Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Milyen csillagegyüttállásnak...

Milyen csillagegyüttállásnak kell ahhoz történnie, hogy ilyen lányba botoljak?

Figyelt kérdés

Azt már az elején le szeretném szögezni, hogy relatíve hosszú lesz az iromány, előre is bocsánatot kérek azoktól akiknek ez kívül esik a komfort zónáján.


Már nagyon régóta fogalmazódik bennem ez a kérdés, hogy az én érdeklődési körömmel mégis hogyan fogok olyan párt vagy netán olyan barátokat találni akire vagy akikre azt tudnám mondani, hogy "na, vele/velük tényleg egy húron pendülök" (igen, tudom társkeresés kategóriába tettem a kérdést, viszont barátkozásra is nyitott vagyok amennyiben erre igény lenne)


Valahogy úgy hozta az élet, hogy minden is érdekel ami a korosztályom jelentős hányadát egyáltalán nem vagy rosszabb esetben nem is hallottak róla. Így amikor "csevegésre" kerül a sor egyáltalán nem érzem magam közéjük tartozónak, szimplán nem érdekel amiről beszélnek és ez vica-versa igaz. Persze be tudok szállni ezekbe a kommunikációs helyzetekbe különösebb gond nélkül, csak nem az én világom és hosszú távon eléggé kimerítő. (azért valljuk be, nem sok embert érdekel pl. egy disszertáció a második világháború haditechnikájának fejlődéséről és ez így is van rendjén, tisztában vagyok vele, hogy elég szélsőséges dolgok tudnak csak igazán lekötni/érdekelni).


Nade, megpróbálom röviden összefoglalni, mik is lennének ezek az érdeklődési körök amik annyi fejfájást okoztak nekem az évek során


Talán ami a legjobban meghatároz az az, hogy már egészen apró gyermek korom óta meglehetősen mérnöki beállítottságú voltam, gond nélkül ásom bele magam tankönyvekbe vagy nézek végig több órányi elemző videót amiből egy adott mechanikai kérdés megválaszolását várom. (Ez könnyen belátható, hogy az emberek tetemes hányadának ezek az információk jelentéktelenek, nem érdekli őket.)


Ebből adódik, hogy ami hadászat, főként fegyverek és járművek nagyon érdekelnek, gond nélkül ásom bele magam egy-egy fegyver vagy jármű fejlesztési folyamatába és áldozok feleslegesen sok időt ezekre a dolgokra...


Hatalmas kedvenc még az űrkutatás is a történetével együtt, kissé fájó belegondolni, hogy valószínűleg a mi generációnk alatt is stagnálni fog az egész...


Aztán ami a hab szokott lenni a tortán az a vegyészet, mindig is szerettem a kémiát, rengeteg dolog miértjét segített megérteni, na meg kiskori "én"-em hagyatéka, hogy elkezdtem foglalkozni pirotechnikával, még ha csak elméleti síkon is.


Jogosan felmerülhet a kérdés, hogy ha ilyen beállítottsággal rendelkezik valaki akkor biztos mérnöki irányba haladt és ha egyetemre/fősulira ment akkor ott biztosan talált hasonló gondolkodású embereket.

Na igen, csak a probléma ott kezdődik, hogy a kérdező orvosi irányba ment tovább, ott pedig nem túl jellemző az ő gondolkodásmódja.

Úgyhogy most itt tart, hogy az internet népéhez fordul és hátha összefut valaki hozzá hasonlóval, azt pedig már feltételezni sem meri, hogy az ellenkező nemet fogja erősíteni ez az illető.


19/F


2021. dec. 2. 16:20
1 2
 11/18 anonim válasza:
Ha talalsz is olyan lanyt akivel el tudsz beszelgetni barmirol mivan ha nem jossz be neki?
2022. dec. 15. 18:46
 12/18 A kérdező kommentje:

#11

Ebben az esetben rendkívül szomorú lennék, de mást aligha tudnék tenni. (meg hát mégis csak Murphy törvénye, ami elromolhat, az el is romlik, nem lennék meglepődve ha tényleg így járnék, afféle sors iróniája 😂)

2022. dec. 15. 19:08
 13/18 A kérdező kommentje:

#8

Már régóta szerettem volna válaszolni, de most végre sort tudok keríteni erre is.


Ebben teljes mértékben igazad van, hogy ki kell lépni a komfortzónából, ha növekedni és fejlődni szeretne az ember, ezt nem is vitatom.

Ennek megfelelően próbálok eljárni a mindennapokban is, rengeteg dolgot magamra erőltettem az évek alatt kipróbálás címszóval (már az ésszerűség keretein belül maradva) és való igaz, sikerült olyan elfoglaltságokat is találnom amik a kérdésben említetteken kívül esnek.


Azzal is egyetértek, hogy könnyű "párt" találni ha empatikus vagy másokkal, meghallgatod a gondjaikat, bajaikat és figyelmet szentelsz nekik, utóbbi évben csak 4 hasonló szituációban volt részem, úgy, hogy nem is kerestem aktívan ezeket a helyzeteket. Szimplán elkezdtünk beszélgetni, én pedig vagyok annyira maradi, hogy próbálok energiát befektetni a beszélgetésekbe és ez meg is tette a hatását.

DE! Attól még, hogy nyitottak voltak a kapcsolat ötletére igazából semmi mély kapocs nem volt közöttünk az egyik esetben sem. Annyira gyökeresen más volt a gondolkodásmódunk és értékrendünk, hogy ideig óráig lehet meglettünk volna, utána viszont csak púpok lettünk volna egymás hátán.


Szerintem ennek fényében belátható, hogy miért próbálok ennyire "niche" kategóriában keresgélni, akivel ilyen nagyfokú hasonlóságot mutatok. Persze, egy párkapcsolatban kompromisszumok mindenhogyan lesznek, nincsenek tévképzeteim, de miért kéne magának az egész kapcsolatnak egy kompromisszumra épülnie?

+még egy gondolat, számtalanszor hallottam már a "különbségek vonzzák egymást" gondolatot, viszont nekem sosem működött. Jó, nyilván legyen különbség a két nem viselkedése között, de amennyiben ez a különbség az érdeklődési köröket érinti onnét kezdve vége a dalnak. Hiába beszélgetnék a párommal olyan dolgokról ami őt hidegen hagyja és vica versa, ennek ilyen formában nem sok értelme van, csak untatjuk egymást.

Abban az esetben működött eddig, amikor valamennyi átfedés mégis csak volt, magamtól nem foglalkoztam volna az adott témával, de valamilyen szinten érdekelt. S így, hogy valaki bevezetett és mesélt róla figyelemmel tudtam hallgatni. De szerintem ismét csak belátható, hogy vissza kerültünk a kiindulási ponthoz, miszerint itt nem ellentétekről van szó, legalábbis nem szöges ellentétekről. (persze ezzel nem leszólni akarom ezt az elképzelést, akiknek bejött és működött ez a +- felállás, annak nagyon örülök, hogy megtalálták a számításaikat, én viszont nem tartozom közéjük.)


Végszó gyanánt a baráti kör is megér egy misét, nem meglepő módon férfiak (inkább fiatal felnőttek, srácok, kifejezőbb, közelebb áll a valósághoz) esetében az általam preferált témák közkedveltebbek, gyakoribbak. Így ezzel különösebb probléma nincs is, könnyen barátkozom, de jól megválogatom a közelebbi barátokat. Ennek ékes példája 2 baráti kör is, akikkel már 7 és 14 éve ismerjük egymást, ennyi idő után már ki merem jelenteni, hogy ők valószínűleg tartósak és nem fognak csak úgy elszublimálni. De nyilván ki tudja mit hoz a holnap.



Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek, azt hittem negatív reakciókat fogok kapni, de kellemesen csalódtam.

2022. dec. 15. 19:40
 14/18 anonim válasza:
Fiatal vagy még, álmodozol, aztán majd egyszer felébredsz
2022. dec. 15. 21:41
 15/18 anonim válasza:
Miért álmodozás az, ha valaki olyan párt szeretne magának, akivel megegyezik az érdeklődési köre?
2023. jan. 14. 03:53
 16/18 anonim válasza:

Sosem gondoltam, hogy a leendő párommal tök azonos érdeklődési körünk legyen. Már ami szakmai irànyt illet, semmiképp. Csak annyi, hogy legyen okos és ő is diplomás.

És! Hogy a fő hobbim neki is az legyen... A túrázás!

Azt hittem, aki okos, szeret túrázni, azzal majd de jó pár leszünk.


Egy fenét.... Még a közös túrázás se működött, nemhogy az együttélés..,


Én inkább azt javaslom, találj egy okos lányt, akit nem zavar az érdeklődési köröd, és téged sem az övé... De otthon jól kijöttök..

2023. jan. 21. 14:13
 17/18 anonim válasza:

Az nem fog segíteni, hogy ötvenszer kiemeled a kérdést. Milyen válszt vársz még?

Vagy azt reméled, hogy egy nő megsajnál, és ír egy üzeneted, hogy veled akar lenni?

2023. márc. 17. 09:46
 18/18 anonim válasza:
Mert nincs jobb dolga azért emelgeti ki folyton. Ilyen reménytelen ember még 10 év múlva is ezen fog rágódni.
2023. márc. 17. 13:03
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!