Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Belefáradtam a társkeresésbe,...

Belefáradtam a társkeresésbe, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már nem érdekel az egész. Élőben nem tudok ismerkedni. Nem élek közösségi életet. És ez baj, nem tudom hogy kell, nincsenek barátaim sem. A gyerekkorom is egy borzalom volt, 30 évesen nem járok sehova, egyedül vagyok. Pár éve neten próbálkozom, nem értem minek kínlódok még, olyan nőkkel akik fent vannak és képtelenek két értelmes szót kinyögni, nem is értem. Normális vagyok, korrekt és kedves, mégsem tudok megismerni senkit. Mi van ezzel a világgal? Miért nem találok egy olyan nőt aki komoly és lehet vele normálisan kapcsolatban lenni? Akikkel voltam mind zsákutcák voltak. Én ezt nem értem. Mi bajuk van ezeknek? Mitől többek? 40 évesen sem képesek ráébredni arra hogy valamit rosszul csinálnak. Nagyon el vagyok keseredve, ez nem önsajnálat, egyszerűen nem tudok örülni semminek. Mit csináljak? Más is van így? Teljesen kivagyok. Unom már ezt az egészet. Akarok egy normális nőt akinek van tartása és az értékrendünk közös. Nem vagyok kíváncsi a mellbimbós képekre, sem a barcelonai miniszoknyás pucsítós fotókra. Látom neten nem lehet senkivel megismerkedni. Mi a helyzet élőben? Egyszerűen félek az emberektől, vagy inkább a nőktől, nem merek senkit leszólítani, pedig szeretném.
2022. szept. 15. 22:35
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Adjátok ki magatokból. Majd leírom a véleményem. Nem várok egyébként semmit. Nyilván egy kis értelmes együttérzés jólesne, de látom ítélkezés megy a kérdező felett. Arról nem tehetek hogy lelkileg kivagyok, szeretnék javítani anjelenlegi állapotomon, de úgy aligha fog menni ha ujjal mutogattok rám. Szívesen fogadok pár jótanácsot.
2022. szept. 15. 23:49
 22/35 anonim válasza:

ezzel a kérdéssel csak önigazolást vársz? az eddigi válaszok alapján személyes sértésnek vettél minden egyes választ, kivéve azt, amelyek egyetértenek veled.

ha nem vagy képes változtatni magadon, kritikát befogadni, vagy legalább annyit belátni, hogy van a mondanivalóban valami, akkor mi értelme ennek az egésznek?

2022. szept. 15. 23:55
 23/35 anonim válasza:

17-es, miért gondolná azt magáról, hogy nincsen vele semmi baj? Muszáj mindenki számára láthatóan kijelenteni, hogy én egy milyen értéktelen, mélyen hibás, a többi emberhez képest lejjebb szinten lévő személy vagyok? Ez nem alázatosság, ez szégyen, szerintem pedig ez lenne szánalmas önsajnáltatás. Nagyon fekete-fehéren látod a dolgokat. Neki legalább van dereka kimondani amit gondol. Mellékesen én sem értek egyet vele abban hogy a nőkkel van "baj", az én szememben a rendszer tesz olyanná mindenkit, ami miatt megy a rengeteg panasz minden irányból minden irányba, beleértve az "incel" megbélyegzését és semmibe nézését, mikor ő nem mondott kifejezetten "incel"-re utaló dolgot, csak te vagy az, aki azt látja benne.

Azt meg hogy a fenébe érted, hogy "nem befolyásol egyik oldal sem"?! Dehogyisnem! Fölösleges is tagadnod, mindannyiunknak a saját tapasztalataink által meghatározott nagyon is görbe tükrön keresztül látjuk a világot.

2022. szept. 15. 23:55
 24/35 anonim válasza:
Együttérzést kapsz sok embertől, ebben biztos voltam akkor is mikor megírtam az első válaszban a véleményem. Sajnos az együttérzés miatt nem változtatnak az emberek magukon. Ítélkezés továbbra sincs, vélemény nyilvánítás van, továbbra is a te válaszaid alapján. Kaptál egy negatív, de építőjellegű kritikát, amit nem tudtál befogadni. Ez megesik, attól még nem jelentheted ki, hogy alaptalan. Az első válaszomban is volt jótanács, csak negatív köntösbe burkolva. Sajnos ebből látszik hogy el se olvastad. Tudod mit, akkor most negativitás nélkül, mert szerintem téged az zavart össze, hogy kijelentettem, hogy negatív a kritikám. Szóval negatív kritika nélkül, dolgozz magadon, ne legyél ennyire önbizalomhiányos és félénk az emberek terén, nem harapnak, nem bántanak, sokszor kapsz az élet során elutasítást tovább kell lépni kész. Valamint ne állíts olyan dolgot, aminek te sem tudsz megfelelni, valamiért nem volt szerencséd eddig, de azon is gondolkodtál, hogy miért vagy csak azon, hogy hogy lehetnek ilyen szerencsétlenek a nők, hogy nem akarnak veled lenni. Nem lesznek felsőbbrendűek azért mert nem veled képzelik el az életüket, ugyanis ez a kijelentés továbbra is azt jelenti, hogy te gondolod magad felsőbbrendűnek, aki megfelel mindenkinek és senki se panaszkodhat rá. Szívesen hallanék arról is milyen veszekedések voltak eddigi kapcsolataidban, miért lett vége, mennyi ideig voltatok együtt stb. hátha ezzel előrébb lennénk, hogy te miért vagy ezen az állásponton, ugyanis jelenleg csak rólad lehet véleményt mondani. Semmit se tudunk a kapcsolataidról és azokról akikkel együtt voltál, csak a te leírásod alapján mondhatunk bármit is.
2022. szept. 15. 23:57
 25/35 anonim válasza:

"17-es, miért gondolná azt magáról, hogy nincsen vele semmi baj?"

Nagyon sokszor megfogalmaztam, már de még egyszer utoljára leírom, akkor. Azzal, hogy kijelenti, több kudarcba fulladt párkapcsolat után, hogy a nők gondolják magukat többnek és itt nem kell kijelenteni, hogy ő egy kudarc vagy ilyenek. Ennek köze nincs ehhez, hogy ki kell jelenteni. Szimplán az a felfogás, hogy a nők gondolják magukat többnek, azért, mert vele nem akarnak együtt lenni bőven elég ennek feltételezésére. Nem tudja elfogadni, hogy vele is lehetnek bajok, egyszerűen kész ez tény látszik, hogy nem tudja elfogadni. Szóval nem nem kell kijelenteni, hogy ő lentebb van, szimplán nem kell úgy viselkedni, mintha emberek felett állna.


"Nagyon fekete-fehéren látod a dolgokat. Neki legalább van dereka kimondani amit gondol."

Na ezt kérlek magyarázd meg? Én nem mondtam ki esetleg, amit gondolok? Esetleg ilyen alapon te se mondtad ki amit gondolsz?


Igen azért látom az incelre utaló dolgot benne, mert benne van az incelre utaló dolog, ebben mi hihetetlen? A linket ajánlom számodra is és használni az incel szót a továbbiakban a megfelelő alkalmakkor. Az incel nem csak arra használatos aki semmibe veszi a nőket.


"Azt meg hogy a fenébe érted, hogy "nem befolyásol egyik oldal sem"?! Dehogyisnem! Fölösleges is tagadnod, mindannyiunknak a saját tapasztalataink által meghatározott nagyon is görbe tükrön keresztül látjuk a világot."

Erre meg annyit mondanék, hogy egyes emberek képzeld el, nem magukból indulnak ki. Én sem azt tükröztem a véleményemmel, ami velem megtörtént. Nem a tapasztalataim mondtam el neki. Hogy is lenne benne tapasztalatom. Szimplán leírtam pár "orvosságot" a problémájára, amit ő semmibe vett, ezen mit lehet nem érteni? Hol elfogult vélemény az, hogy magán is kéne változtatni? Hol elfogult vélemény az, hogy ki kéne járni ismerkedni, meg kéne merni szólítani a lányokat, nem kéne félni, kellene önbizalom stb? Ezek nem elfogult vélemények, ezek az ismerkedés alappillérei. Én azután kezdem személyeskedni, hogy az első válaszom, ahol még kedves is próbáltam lenni, nyilvánvalóan semmibe vette, pedig van benne igazság bőven és ezek ott csak tények voltak, megspékelve azzal, hogy szerintem mi a baj a személyiségével, véleménye pedig bárkinek lehet, ha kérdezik. Minket kérdezett. Ha nem erre irányult volna a kérdés, hanem máshogy teszi fel én is letudtam volna jóval kevesebbel, mert akkor igaz lett volna hogy a vélemény mint a fing, mindenkinek van, de a legjobb bent tartani. Ez esetben nem, mert ezt kérte. Mi a baj azzal ha valakinek negatív de mégis építőjellegű a véleménye?

2022. szept. 16. 00:09
 26/35 anonim válasza:

"A nők többnek gondolják magukat, tehát nyilván én vagyok a több náluk" ez a logika hogy jön ki nálad? Nálam sehogy sem. Ebben lehet jobb is lenne, ha egyetértsünk, hogy nem értünk egyet, de azért egyszer én is elmondom az én logikámat.

Ha vannak bajok vele, éspedig vannak bajok vele, de ezt kapd ki, mindenkivel vannak bajok, senki se tökéletes, tisztában vagyok azzal, hogy ezer meg egy probléma van velem is, nem vagyok semmivel különb a többieknél. Nincs a szememben olyan, hogy jobb ember meg kevésbé jobb ember, minden nézőpont kérdése. Az pedig a bajoktól függően valahol a "teljesen érthető mert senki nem fogadná ezt el" és a "tisztán balszerencse" között van, hogy eddig senkivel nem találkozott, aki elfogadná az ő hibáit, amibe eddigre belefáradt. Én első ránézésre jóhiszeműen próbáltam gondolni róla, meglehet tévesen.


Kétlem, hogy képes akárki is nem magából kiindulva mondani akármit, már csak abból a szempontból is, hogy honnan közelítünk meg valamit. Példa:

Azt, hogy mik a szabályok a társkeresés játékában, tudom hogy nem ütköznek az én erősségeimmel, de mint látod, nem is az a tanácsom a kérdezőnek hogy minden áron ebben legyen sikere, hanem hogy ne görcsöljön rá és inkább az életnek arra a részére fókuszáljon, amiben sikere van! 30 évesen nem igazán változnak már meg az emberek, a legjobb amit tenni lehet az az hogy kibékítjük a saját életével. És akkor mi van, ha nem lesz sose nőd? Mi mind porból vagyunk, és porrá leszünk, ezen semmi nem változtat.


Az incel dolog mindig is saját személyük által kitűzött titulus volt, másra rákenni egy ilyen jelzőt csak mocskolódás, mind látod, fogalma sincs arról mit it jelent valójában. Engedd, hadd minősítse le magát az ízléstelen megjegyzésekkel, csak magának árt vele.


Annyit elismerek neked végül, hogy tényleg nem hallgat az építő jellegű kritikára, és ez nem jó, ami viszont nekem aggasztóbb, hogy ezek szerint tudomásul se vette amit írtam neki, kár érte. Ha nincs békevágy benne, akkor hiába minden szavam, de valahogy azt sem látom, hogy a tiedéből többet értene, pláne miután hozzáfűzted a kritika elutasítására reagálva a lehordást, annak végképp semmi haszna nincs, van ebből elég már ezen az oldalon.

2022. szept. 16. 00:56
 27/35 anonim válasza:
Pihenj egyet!
2022. szept. 16. 05:31
 28/35 anonim válasza:

1# válaszát azért olvasgasd és értelmezd többször, nem hiába írta le.

Ha valami nem sikerül miért mást hibáztatsz? Nem is értem. Egy problémát mindig ugyanazzal a megoldással akarod megoldani, miért? Ha először nem megy, legközelebb sem fog. Én sem tudok ismerkedni, de tisztában vagyok a hibáimmal és a miertekkel és az ellen dolgozok.


Tény, hogy tényleg nehezebb a mai világban mert nőtt az elvárás és egyre több nőnél van egyre magasabb, de rengeteg normális nő van!!

2022. szept. 16. 08:38
 29/35 anonim válasza:

Tényleg nem csak nő kezdeményezhet, de azért illő a férfinak.


"Csak unom már a lekezelő stílust"


Biztos, hogy a te stílusod rendben van?


"Nem találom mert mindenki egyforma"


Miért általánosítasz?



"Élőben nem tudok ismerkedni. Nem élek közösségi életet"


Akkor elsősorban tanulj meg barátokat szerezni és baráti kapcsolatot építeni, aztán ha jól megy, abból meríthetsz már önbizalmat, lesz közösségi életed is akár és utána lehet meg ismernél normálisabb nőket is, bár sok itt a kérdőjel szerintem...

2022. szept. 16. 23:04
 30/35 anonim válasza:
Szerintem engedd el ezt a dolgot én is ìgy tettem. Törölj minden Social Media felületet mert csak rossz hatàssal van ràd. Ki kìvàncsi arra hogy most éppen milyen jól érzi magàt a párjàval Hawaii on ,ez csak mégjobban elàssa az önbizalmadat mert előjön hogy hú nekem pàrom sincs és örülök hogy be tudom fizetni a csekket stb.. A vilàg el van korcsulva baromi nehéz értelmes nőt talàlni. A javaslat hogy ne keress senkit éld az életedet , próbàlj minőségi időt eltölteni,fókuszàlj magadra és előbb vagy utóbb jön valaki akire nem is szàmìtottàl.
2022. szept. 17. 06:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!