele, kicsit kipuhatolni, hogy mit gondol rólad, kettőtök esetleges jövőjéről, finoman évődhetsz is vele, vagy érintsd meg őt minél többször, hátha venni fogja a lapot.
jún. 30. 22:05
 4/17 anonim válasza:

3 diplomás mérnök vagyok,16 éves.korom óta dolgozom,van vállalkozásom s minimum 5x annyit keresek mint az általad leírt szakmunkások,pedig nem nézem le.őket.Szóval sarkítasz..Jó diplomával is lehet valaki sikeres vállalkozó..Nem minden diplomás éhezik

.

jún. 30. 22:08
 5/17 anonim válasza:
Nem a papírokon fog múlni, mert egyetemistaként/diplomásként is sok ostoba ember él. Szakmunkások között is van olyan aki 1 évben több könyvet olvas el, mint más diplomás egész életében.
jún. 30. 22:40
 6/17 anonim válasza:
Ismerek olyan családot, ahol ez volt a felállás: diplomás nő + szakmunkás férfi. Mondjuk ők már idősek, tehát még bőven az előző rendszerben jöttek össze, amikor sokminden másképp volt, de boldog házasság lett belőle. Szóval nem lehetetlen.
jún. 30. 22:43
 7/17 anonim válasza:
Az új sógornőm diplomás, sógor szakiskolát végzett. Csodálkoztam is, hogy leállt vele a csaj, de aztán kiderült, hogy a diploma csak 1 papír.
jún. 30. 22:56
 8/17 anonim válasza:

#4

Szakmunkás vagyok havi 2.2 millió forintot keresek nettóba.

És nyugottabb az Életem mint a tiéd.

tegnapelőtt 00:03
 9/17 anonim válasza:
Kedves 8-as.Fejlesztő mérnők vagyok,7 éve kerestem annyit mint te.35-40.000-es órabérem van a vállalkozásban.De tény alkalmazottként ugyanolyan nyugival keresnék annyit mint te most vállalkozóként.Szóval pacsi,ez nem jött be..:-)De nem is nézlek le..Ügyes vagy hogy ennyire sokrs vitted!!:-)De tudod a mérnöki fizetés főleg IT-ban egy másik világ..Nálunk a belépő az 4-5 év munkatapasztalattal mint nálad a max.Szóval lehet le akartál oltani de nem sikerült..
tegnapelőtt 00:21
 10/17 anonim válasza:

A matekod ott hibázik hogy Te írtad *5 annyit keresek.

Ergo havi 11 milliót keresel nettóba

És közel 275 órát dolgozol ég hónapban.

Miattam légy lölö akkor is nyugottabb az Életem.

tegnapelőtt 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!